Fórum.KdeBývať.sk

Aktuálny čas je Str 08. Máj 2024 17:31:14


Všetky časy sú v GMT + 1 hodina




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 662 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 62, 63, 64, 65, 66, 67  Ďalší
Autor Správa
 Predmet príspevku: Re: stavanie svojpomocne
PoslaťNapísal: Str 03. Apr 2024 7:29:04 
občasný diskutér

Registrovaný: Uto 21. Mar 2017 12:47:06
Príspevky: 87
Menor to by som si pozrel, ako to moze prefuknut. Vsak jednak tehla sama o sebe nieco izoluje a plus este ten polystyren vnutri. Tie gulocky su na seba natisnute, nie su medzi nimi medzery.


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: stavanie svojpomocne
PoslaťNapísal: Štv 04. Apr 2024 7:01:10 
občasný diskutér

Registrovaný: Str 19. Okt 2016 11:55:33
Príspevky: 55
Toto ma trochu pobavilo, že ako sú tam tie guličky uchytené. By ma zaujímalo, ako by to tam niekto uchytával, čím a prečo? Však keď máš bloky polystyrénu, tak to tiež nie je nijak uchytávané. Nad tým si sa zamýšľal, že prečo toto drží pokope? :D


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: stavanie svojpomocne
PoslaťNapísal: Pia 05. Apr 2024 6:56:47 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto 19. Sep 2017 8:31:37
Príspevky: 49
Bydlisko: Dunajská Streda
Menor napada mi este taky iny pohlad na toto zateplovanie polystyrenom. Pre porovnanie, ked je polystyren v tehle, tak je ako keby chraneny (ano aj polystryrenu sa moze ku podivu nieco prihodit). Ked ho davas vo forme platni, ako si to nazval, na fasadu, tak staci chvila nepozornosti a mas vo fasade dieru. Decko ti slahne bicykel o dom, kopne loptu, alebo staci aj nesikovny pracovnik na stavbe a bum, diera je na svete a cil zase len starosti s vyspravenim.


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: stavanie svojpomocne
PoslaťNapísal: Pia 05. Apr 2024 12:39:07 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon 23. Okt 2017 18:47:30
Príspevky: 64
Bydlisko: Trenčín
a cenovo vychadzaju tie zateplene tehly ako? lepsie ako keby dam samotnu platnu polystyrenu a obycajnu tehlu?


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: stavanie svojpomocne
PoslaťNapísal: Pon 08. Apr 2024 10:40:31 
občasný diskutér

Registrovaný: Štv 28. Jún 2018 22:04:13
Príspevky: 28
to sa podla mna jednoznacne nejak povedat. som bola sama prekvapena, ze kolko je len tych druhov polystyrenu, co sa pouzivaju na zateplenie a tam su potom aj ceny samozrejme rozne. a pri tehlach to bude rovnako. takze to by bol asi velmi hruby odhad.


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: stavanie svojpomocne
PoslaťNapísal: Uto 09. Apr 2024 6:14:02 
občasný diskutér

Registrovaný: Str 03. Máj 2017 8:46:45
Príspevky: 68
koloman najlepsie mas, ked si das spravit cenovu ponuku. ono sa zvykne ta cena odvijat aj od mnozstva, ktore budes odberat. ale vies si pozriet na nete, kde po polko idu. len asi je aj blbost objednavat z dialky, keby tam bola cena aj o par centov lepsia, lebo potom zase co usetris na tehlach, tak preplatis na doprave.


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: stavanie svojpomocne
PoslaťNapísal: Uto 09. Apr 2024 12:22:45 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Sob 22. Júl 2017 7:44:23
Príspevky: 77
Bydlisko: Malacky
aha takze vlastne viac druhov tehal znamena aj ich vacsi rozsah vyuzitia hej? ze nie len cisto stavba dom ale daju sa pouzit aj na nieco ine.

_________________
kvety sú môj život


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: stavanie svojpomocne
PoslaťNapísal: Str 10. Apr 2024 6:09:39 
diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia 08. Dec 2017 15:37:51
Príspevky: 110
Bydlisko: Hlohovec
Ono nejde ani tak o to, že na čo sa dajú využiť. Akože áno, vieš si postaviť čokoľvek, fakt hocičo iné okrem domu, akú stavbu vidíš niekde na ulici, tak taká môže byť zaručene aj murovaná z tehál. Tu ide skôr ale o to, že iné tehly použiješ na obvodové steny, iné tehly použiješ na vnútorné steny, dávajú sa preklady, robia sa komíny, stropy. Preto nie je možné postaviť dom len čisto s jedným druhom tehly.


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: stavanie svojpomocne
PoslaťNapísal: Str 10. Apr 2024 12:19:12 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto 31. Okt 2017 13:09:48
Príspevky: 76
Bydlisko: Šamorín
a neviete ci niekde davaju aj nieco take ako mnozstevnu zlavu? ze ked odoberiem od nich viac materialu ze prizmuria ocko napriklad na DPHcke ? :D


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: stavanie svojpomocne
PoslaťNapísal: Štv 11. Apr 2024 9:36:51 
diskutér

Registrovaný: Str 26. Okt 2016 13:32:25
Príspevky: 111
Tak či pri DPH to neviem, to je celkom dosť veľa peňazí pri veľkej objednávke :D Ale podľa mňa je zakaždým výhodnejšia cena pri väčšom množstve. Ale ak sa ti žiada niečo ušetriť, tak pozri tu https://www.heluznamax.sk/ Majú akciu s viacerými partnermi a vieš tam tiež ušetriť pekný balík.


Hore
Offline Profil
 
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 662 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 62, 63, 64, 65, 66, 67  Ďalší

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina


Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 9 hostia


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  

Nájdete nás aj na Facebooku

Beží na phpBB | Partnerské odkazy | Kontakt