Fórum.KdeBývať.sk

Aktuálny čas je Štv 18. Apr 2024 3:48:03


Všetky časy sú v GMT + 1 hodina




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 1551 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 122, 123, 124, 125, 126, 127, 128 ... 156  Ďalší
Autor Správa
PoslaťNapísal: Štv 03. Nov 2022 9:16:45 
občasný diskutér

Registrovaný: Str 13. Feb 2019 13:14:52
Príspevky: 26
Keď si potom išiel za predajcom, tak si rovno teda aj objednávala ten kotol? Aj treba akože splniť nejaké podmienky alebo to proste si vyberieš, čo ty chceš? Potom si ako dlho čakal na dodanie? Mávajú takéto veci normálne na sklade?


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Štv 03. Nov 2022 11:26:37 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto 19. Sep 2017 8:31:37
Príspevky: 49
Bydlisko: Dunajská Streda
Podmienky tam nemaju byt preco nejake stanovene. Skor ako podmienky si sleduj parametre, aby ten kotol, pre ktory sa rozhodnes vyhovoval aj ploche ktoru chces vykurovat a podobne. S tym ti bude vediet poradit aj ten predajca, ak nebudes sama nejak vediet. Podmienky byvaju stanovene v tom pripade, ak si chces uplatnit napriklad dotaciu na ten kotol.


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Pia 04. Nov 2022 9:18:09 
občasný diskutér

Registrovaný: Štv 28. Jún 2018 22:04:13
Príspevky: 28
ake su prosim ta tie podmienky? je ich nejak viacej alebo? treba splnit vsetky alebo len nejaku cast? kludne ak by ste ma vedeli nasmerovat niekam, kde by som si vedela o tom precitat viacej, alebo kde by mi s tym vedeli poradit.


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Pia 04. Nov 2022 10:25:38 
občasný diskutér

Registrovaný: Pia 10. Feb 2017 17:19:19
Príspevky: 59
Malexa ano je viacero tych podmienok a treba ich splnit vsetky, aby si mala narok na dotaciu. Ale zase nie je to nic take, co by sa nedalo dosiahnut. Ked si pozries na zelenadomacnostiam, tak tam sa isto docitas k tomu vsetko, co potrebujes vediet. A myslim, ze aj predajca by ta mal vediet usmernit v tomto ohlade.


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Pon 07. Nov 2022 8:24:37 
občasný diskutér

Registrovaný: Uto 04. Okt 2016 9:02:19
Príspevky: 49
Simura normálne si vyberieš a objednáš, čo ti najlepšie pasuje a vyhovuje. Nemusíš nič spĺňať, akurát mať dostatok financií a doma dostatok miesta na nový kotol, to je vše, čo potrebuješ. Ono dlho nečakáš. Buď je to tak, ako píšeš, že ho má predajca skladom a v tom prípade si ho vieš rovno aj odviezť, ak máš ako alebo ti ho predajca objedná, ale to je záležitosť pár dní, kým ti dorazí. Netreba to nejak v predstihu alebo takto riešiť.


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Pon 07. Nov 2022 11:31:49 
diskutér

Registrovaný: Štv 04. Máj 2017 12:11:54
Príspevky: 105
česi robia dobré kotle, už niekoľko rokov a vyvážajú nielen tuto do okolitých krajín ale aj do celého sveta v podstate. ale to som tým chcel povedať, že keby si si takéhoto nejakého výrobcu vybrala, že to nie je ani ďaleko, čo majú fabriku, takže aj to dodanie potom k predajcovi a následne k tebe je záležitosť ozaj dvoch troch dní, keď to preženiem, tak nech to týždeň najviac trvá celé.


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Uto 08. Nov 2022 8:54:45 
občasný diskutér

Registrovaný: Štv 02. Aug 2018 8:12:53
Príspevky: 95
Bydlisko: Nitrianske Pravno
Tak ono sa niet co cudovat, ked sa bavime o tychto splynovacich kotloch, to je ozaj dobra investicia by som povedal. Vsak pri tychto sa ucinnost pohybuje od 85% vyssie, zalezi samozrejme od konkretneho modelu, vo vseobecnosti sa to da takto povedat. Niektore maju aj vyse 90%, to je akoze fakt dost. Ono ked je ta ucinnost takato vysoka, tak je to tak, ze aj primarny a aj sekundarny vzduch je predhrievany na vysoku teplotu.


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Uto 08. Nov 2022 12:38:42 
občasný diskutér

Registrovaný: Pia 17. Aug 2018 11:03:00
Príspevky: 31
to akoze znamena, ze na tolkoto percent je ten kotol ucinny, ze co ja spalim, tak 90% z toho sa mi vrati vo forme tepla? akoze ten unik alebo ako to mam nazvat je tych zvysnych 10%?


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Str 09. Nov 2022 9:05:40 
občasný diskutér

Registrovaný: Pon 28. Nov 2016 9:49:09
Príspevky: 65
V podstate tak jednoducho povedané - áno. Ono pri každom kotli budeš mať proste nejaké straty, ale vieš si vybrať taký, ktorý bude mať tie straty čo najnižšie. S týmto súvisí napríklad správne zapojenie, zapojenie s AN s termoregulačným ventilom alebo laddomatom, ale aj to, že z čoho je ten kotol vyrobené, aké hrubé plechy použili pri jeho výrobe. To že bude kotol účinnejší, tým pádom budú menšie tepelné straty, a aj toto sa v konečnom dôsledku odzrkadlí na faktúrach.


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Štv 10. Nov 2022 9:22:15 
občasný diskutér

Registrovaný: Pia 27. Apr 2018 8:33:38
Príspevky: 41
ked sme toto doma riesili, tak som si zistoval kopu veci ohladne kotlov. a hej, aj na toto som pozeral, to ma jeden kolega v praci na to upozornil, ze ono na pohlad vyzeraju v podstate rovnako alebo dost podobne aj tie konkurencne kotle, ale rozdiel byva prave v tom zhotoveni, ze z coho ich vyraba. aj na zaklade tohto zistovania sme sa napokon rozhodli pre kotol od Atmosu.


Hore
Offline Profil
 
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 1551 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 122, 123, 124, 125, 126, 127, 128 ... 156  Ďalší

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina


Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 3 hostia


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  
cron

Nájdete nás aj na Facebooku

Beží na phpBB | Partnerské odkazy | Kontakt