Fórum.KdeBývať.sk

Aktuálny čas je Sob 20. Apr 2024 4:02:33


Všetky časy sú v GMT + 1 hodina




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 796 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ... 80  Ďalší
Autor Správa
 Predmet príspevku: Re: Sprchový kút vs vaňa
PoslaťNapísal: Štv 19. Okt 2017 12:51:49 
diskutér

Registrovaný: Pia 28. Okt 2016 13:25:45
Príspevky: 101
To zalezi asi viac menej od teba ta velkost, aspon u nas to tak bolo, ze velkost nechala zena na mna, pretoze ak ja budem mat pocit, ze mam dostatok zivotneho priestoru vo vanicke tak asi kazdy v rodine bude mat ten isty pocit :mrgreen: :mrgreen:


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Sprchový kút vs vaňa
PoslaťNapísal: Pia 20. Okt 2017 7:26:14 
občasný diskutér

Registrovaný: Štv 24. Nov 2016 14:14:12
Príspevky: 55
Neriesili ste do sprchoveho kuta nejake bezpecnostne opatrenia? Nasi maju sprchovy kut a otec ma zdravotne problemy, ma problem vydrzat stat v sprchovom kute, kym sa osprchuje a je potrebne mu s takymito beznymi cinnostami pomahat, preto rozmyslam nad tym, ci by sa to nedalo nejako vyriesit pomoct mu, nemate s tym skusenosti?


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Sprchový kút vs vaňa
PoslaťNapísal: Štv 04. Feb 2021 11:40:45 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv 06. Júl 2017 10:40:18
Príspevky: 84
Bydlisko: Banská Bystrica
Čaute, čaute, chcel by som sa spýtať s ktorými vaňami máte lepšie skúsenosti? So smaltovanými alebo akrylátovými? S manželkou sa akurát dohadujeme akú vybrať a nejako sa nevieme zhodnúť, preto by som rád počul nestranné názory, dík 8-)


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Sprchový kút vs vaňa
PoslaťNapísal: Uto 09. Feb 2021 10:06:15 
občasný diskutér

Registrovaný: Uto 16. Feb 2016 9:40:58
Príspevky: 43
Ahoj @henrich43, rada by som ti poradila v tejto dileme. My máme smaltovanú vaňu a prečo sme sa pre tento materiál rozhodli? Na jednej strane nám ju predajca ponúkol a povedal všetky výhody a na druhej strane sme si potom aj my veľa čítali na internete a keď sme si to tak dali dokopy, tak fakt lepšia nám prišla smaltovaná vaňa. Je hlavne odolnejšia ako akrylátová vaňa. To je také najväčšie plus :)


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Sprchový kút vs vaňa
PoslaťNapísal: Štv 11. Feb 2021 14:22:17 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str 25. Okt 2017 13:34:20
Príspevky: 59
Bydlisko: Čierny Balog
aj moj nazor je taky, ze smaltovane su lepsie a hlavne dlhsie vydrzia. tym, ze su odolnejsie aj voci narazom (ak by vam nieco padlo na vanu) tak smaltovany povrch to vacsinou prezije a neodlupi sa z neho.


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Sprchový kút vs vaňa
PoslaťNapísal: Pia 12. Feb 2021 13:18:28 
občasný diskutér

Registrovaný: Str 23. Jan 2019 12:58:28
Príspevky: 40
...preco smalt?...v com sa odlisuje od plastu?...


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Sprchový kút vs vaňa
PoslaťNapísal: Pon 15. Feb 2021 10:45:29 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon 04. Dec 2017 12:07:46
Príspevky: 40
Bydlisko: Senec
Ahoj ketmaka. Pri výbere vane, či akrylátovej alebo smaltovanej je na prvom mieste kvalita výroby, aby si predišla problémom. Treba si preveriť značku, kvalitu a výrobcu!! Teraz sa idem vyjadriť konkrétne k smaltovaným, ktoré sa vyrábajú z plechu ocele, ktorý je spracovaný do požadovaného tvaru. Následne je potom oceľ vyčistená a ošetrená smaltovou úpravou. Tretí krok výroby pozostáva z vypálenia vane, aby sa zabezpečila silná chemická väzba medzi oceľou a smaltom. Tieto vane majú vynikajúcu životnosť a kvalitu. Sú odolné voči UV žiareniu a chemikáliám, sú nepórové a eko-priateľské (keďže oceľ je prírodný materiál - recyklovateľný). Výhodou je aj to, že farma smaltovaných vaní nikdy nevybledne, kdežto akrylát je veľmi náchylný na zmeny farby. Jedinou takou menšou nevýhodou u smaltovaných vaní je to, že sú chladnejšie na prvý dotyk. A ak ti môžem poradiť aj značku, tak jednoznačne odporúčam Kaldewei, je to nemecký výrobca s 90-ročnými skúsenosťami, ktorý poskytuje až 30 ročnú záruku na svoje produkty!


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Sprchový kút vs vaňa
PoslaťNapísal: Uto 16. Feb 2021 16:28:46 
občasný diskutér

Registrovaný: Pon 18. Sep 2017 7:59:07
Príspevky: 79
Mňa by zaujímal cenový rozdiel medzi smaltovanými a akrylátovými, ako vychádzajú? Je medzi nimi veľký rozdiel??


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Sprchový kút vs vaňa
PoslaťNapísal: Uto 16. Feb 2021 20:13:17 
diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon 22. Jan 2018 13:58:26
Príspevky: 121
cenovy mozno ani nie velky, povedal by som, ze v cene dost zahra samotny dizajn vane


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Sprchový kút vs vaňa
PoslaťNapísal: Štv 18. Feb 2021 10:54:02 
občasný diskutér

Registrovaný: Pia 10. Feb 2017 13:01:54
Príspevky: 60
aj to je pravda, teraz su celkom v mode take tie samostojace vane alebo s virivkami, no co sa materialu tyka, tak osobne by som nad akrylatom nepremyslal


Hore
Offline Profil
 
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 796 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ... 80  Ďalší

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina


Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 8 hostia


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  
cron

Nájdete nás aj na Facebooku

Beží na phpBB | Partnerské odkazy | Kontakt