Fórum.KdeBývať.sk

Aktuálny čas je Sob 27. Apr 2024 10:03:01


Všetky časy sú v GMT + 1 hodina




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 111 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 8, 9, 10, 11, 12  Ďalší
Autor Správa
 Predmet príspevku: Re: Tepelné čerpadlo
PoslaťNapísal: Štv 07. Mar 2024 10:57:49 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto 08. Aug 2017 9:30:26
Príspevky: 50
Bydlisko: Turčianske Teplice
humini My zvazujeme presne tento typ tepelneho cerpadla, no nie sme si isty ci si ho vybrat alebo ist skor do voda-voda ci zem-voda. Nie ze by som sa nevyznal v stavebnych veciach apod. no je toho na nete viac a vacsinou si spolocnosti za taketo obycajne posudenie pytaju nejaky poplatok.


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Tepelné čerpadlo
PoslaťNapísal: Pon 11. Mar 2024 12:15:12 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv 11. Jan 2018 8:16:12
Príspevky: 29
Bydlisko: Senica
Mňa ako laika a ženu by zaujímalo či mi to tepelné čerpadlo časom nezhrdzavie a následne by to nejako ovplyvnilo funkčnosť celého vykurovania. Muža nemám, som na tieto technické veci v podstate sama a nechcem aby sa potom stalo že by som musela otravovať otca, má už tiež svoj vek.


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Tepelné čerpadlo
PoslaťNapísal: Pon 11. Mar 2024 16:42:39 
občasný diskutér

Registrovaný: Štv 16. Mar 2023 12:24:02
Príspevky: 29
Nie je to tak davno co sme sa rozhodli aj my pre tepelne cerpadlo a tak isto sme dlho zvazovali ktory typ, no nechal by som to byt tebou na tu firmu, pretoze predpokladam ze ani dom si si nestaval bez projektu a potrebnych prepoctov :D


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Tepelné čerpadlo
PoslaťNapísal: Pon 18. Mar 2024 12:32:06 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv 02. Nov 2017 14:21:36
Príspevky: 74
Bydlisko: Nové Mesto nad Váhom
moncita Záleží od toho z akého materiálu máš tepelko. My sme dávali od Fenomisu a to je zo 100% hliníka čo je stáli materiál a nezhrdzavie ti ani po 50tich rokoch. Celkovo majú tieto čerpadlá dlhú životnosť.


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Tepelné čerpadlo
PoslaťNapísal: Uto 19. Mar 2024 11:32:05 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon 20. Nov 2017 12:02:39
Príspevky: 41
Bydlisko: Chorvátsky Grob
flipio tak ti poviem že zase záleží ktorá firma, lebo my čo máme TČ tak sme za poradenstvo nič neplatili. Veď preboha sme ľudia a nie všetci sme vzdelaní v týchto smeroch tak prečo by sme mali za radu platiť?


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Tepelné čerpadlo
PoslaťNapísal: Štv 04. Apr 2024 8:53:10 
občasný diskutér

Registrovaný: Uto 09. Máj 2017 9:48:06
Príspevky: 44
moncita a ty uz mas aj vybrate nejake tepelko? lebo tam nejde len o to ci nezhrdzavie, ano aj to je dolezite, no su tam aj ine faktory ktore by mali zavazit. ci ako postupujes ked hovoris ze si zena sama. aj tak ta obdivujem ze sa do tohto ides pustat bez nejakej chlapskej pomoci a vedenia.


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Tepelné čerpadlo
PoslaťNapísal: Uto 09. Apr 2024 8:38:55 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str 05. Apr 2023 11:09:02
Príspevky: 18
Bydlisko: Trnava
nie len ze tam nejde len o tu koroziu povrchu, no skor sa asi orientujte aj na typ domu a celkovo na cely ten projekt. ako mam take mensie obavy trochu aj za teba ze ci to sama zvladnes. nechcem akoze nijako spochybnovat zenske pohlavie, no predsa, nechces radsej oslovit nejaku firmu?


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Tepelné čerpadlo
PoslaťNapísal: Str 10. Apr 2024 11:27:14 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv 02. Nov 2017 14:21:36
Príspevky: 74
Bydlisko: Nové Mesto nad Váhom
Hej vlastne ešte som chcel aj podotknúť že by bolo dobré pracovať s tým aký máš dom. Aby si nebrala hneď prvé tepelko čo ti ponúknu niekde bez toho aby si poriadne naštudovali celú projektovú dokumentáciu. Veď to nie je len tak, že chcem tepelné čerpadlo a chcem takýto typ tak si ho kúpim :D


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Tepelné čerpadlo
PoslaťNapísal: Štv 18. Apr 2024 12:56:56 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv 08. Nov 2018 11:35:55
Príspevky: 37
Bydlisko: Bratislava
ale prosím ťa veď ja ako žena sa tomu rozumiem :D teda už aby som podotkla :D lebo som bola pri celom tom navrhovani, nacenovani, montazi takze som sa co to priucila a hlavne nie je to teda nejaka extremne tazka vec co by nezvladla zena.


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Tepelné čerpadlo
PoslaťNapísal: Pia 19. Apr 2024 11:18:50 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv 02. Nov 2017 14:21:36
Príspevky: 74
Bydlisko: Nové Mesto nad Váhom
Veď keď si vyberieš tých "správnych" ľudí na dodanie aj montáž tepelka tak jasné že sa potom tomu rozumieš. Ono bohužiaľ niektorí sú takí že si myslia že keď chceš tepelko tak sa automaticky do toho rozumieš bez ohľadu na to či máš novostabu alebo prechádzaš z iného typu kúrenia.


Hore
Offline Profil
 
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 111 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 8, 9, 10, 11, 12  Ďalší

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina


Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 13 hostia


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  

Nájdete nás aj na Facebooku

Beží na phpBB | Partnerské odkazy | Kontakt