Fórum.KdeBývať.sk

Aktuálny čas je Pon 06. Máj 2024 15:05:16


Všetky časy sú v GMT + 1 hodina




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 226 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 23  Ďalší
Autor Správa
 Predmet príspevku: Re: aky kotol
PoslaťNapísal: Pon 19. Jún 2023 9:01:09 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv 16. Aug 2018 17:48:46
Príspevky: 40
Bydlisko: Piešťany
toto sme riesili pri kupe kotla aj my presne. ale potom sme ten peletovy vybrali. lebo aj ked som sama s detmi doma, tak je to lepsie mat o starost menej predsa len. to ma dost clovek co robit s nimi, v domacnosti, okolo domu, tak aspon toto mi odpada.


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: aky kotol
PoslaťNapísal: Uto 20. Jún 2023 8:11:43 
diskutér

Registrovaný: Sob 06. Máj 2017 12:42:41
Príspevky: 104
Treba si uľahčiť život, keď sa dá. A v tomto prípade sa veru dá. Predpokladám, že ste kúpili aj všetko ostanú výbavu potrebnú k tomu kotlu, keď ste to riešili takto, aby si to ty mala bez roboty. To mi príde potom samozrejmé napríklad aj ten systém alebo šnek na odpopolnenie, že ani s týmto nemáš starosti, kotol sa vyprace sám.

_________________
Domu a záhrade sa treba venovať celý život.


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: aky kotol
PoslaťNapísal: Pia 23. Jún 2023 8:00:25 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Sob 08. Júl 2017 13:37:45
Príspevky: 59
Bydlisko: Trencin
- si to ponal tak, ze ked uz si pomoct, tak nech tam je vsetko? :D ale tak zase preco nie, ved pomoc to je. je rozdiel, ci musis vypravat komoru po par dnoch alebo raz za mesiac len ten velky popolnik vysypes a mas spravenu udrzbu kotla. -


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: aky kotol
PoslaťNapísal: Uto 27. Jún 2023 11:41:04 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv 14. Dec 2017 11:57:02
Príspevky: 26
Bydlisko: Myjava
@kresko: toto sa mi pozdava, akoze jednak to mas bez roboty v podstate, ale ani sa tak neprasi z toho, ked teda dajme tomu, ze len raz za mesiac to budes vyhadzovat. akoze pre mna ako alergicku na vsetko mozne je to super riesenie.


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: aky kotol
PoslaťNapísal: Štv 29. Jún 2023 8:59:22 
občasný diskutér

Registrovaný: Štv 23. Aug 2018 9:12:03
Príspevky: 44
No jasné kixa, treba si pomôcť a uľahčiť si to. To sú také vychytávky, ktoré človek časom isto ocení. Možno sa to takto nezdá na prvý dojem, ale má to niečo do seba. Však si zober pri peletovom kotle, keď máš ten zásobník a dopravník. Vieš si vybrať aj rôzne objemy pri tých zásobníkoch, dávkovanie sa dá nastaviť, ako ti to vyhovuje.


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: aky kotol
PoslaťNapísal: Pon 03. Júl 2023 7:31:00 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv 15. Jún 2017 11:38:06
Príspevky: 84
Bydlisko: Bratislava
Keby nieco take chcelo byt aj pri splynovacom na drevo, aby sa to tam same nakladalo. Alebo este lepsie, aby sa to drevo same nachystalo na sezonu. To by som tiez ocenil :D


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: aky kotol
PoslaťNapísal: Štv 06. Júl 2023 10:11:23 
občasný diskutér

Registrovaný: Pia 27. Apr 2018 8:33:38
Príspevky: 41
ale tak to uz by si asi moc fajnovy, ked chces este aj na toto nejaky dopravnik. nestaci ti velka nakladacia komora? ze vela nalozis a este mozes aj pomerne velke kusy dreva nakladat?


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: aky kotol
PoslaťNapísal: Pon 10. Júl 2023 7:45:35 
občasný diskutér

Registrovaný: Sob 25. Mar 2017 10:25:22
Príspevky: 97
neplati to ale pri vsetkych kotloch, takze pozor na to, ako to prezentujes. lebo su ludia, ktori sa chytia vsetkeho a potom amen tma. ano, atmos ma taketo kotle, splynovacie, ktore maju velku spalovaciu komoru na nakladanie dreva. v pohodicke polovicnu metrovicu tam napraces. to ako casto budes nakladat, to ale zalezi aj od toho, akym kvalitnym drevom budes kurit, nie len od toho, kolko ho tam zmestis.


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: aky kotol
PoslaťNapísal: Uto 11. Júl 2023 8:19:56 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str 30. Aug 2017 18:53:35
Príspevky: 78
Bydlisko: Svätý Jur
tak to mas ako zo vsetkym si myslim. ale tak ked uz kupim poriadny kotol, tak tam nebudem zase pchat nejake konare alebo nieco, co najdem na zahrade. ako ked to vidim zvlakat tych starych ludi aj barsjake kusy stareho nabytku od kontajnerov, len aby usetrili na dreve.


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: aky kotol
PoslaťNapísal: Str 12. Júl 2023 8:39:22 
občasný diskutér

Registrovaný: Štv 03. Nov 2016 12:26:55
Príspevky: 79
ale zase ak to ten kotol v pohode spáli, tak prečo nie? akurát nemôžeš očakávať takú istú výhrevnosť ako pri normálnom dreve, ktoré máš na to určené. potom už je otázne, koľko z toho bude bordelu.


Hore
Offline Profil
 
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 226 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 23  Ďalší

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina


Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 5 hostia


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  

Nájdete nás aj na Facebooku

Beží na phpBB | Partnerské odkazy | Kontakt