Fórum.KdeBývať.sk

Aktuálny čas je Sob 26. Okt 2024 20:31:10


Všetky časy sú v GMT + 1 hodina




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 699 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 66, 67, 68, 69, 70
Autor Správa
 Predmet príspevku: Re: stavanie svojpomocne
PoslaťNapísal: Pia 07. Jún 2024 8:53:41 
občasný diskutér

Registrovaný: Str 19. Apr 2017 10:11:36
Príspevky: 86
To by som si velmi rad vypocul, ako to zdovodni ten clovek, ze na com akoze usetri pri takomto style stavania domu. Jedine na tom, ze neminie vsetky peniaze naraz. Ale to je tak vsetko. A zase za ten cas, to bude cakat na to zateplenie, este nech sa to pretiahne o nejaky rok, mozno dva, ak nie viac, tak tam nabiehaju stale straty, resp. financie, ktore by mohol usetrit, keby sa to spravilo hned vsetko.


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: stavanie svojpomocne
PoslaťNapísal: Pon 10. Jún 2024 7:20:17 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv 14. Sep 2017 8:18:49
Príspevky: 69
Bydlisko: Senica
no co neminie hned na zatepleni ho dobehne potom pri rocnom zuctovani za vykurovanie. aj tak si neviem predstavit mat nezatepleny dom alebo akoze ako by to ten clovek spravil, lebo ved to ide ruka v ruke krok po kroku, to by akoze co zatial zili bez fasady len v takom obvodom murive? :D


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: stavanie svojpomocne
PoslaťNapísal: Pon 10. Jún 2024 8:52:24 
občasný diskutér

Registrovaný: Pon 13. Mar 2017 13:53:55
Príspevky: 81
vela ludi to ma asi tak zauzivane, ze ked sa stavia dom, tak automaticky ho treba aj zateplit. akoze mozes jasne, aj toto je moznost. ale preco nezvolit jednoduchsi a rychlejsi sposob pri tej stavbe.


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: stavanie svojpomocne
PoslaťNapísal: Uto 11. Jún 2024 8:01:06 
občasný diskutér

Registrovaný: Str 19. Apr 2017 10:11:36
Príspevky: 86
Tak v tomto som potom vynimka. Od zaciatku som spekuloval nad tym, ako sa vyhnut tomu, aby sa musel dom aj zateplovat. Vnimal som to ako robotu navyse, za ktoru musim platit a obera ma o cas, takze z tohto dovodu som hladal ine moznosti. Do uvahy pripadali zateplene tehly, ze izolacia je teda uz v nich, nestoji to robotu navyse. Alebo potom proste vybrat taku tehlu, ktora sama o sebe ma dobre vlastnosti a splna vsetko, ze tiez sa tam izolacia neziada. Nakoniec som sa rozhodol pre tu druhu moznost.


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: stavanie svojpomocne
PoslaťNapísal: Uto 11. Jún 2024 13:24:59 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon 06. Nov 2017 23:32:48
Príspevky: 97
Bydlisko: Vinosady
mam to tak rovnako, tiez by osm chcel usetrit kde sa da no nechcem nejako setrit na kvalite toho obvodoveho muriva. pocul som o jednovrstvovom murive teda o takomto systeme zateplovania ze to ma svoj zmysel. len to je asi potrebne pouzit aj dostatocne hrube murivo aby si ho nemusel zateplovat. pri takej 30 ci 38 by tam ten polystyren chybal.


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: stavanie svojpomocne
PoslaťNapísal: Štv 13. Jún 2024 7:42:36 
občasný diskutér

Registrovaný: Pia 10. Feb 2017 17:19:19
Príspevky: 62
To je vec, na ktorej rozhodne netreba setrit. To je zaklad celeho domu a byvania. No ked hovoris o jednovrstvovom murive, tak potom uz ziaden system zateplovania neriesis praveze. Fuuu, no ked chces len takuto tehlu a nechces zateplovat zvonka polystyrenom, tak to bud tu 38, ale uz zateplenu. Ak ani toto by si nechcel, tak potom 50 a mas to vyhrate.


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: stavanie svojpomocne
PoslaťNapísal: Pia 14. Jún 2024 7:46:08 
diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia 08. Dec 2017 15:37:51
Príspevky: 113
Bydlisko: Hlohovec
Záleží, čo je zakreslené a určené v projekte, zase len tak bezhlavo sa tiež vyberať nedá, ak už projektant s niečím počítal. Ale na druhej strane sú to všetko také veci, ktoré sa dajú dohodnúť, len si to treba od začiatku odkomunikovať. Takže odporúčam prieskum si robiť úplne ako prvú vec :D


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: stavanie svojpomocne
PoslaťNapísal: Pon 17. Jún 2024 7:41:13 
občasný diskutér

Registrovaný: Pon 13. Mar 2017 13:53:55
Príspevky: 81
struhlik tak potom vynimka potvrdzuje pravidlo, ako sa hovori. a co si nakoniec vybral? akoze citam, aky typ tehal, ale co za znacku konkretne.


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: stavanie svojpomocne
PoslaťNapísal: Pon 17. Jún 2024 11:42:30 
občasný diskutér

Registrovaný: Pon 06. Feb 2017 9:51:21
Príspevky: 84
Bydlisko: Trenčianske Teplice
Milon a nie je tam ozaj lepsie aspon tenku vrstvu toho polystyrenu predsa len dat aj ked sa jedna o 50tku? pre istotu. Vsak to podla mna nemoze byt na skodu.


Hore
Offline Profil
 
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 699 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 66, 67, 68, 69, 70

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina


Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 8 hostia


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  
cron

Nájdete nás aj na Facebooku

Beží na phpBB | Partnerské odkazy | Kontakt