Fórum.KdeBývať.sk

Aktuálny čas je Sob 11. Máj 2024 6:22:43


Všetky časy sú v GMT + 1 hodina




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 666 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67  Ďalší
Autor Správa
 Predmet príspevku: Re: stavanie svojpomocne
PoslaťNapísal: Uto 05. Mar 2024 7:46:35 
diskutér

Registrovaný: Uto 30. Máj 2017 13:43:36
Príspevky: 151
Bydlisko: Ružomberok
Byť šetrní a spoliehať sa na to, aby mi potom dom nepadol na hlavu, tak to moc k sebe nejde. Je v poriadku, keď šetríte, len to prosím vás nerobte na úkor kvality pri stavbe. Verte mi, to by ste časom isto oľutovali. Neviem s čím sa pracuje lepšie, to záleží asi od každého, že čo preferuje, ale netvrdil by som že tehla nie je z tohto pohľadu menej výhodná. Záleží aj od výrobcu, niektoré sú tvrdšie, niektoré jemnejšie. Materiálom okolo myslíš čo presne?

_________________
Dom a záhrada sú odrazom majiteľa.


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: stavanie svojpomocne
PoslaťNapísal: Uto 05. Mar 2024 13:51:04 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia 29. Sep 2017 8:52:54
Príspevky: 79
Bydlisko: Senica
jasne urcite by som ani ja nesetril pri niecom takomto. takze sa da povedat vlastne ze sa nemusim bat ze by mi casom pod tym tlakom toho vsetkeho nanosu popraskali ?


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: stavanie svojpomocne
PoslaťNapísal: Str 06. Mar 2024 7:48:11 
diskutér

Registrovaný: Sob 06. Máj 2017 12:42:41
Príspevky: 106
Myslíš tehly? Tak to vôbec. Však si zober, že niektoré tie stavby ako dlho stoja. Taký bežný rodinný dom ťa smelo prežije aj niekoľkokrát. Pozri na toto https://www.domztehly.sk/staroveke-zikk ... 6LwRYawGdE Fakt sa netreba báť, že tehlový murovaný dom by niečo nevydržal.

_________________
Domu a záhrade sa treba venovať celý život.


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: stavanie svojpomocne
PoslaťNapísal: Str 06. Mar 2024 14:51:06 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned 10. Sep 2017 22:32:39
Príspevky: 59
Bydlisko: Banská Bystrica
a nerobí sa s tvárnicami či prekladmi lepšie ako s tehlami ? mne prídu tehly v tejto dobe inflácie nie moc lacný špás.


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: stavanie svojpomocne
PoslaťNapísal: Štv 07. Mar 2024 8:51:19 
občasný diskutér

Registrovaný: Uto 19. Jún 2018 7:57:46
Príspevky: 77
... to sa nedá takto hádzať všetko do jedného vreca, že čo je lacnejšie čo je drahšie... treba si dať naceniť presne to svoje množstvo, ktoré potrebuješ... trebárs aj to aj to a už sa budeš vedieť rozhodnúť... no podotýkam, že nie cena by mala byť ten smerodajný údaj... v tomto prípade by som sa zameral radšej na parametre, vlastnosti a podobne...


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: stavanie svojpomocne
PoslaťNapísal: Štv 07. Mar 2024 14:20:37 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto 12. Sep 2017 8:22:28
Príspevky: 84
Bydlisko: Bratislava
tak zase ked uz mam minut za ten material nieco tak nech to stoji aj za to, ja som videl ze niektori majstri pouzivaju namiesto fasadneho EPS len nejake jednovrstvove konstrukcie, no pride mi to riskantne co sa zivotnosti tyka.


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: stavanie svojpomocne
PoslaťNapísal: Pia 08. Mar 2024 7:49:30 
občasný diskutér

Registrovaný: Str 28. Feb 2018 8:35:49
Príspevky: 71
vakil tvárnice a preklady nie je to isté... nemýľ si dojmy s pojmami... preklady riešiť musíš, či chceš alebo nechceš :D poznáš také tie, čo sa dajú z nich aj vyberať vrstvy izolácie, keď chceš riešiť vonkajšie tienenie na okná?... možno tiež nie lacný špás, ale poznám dosť ľudí, čo by ocenili časom, keby ich boli využili...


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: stavanie svojpomocne
PoslaťNapísal: Pon 11. Mar 2024 9:52:58 
občasný diskutér

Registrovaný: Štv 07. Sep 2017 14:41:20
Príspevky: 55
Bydlisko: Gabčíkovo
to je to, že niekedy proste neuvažuje človek dopredu akosi. iné priority, keď sa stavia, niekomu nenapadne ani len myslieť, že by možno do budúcna plánoval nejaké tienenie. poznám aj také prípady, kedy známy tvrdil, že on nebude ani bohovi dávať vonkajšie tienenie, že podľa neho je to blbosť. a kto ho potom dával aj tak robiť?


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: stavanie svojpomocne
PoslaťNapísal: Uto 12. Mar 2024 8:46:47 
občasný diskutér

Registrovaný: Str 28. Feb 2018 8:35:49
Príspevky: 71
ale ver tomu, že nie je sám, kto to takto riešil... takých bolo a isto ešte aj bude... podľa mňa je dôležité aspoň to, že si to uvedomil, že s tým tienením je život jednoduchší :D ale tak ono sa to tak vzájomne dopĺňa... jednaj aj správne zvolený stavebný materiál ti vie dosť spraviť s tou vnútornou klímou a plus aj to tienenie... vie si takto vytvoriť o dosť príjemnejšie podmienky za žitie doma... hlavne teda počas leta, keď sú horúčavy... ale zase aj v zime to spraví svoje...


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: stavanie svojpomocne
PoslaťNapísal: Uto 12. Mar 2024 14:47:41 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str 16. Aug 2017 9:33:55
Príspevky: 53
Bydlisko: Zlaté Moravce
A co ked jedneho dna ten moj dom zdedia deti a oni si zmyslia ze sa im tam nieco nepaci popripade to budu chciet nejako dispozicne zmenit cely dom? Nebol by to problem ? Lebo neviem si to predstavit.


Hore
Offline Profil
 
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 666 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67  Ďalší

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina


Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 5 hostia


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  

Nájdete nás aj na Facebooku

Beží na phpBB | Partnerské odkazy | Kontakt