Fórum.KdeBývať.sk

Aktuálny čas je Štv 28. Mar 2024 9:59:15


Všetky časy sú v GMT + 1 hodina




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 1539 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 128, 129, 130, 131, 132, 133, 134 ... 154  Ďalší
Autor Správa
PoslaťNapísal: Pia 27. Jan 2023 12:37:17 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str 31. Máj 2017 7:26:25
Príspevky: 65
Práveže dobre, že sa spomenú aj takéto odbornejšie veci, možno aj názvy. Lebo tak termoregulačný ventil, no neviem si predstaviť, že sa toto vynechá. Alebo aj laddomat, však to má tiež svoje opodstatnenie a tiež treba vedieť, kam je najlepšie ho zapojiť, aby plnil tú funkciu, ktorú má.

_________________
moja praca, moje hobby


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Pon 30. Jan 2023 9:44:24 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto 14. Nov 2017 11:27:57
Príspevky: 52
jednoduchsie zapojit len cisto laddomat ako ked mas kupovat miesto nejho liatinove teleso, termoregulacny ventil, cerpadlo, spatnu klapku, vental, teplomer...
takto je to vstko v jednom a to zapojenie je potom o dost jednoduchsie a rychlejsie, preto ho aj predajcovia alebo teda aj priamo vyrobcovia odporucaju.


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Str 01. Feb 2023 12:37:54 
občasný diskutér

Registrovaný: Uto 14. Feb 2017 12:00:47
Príspevky: 84
konečne niekto, kto to aj nejak odbornejšie vysvetlil, než len to, že daj si toto a toto, pretože je to lepšie ako hento a tamto. aj odťahový ventilátor napríklad spomeniem, že je výhodou, keď má takýto kotol. vzduch sa nasáva do ohniska a do trysky a aj vďaka tomuto systému sa dá ušetriť na palive oproti klasickému kotlu. ono hej, na začiatku pri kúpe je to investícia, ale rokmi používania sa to vráti na tých ušetrených nákladoch.


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Štv 02. Feb 2023 9:41:11 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str 07. Jún 2017 10:56:15
Príspevky: 73
Bydlisko: Trenčín
Odkedy sa tu spomenul ten taký kompletný systém na zapojenie, tak sa nejak roztrhlo vrece s ďalšími radami a odbornosťami, normálne som ostal trochu zaskočený. Odkiaľ máte všetky tie informácie, to sa v tom fakt tak vyznáte? Pre mňa to bola španielska dedina, keby mám vyberať sám, tak bohvie, ako by to dopadlo.


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Štv 02. Feb 2023 13:11:02 
diskutér

Registrovaný: Uto 30. Máj 2017 13:43:36
Príspevky: 148
Bydlisko: Ružomberok
Z toho si vôbec nič nerob, však nie každý sa zase všetkému rozumie, to by čo bolo, keby všetci vedeli všetko. Aj tak sa tak dosť veľa ľudí tvári :D Na to sú predajcovia, aby ti s týmto poradili.

_________________
Dom a záhrada sú odrazom majiteľa.


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Pia 03. Feb 2023 11:38:32 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto 13. Jún 2017 12:01:22
Príspevky: 68
Bydlisko: Bratislava
Jozefo ale to zase nič nie je, to sú také základné informácie, ktoré človek potrebuje vedieť, aby vedel kúpiť vhodný kotol a potom ho teda aj správne zapojiť. I keď to je pravda, že je lepšie nechať na nejaké kúrenára, technika, ktorý toto robí bežne. Lebo tak nesie to so sebou isté riziko, keď si to budeš robiť sám a nemáš s tým skúsenosť. Takto on ako zbehlý v obore už presne vie, čo a ako.


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Pon 06. Feb 2023 8:49:48 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto 02. Máj 2017 12:44:20
Príspevky: 87
vsak ked uz tak uz, nech je to poriadne, nie? pri Atmose je to tak, ze ked si este aj ich technika zavolas na montaz, tak ti daju aj zaruku rok tusim navyse. co nie je na zahodenie, ked si zoberies, ze aspon mas istotu, ze to budes mat dobre spravene, kedze su ti technici priamo skoleni pre tieto konkretne kotle.

_________________
Dom a záhrada je robota na celý život.


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Uto 07. Feb 2023 9:17:05 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str 07. Jún 2017 10:56:15
Príspevky: 73
Bydlisko: Trenčín
Veď áno, základné informácie to si myslím, že som mal tiež, ale teda nesiahli až takto ďaleko ako niektoré tie postrehy, čo sa popísali. Ale tak možno som sa tomu málo venoval, alebo neviem no. Ale tak to je už jedno teraz, len ma to tak prekvapilo.


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Str 08. Feb 2023 10:03:15 
občasný diskutér

Registrovaný: Str 12. Okt 2016 8:40:00
Príspevky: 56
Ale tak to mas uz uplne jedno v podstate, mas kotol vybraty? Mas ho doma? Vyhovuje ti? Funguje vsetko ako ma? To je to podstatne, nie to, ze kde si zobral ake informacie.


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Str 08. Feb 2023 12:24:33 
diskutér

Registrovaný: Uto 31. Jan 2017 11:08:20
Príspevky: 135
Vojtobart po mojej strastiplnej ceste vyberom kotla som od nich kupoval. Vykutrem niekde fotku alebo pojdem odfotit, pre lepsiu predstavu. Moznoze to niekomu tiez pomoze pri vybere. Ja som vtedy aj na vystave bol a kade tade po predajcoch behal. Ale akoze fajn, sluzi nam spolahlivo uz par rokov.


Hore
Offline Profil
 
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 1539 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 128, 129, 130, 131, 132, 133, 134 ... 154  Ďalší

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina


Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 8 hostia


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  
cron

Nájdete nás aj na Facebooku

Beží na phpBB | Partnerské odkazy | Kontakt