Fórum.KdeBývať.sk

Aktuálny čas je Pia 26. Apr 2024 22:05:12


Všetky časy sú v GMT + 1 hodina




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 1555 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 117, 118, 119, 120, 121, 122, 123 ... 156  Ďalší
Autor Správa
PoslaťNapísal: Uto 30. Aug 2022 9:14:58 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv 18. Jan 2018 13:14:21
Príspevky: 60
Bydlisko: Martin
to ale len u tej firmy tak funguje, co si spominal, nie? ci to vsetci tak maju? to si zase nemyslim, ze by to vseobecne takto fungovalo. ale da sa aj, ze si sam zapoji niekto ten kotol, ked si na to trufa, ci?


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Uto 30. Aug 2022 11:37:53 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto 25. Okt 2016 12:31:34
Príspevky: 63
@joja to by bola asi dost nahoda, keby to tak isto bolo u vsetkych. To ale podla mna nebude.
Ked sa pytas na to, ci si mozes aj sama zapojit kotol, tak samozrejme mozes. To je na tebe, ci si kupis len kotol a montaz spravis svojpomocne alebo si rovno zajednas s kotlom nejakeho technika, alebo si ho najdes dodatocne. Moznosti mas na vyber viacero.
Osobne by som ale nevahal a bral toho technika a najlepsie ak sa da, tak priamo od tej spolocnosti, co sa bude kupovat aj kotol.


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Pia 02. Sep 2022 8:32:48 
občasný diskutér

Registrovaný: Pia 27. Apr 2018 8:33:38
Príspevky: 41
joja co mas na mysli, ci vsade tak funguje a ci vsetci maju? tie navody a schemy? tak to neviem, treba si pozriet, ale ako pise branikess, tak je lepsie, ked to nechas priamo na nejakeho technika. a najlepsie, keby to bol technik priamo od firmy, od ktorej kupujes aj kotol. ako nejake vyrazne rozdiely medzi tymi kotlami asi nebudu, ale tak aspon pre ten pocit, ze si urobila maximum a v podstate pre istotu, ako sa hovori.


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Pia 02. Sep 2022 9:35:14 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str 06. Sep 2017 8:27:38
Príspevky: 59
Bydlisko: Trenčín
najlepsie, ked si das tu montaz, zapojenie, instalaciu - nazvyme to akokolvek, spravit profikovi... to proste nechces potom vybavovat, ze dal si tisicky za kurenie a nezapojilo sa to, tak ako by sa malo.. neusetris pri montazi tolko, ze by to stalo za to...

_________________
môj dom - môj hrad


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Pon 05. Sep 2022 8:38:33 
občasný diskutér

Registrovaný: Str 11. Jan 2017 16:04:08
Príspevky: 82
Benqo aby si z toho dostal, co to da, tak aj to drevo musi splnat iste podmienky. Nezda sa to, ale aj to ti vo vysledku spravi dost. Ono tak vseobecne plati, ze drevo nemoze byt az totalne suche, je tam potrebna nejaka vlhkost. Ale pod tym si netreba predstavovat vlhke alebo mokre drevo. Ta vlhkost sa ma pohybovat v rozmedzi 12 az 20 percent.


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Pon 05. Sep 2022 9:40:52 
občasný diskutér

Registrovaný: Štv 28. Mar 2019 11:40:59
Príspevky: 44
Bydlisko: Bratislava
Mossi citala som ako keby take pravidla, ze ako treba aj to drevo ukladat a skladovat, aby bolo take, ako ma byt. Vela ludi dava drevo hned ku stene domu, vies tak pod strechu, ze aby to este bolo. Ale to sa tam tiez pisalo, ze nie je dobre, ked sa takto opiera dlhodobo, lebo potom sa nevetra. Viacej veci tam bolo, ale teraz si nespomeniem. Skusim pozriet ten clanok, kde som to nasla.


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Uto 06. Sep 2022 9:06:55 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon 12. Mar 2018 10:11:59
Príspevky: 89
Ano, nepopieram, ze aj drevo samotne vie mat skutocne velky vplyv na to, aka bude vyhrevnost. Takto sa to nemusi zdat, ale aj tieto podmienky, ked su dodrzane tak, ako maju byt, tak sa to prejavi. Aj na vyhrevnosti a aj na financiach casom. Ono sa to pomalicky nazbiera a ked si to potom tak spatne clovek vezme, tak zisti, ze ked kuri tak ako sa ma, tak sa da na tom usetrit v konecnom dosledku.


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Str 07. Sep 2022 8:40:48 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv 18. Jan 2018 13:14:21
Príspevky: 60
Bydlisko: Martin
branikess akoze ze by som to ja sama zapajala, tak to nie, to akoze nie som talent na taketo veci. a keby som bola, tak asi aj tak by som si na to netrufla. len ma zaujimalo, ze ci je to nejak podmienka pri tych kotloch, ci sa na to nejak prihliada alebo to niekto kontroluje. viem, ze potom sa robia tie servisne prehliadky ale tak to az po nejakej dobe, takze to by bolo asi neskoro spoliehat na to, ze vsak to niekto po mne skontroluje.


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Str 07. Sep 2022 8:42:18 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv 18. Jan 2018 13:14:21
Príspevky: 60
Bydlisko: Martin
jahrlo ano, tak som myslela, ale tak hoc tie kotle asi budu podobne si myslim, ak nie, tak ma opravte niekto, tak asi to nebude tak, ze by jedna schema zapojenia bola taka vseobecna a univerzalna, ze by platila uplne pre vsetko. a to ako najdem teda technika pre urcitu znacku kotla? vsak to su zahranicne kotle.


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Štv 08. Sep 2022 7:43:58 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia 09. Feb 2018 12:50:44
Príspevky: 72
Bydlisko: Topoľčany
Netreba ta opravovat, mas pravdu, kazdy kotol si vyzaduje svoje zapojenie. Podobne to bude, ale tak treba si zobrat navod ku konkretnemu kotlu a nie len tak tipovat, ze vsak aj podla tohto by to hadam mohlo ist. Neviem, ako to maju ine znacky a firmy, ale Atmos funguje napriklad tak, ze si skoli vlastnych technikov. Aj nasi slovenski, chodia ku nim do Ciech na skolenia. Takze ked si kupis takyto kotol a bude ti ho zapajat priamo takyto technik, tak je to asi najlepsie by som povedal.


Hore
Offline Profil
 
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 1555 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 117, 118, 119, 120, 121, 122, 123 ... 156  Ďalší

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina


Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 13 hostia


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  
cron

Nájdete nás aj na Facebooku

Beží na phpBB | Partnerské odkazy | Kontakt