Fórum.KdeBývať.sk

Aktuálny čas je Uto 19. Mar 2024 7:07:17


Všetky časy sú v GMT + 1 hodina




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 11 ]  Choď na stránku 1, 2  Ďalší
Autor Správa
 Predmet príspevku: Strešné okná?
PoslaťNapísal: Uto 20. Dec 2016 12:00:12 
občasný diskutér

Registrovaný: Pon 28. Nov 2016 9:49:09
Príspevky: 63
Čau. Potrebujem od vás poradiť najmä tí čo máte skúsenosti so strešnými oknami. Oplatí sa do týchto okien ísť? Aké sú ich výhody? Na čo si dať pri výbere pozor?
Nevieme sa dohodnúť či je vhodné dať ich do projektu, či to nebudú len zbytočne vyhodené peniaze.


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Strešné okná?
PoslaťNapísal: Str 21. Dec 2016 9:17:45 
občasný diskutér

Registrovaný: Pia 25. Nov 2016 9:15:31
Príspevky: 28
vsetko je to o tom ake ma clovek ocakavania ake ma priority ale napriklad za mna ti poviem ze dal by som ich do projektu a uz by som nad tym si nelamal hlavu. Mnoho ludi si neuvedomuje ze bez stresnych okien je v podkrovi pomerne dost tmy a stresne okna dokazu celu miestnost v podkrovi nenormalne presvetlit a nie je to taka cierna komora :euforia: ;)


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Strešné okná?
PoslaťNapísal: Pon 09. Jan 2017 15:26:35 
občasný diskutér

Registrovaný: Pon 28. Nov 2016 9:49:09
Príspevky: 63
Lenže ako to je čo sa týka prefukovania, alebo skôr teda tepelných strát alebo jak by som to povedal. Nie sú nejaké vyššie? Nie je v podkroví chladno, keď sú tam strešné okná?


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Strešné okná?
PoslaťNapísal: Pon 09. Jan 2017 20:51:35 
diskutér

Registrovaný: Pon 09. Jan 2017 20:46:22
Príspevky: 114
@kliossi pokiaľ budeš mať zateplené podkrovie tak by nemalo byť chladno. A záleží to aj od kvality okien.


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Strešné okná?
PoslaťNapísal: Uto 10. Jan 2017 14:04:06 
občasný diskutér

Registrovaný: Str 02. Mar 2016 8:54:07
Príspevky: 73
Baroon ty o com pises? Co ma zateplene podkrovie spolocne s tym ci bude prefukovat cez stresne okna? Ci budu dobre izolovane a taketo veci?
Nerozumiem ti :)


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Strešné okná?
PoslaťNapísal: Str 11. Jan 2017 11:46:13 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia 09. Dec 2016 11:07:39
Príspevky: 64
Vyššie tepelné straty? Veď pri strešných oknách sa rieši aj to aby všetko okolo okien bolo dobre zaizolované, a aby to tam všetko dobre sedelo. Veď keď si pozrieš výrobcu strešných okien napríklad Fakro, od ktorých máme my strešné okná, tak dá sa normálne od nich vziať aj celá taká zatepľovacia sada, ktorá zabezpečí to aby všetko bolo super a neprefukovalo ani nič :) taká izolačná zostava


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Strešné okná?
PoslaťNapísal: Štv 12. Jan 2017 7:57:27 
diskutér

Registrovaný: Pon 29. Feb 2016 9:37:34
Príspevky: 115
Dušan ahoj môžem ťa poprosiť aby si mi nejako bližšie vysvetlil čo obsahuje, zahŕňa tá izolačná sada? Dá sa nejako to kúpiť aj samostatne nie, či keď to chcem mať dobre, tak by tá sada mala byť riešená od rovnakého výrobcu ako samotné okná alebo?


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Strešné okná?
PoslaťNapísal: Štv 12. Jan 2017 10:45:31 
občasný diskutér

Registrovaný: Pon 28. Nov 2016 9:49:09
Príspevky: 63
Zateplené budem mať ale aký to má súvis to teda neviem. Čo sa týka tých okien tak tou izoláciou ste ma prekvapili a zároveň aj potešili to v podstate zabezpečuje aby všetko do seba dobre zapadlo, aby neboli úniky tepla a tak áno? A je lepšie mať plastové alebo radšej drevené?


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Strešné okná?
PoslaťNapísal: Pia 13. Jan 2017 14:56:29 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia 09. Dec 2016 11:07:39
Príspevky: 64
Izolačná sada slúži na jednoduché a tesné spojenie okna so strešnou fóliou. A obsahuje v podstate bloky z ovčej vlny, pás z ovčej vlny, paropriepustný golier a parotesný golier. Ono je super, že tie jednotlivé kúsky sú aj z ovčej vlny, pretože to je prírodný ekologický výrobok bez zápachu a nemá nejaký vplyv ani na človeka mám na mysli niečo také že by dráždil alebo čo :)
Čo sa týka toho či plastové či drevené, ja som zástanco ekologických materiálov, takže u mňa by si moc s plastovými oknami nepochodil :)


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Strešné okná?
PoslaťNapísal: Ned 15. Jan 2017 11:05:25 
diskutér

Registrovaný: Pon 29. Feb 2016 9:37:34
Príspevky: 115
Dušan a každý výrobca má takúto svoju izolačnú sadu či nie? U každého strešného okna sa to rieši rovnako alebo nie?


Hore
Offline Profil
 
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 11 ]  Choď na stránku 1, 2  Ďalší

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina


Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 9 hostia


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  
cron

Nájdete nás aj na Facebooku

Beží na phpBB | Partnerské odkazy | Kontakt