Fórum.KdeBývať.sk

Aktuálny čas je Pia 29. Mar 2024 14:31:53


Všetky časy sú v GMT + 1 hodina




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 260 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 22, 23, 24, 25, 26
Autor Správa
 Predmet príspevku: Re: Akú strechu?
PoslaťNapísal: Pon 20. Mar 2023 10:27:40 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv 05. Júl 2018 22:10:37
Príspevky: 72
Keď sme si dávali robiť strechu my, tak sme popravde po plechu ani nepozerali. Akože zvažovali sme, samozrejme, všetky možnosti, ale nám sa to ani výzorovo nejak nepáčilo, takže sme od toho nejak hneď upustili. Vlastnosťami nás ten plech takisto veľmi neohúril. Ale tak je to pravdaže na každom, aký materiál zvolí. A akú konkrétne ste zvolili?


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Akú strechu?
PoslaťNapísal: Pia 24. Mar 2023 12:21:23 
občasný diskutér

Registrovaný: Pia 26. Apr 2019 20:44:48
Príspevky: 39
Bydlisko: Bratislava
no ono aj ked uz tie plechove krytiny by si nerozoznala velakrat v dnesnej dobe od skridly, aj tak su tam znacne rozdiely by som povedala. nie som odbornicka, takze sa az tak nevyznam, ale porovnavali sme si takisto tieto dva materialy a rozhodli sme sa pre skridlu nakoniec tiez. Aj ked to vahanie bolo celkom dlhe, lebo ved nevyzname sa a nikto v nasom blizkom okoli tiez nie, nechceli sme spravit chybu.


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Akú strechu?
PoslaťNapísal: Uto 04. Apr 2023 12:16:24 
občasný diskutér

Registrovaný: Sob 08. Jún 2019 9:58:15
Príspevky: 73
Bydlisko: Bratislava
no ved dobre ste spravili podla mna:) tiez si myslim, ze je skridla lepsia, z vlastnej skusenosti teda mozem posudit. davali sme plechovu na sopu, uz to bude nejakych par rocikov a pride mi, ze uz nie je ako na zaciatku. takisto som ju uz aj cistil zoparkrat, a to mozem povedat, ze to nebolo take jednoduche.


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Akú strechu?
PoslaťNapísal: Uto 02. Máj 2023 14:39:37 
okoloidúci

Registrovaný: Str 12. Apr 2023 9:14:48
Príspevky: 6
Bydlisko: Malacky
Macomes a od coho bola taka spinava? Akoze kazda strecha sa podla mna znecistuje, ci? Alebo teda neviem od coho znecistena mas na mysli.


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Akú strechu?
PoslaťNapísal: Str 03. Máj 2023 10:02:49 
občasný diskutér

Registrovaný: Sob 08. Jún 2019 9:58:15
Príspevky: 73
Bydlisko: Bratislava
no zacal sa tam vytvarat mach, a na to ma vlastne aj upozornili, ze pri tom plechu ma proste tendenciu vznikat mach, takze som to v podstate aj cakal, ale robotka ako vino, ked mam pravdu povedat. normalne som bol zmoreny vecer :D


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Akú strechu?
PoslaťNapísal: Str 24. Máj 2023 10:26:57 
okoloidúci

Registrovaný: Str 12. Apr 2023 9:14:48
Príspevky: 6
Bydlisko: Malacky
no my sme tiez uvazovali bud nad plechom alebo teda skridlou, a poviem ti, ze to rozhodovanie netrvalo tyzden ani mesiac :-D strasne cosi. porovnavali sme si tieto dva typy neustale, plech ta mozno vyjde lacnejsie, ale koniec koncov sa to v podstate asi ani nevyplati, nakolko mozes mat ozaj aj s tym hlukom problem potom, mne osobne vadi takmer vsetko aj zvuky z ulice, uz aj okna sme menili kvoli tomu, takze tak. no a keby mam takto intenzivne pocut aj dazd vkuse, tak sa asi zblaznim :-D teraz este aj tak dobre prsiava kvalitne :-D


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Akú strechu?
PoslaťNapísal: Pia 26. Máj 2023 11:32:40 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon 01. Apr 2019 8:03:59
Príspevky: 27
Bydlisko: Nováky
no ako bariera proti prechodu zvuku moze posobit zapletenie, ale ani to nie je uplne 100%-ne. nic nie je, spolahnut sa na to nevies, ale ked niekto vyslovene trva na plechu, tak asi prekusne aj ten hluk za dazda :-D


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Akú strechu?
PoslaťNapísal: Pon 05. Jún 2023 9:45:27 
občasný diskutér

Registrovaný: Štv 17. Jan 2019 9:46:03
Príspevky: 58
no ten plech sa zvykne davat skor na sendvicove konstrukcie by som povedal. to su napriklad nakupne centra, alebo aj na vyrobne haly viem, ze s pouziva. tam je asi jedno, ci pocut hluk dazda alebo nie, tam sa to proste nevnima, ale ked si doma, v tichosti, tak to istotne vnimas, proste ja osobne by som si ho na rodinny dom teda nedaval. :-)


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Akú strechu?
PoslaťNapísal: Str 07. Jún 2023 11:12:53 
občasný diskutér

Registrovaný: Sob 08. Jún 2019 9:58:15
Príspevky: 73
Bydlisko: Bratislava
no pri tej plechovej treba rozhodne brat do uvahy aj to mnozstvo odpadu, ktore pri tom vznika, tomu sa proste nevyhnes. a velakrat s tym uz nevies spravit nic, nemas to jednoducho naco dalej pouzit kdezto pri skridli mas presne vyratane mnostvo materialu tak, aby ti nic nezvysilo, pripadne len velmi malo ks, a to vies pekne aj vratit naspat stavebninam, ak su v pohode a da sa s nimi takymto sposobom dohodnut.


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Akú strechu?
PoslaťNapísal: Pia 09. Jún 2023 9:34:46 
občasný diskutér

Registrovaný: Pia 15. Feb 2019 9:11:01
Príspevky: 19
Áno? Ty si takto vyriešil zvyšné škridle, ktoré ti zostali? :-)


Hore
Offline Profil
 
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 260 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 22, 23, 24, 25, 26

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina


Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 32 hostia


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  
cron

Nájdete nás aj na Facebooku

Beží na phpBB | Partnerské odkazy | Kontakt