Fórum.KdeBývať.sk

Aktuálny čas je Pon 13. Máj 2024 4:28:25


Všetky časy sú v GMT + 1 hodina




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 176 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18  Ďalší
Autor Správa
 Predmet príspevku: Re: Izolácia strechy
PoslaťNapísal: Štv 19. Okt 2023 10:18:05 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str 11. Okt 2017 8:57:10
Príspevky: 51
Bydlisko: Trnava
nie je problem s tou izolaciou v takomto obdobi, ked rozdiel medzi teplotami cez den a v noci su dost rozdielne? cital som nieco take, ze ta teplota by mala byt proste vyrovnana, optimalna a ked sa robi izolacia, tak jej neprospievaju taketo zmeny teplot.


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Izolácia strechy
PoslaťNapísal: Štv 19. Okt 2023 12:25:36 
občasný diskutér

Registrovaný: Štv 09. Feb 2017 9:52:53
Príspevky: 82
Rado899 ako myslíš, že aká je to pena a ako je aplikovaná? Však používa sa pena určená na izolácie, nie? Aká už len iná by mohla byť v tomto prípade? Keď hovoríš, že roky by mala vydržať, tak koľko to je presnejšie? 10? 20?


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Izolácia strechy
PoslaťNapísal: Pon 23. Okt 2023 18:43:16 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon 06. Nov 2017 23:32:48
Príspevky: 93
Bydlisko: Vinosady
som si myslel, že ak sa pena dobre aplikuje napríklad pod strechu, tak sa už nikdy nebude musieť meniť, ale to môže záležať aj od samotnej kvality peny a následne aj od aplikácie


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Izolácia strechy
PoslaťNapísal: Pon 06. Nov 2023 14:14:23 
diskutér

Registrovaný: Str 24. Feb 2016 9:22:11
Príspevky: 101
Monty záleží od peny ako takej, peny majú isté rozmedzie teplôt v ktorých je možné ich aplikovať a kedy sa to už neodporúča a tým by sa mali firmy, ktoré aplikujú túto izoláciu aj riadiť.
Driver životnosť je veľká, ja teda verím, že ma to prežije a nebudem musieť nič meniť, veľkou výhodou, čo predlžuje životnosť peny je to, že nie je lákadlom pre hlodavce.


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Izolácia strechy
PoslaťNapísal: Uto 07. Nov 2023 10:49:28 
občasný diskutér

Registrovaný: Štv 09. Feb 2017 9:52:53
Príspevky: 82
Môže byť, neviem si predstaviť, čo by to hlodavcom mohlo priniesť, keby sa do nej pustili :D Skôr by som sa obával hmyzu, také osy trebárs, tie sa vedia zabývať hocikam. S týmto nemôže byť problém?


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Izolácia strechy
PoslaťNapísal: Uto 07. Nov 2023 12:06:53 
občasný diskutér

Registrovaný: Štv 16. Mar 2023 12:24:02
Príspevky: 29
Myslim, ze tam to potom ani tak nie je o tom aka je pouzita izolacia, ale skor o tom ako mas urobeny dom, ako mas to podkrovie chranene, nie??


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Izolácia strechy
PoslaťNapísal: Str 08. Nov 2023 11:42:38 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia 13. Okt 2017 8:41:24
Príspevky: 74
Bydlisko: Bratislava
ze ma byt strecha spravne zaizolovana, to je mi jasne. striekana ci fukana izolacia mi pride ako najlepsie riesenie. len by som sa rad informoval, ze nakolko takato izolacia prispeje k zlepsenie klimy v podkrovi. o kolko stupnov dokaze sprijemnit prostredie? v horucavach to kolko spravi? nejake dva tri stupne dajme tomu?


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Izolácia strechy
PoslaťNapísal: Str 08. Nov 2023 12:13:34 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str 05. Apr 2023 11:09:02
Príspevky: 18
Bydlisko: Trnava
Luis toto aj mňa zaujíma, čo som sa s jedným pánom bavil nedávno, tak ten spomínal, že vonku bol úpek a vnútri mali príjemne, že to má zmysel.
Že mnohé tie peny majú lepšie parametre ako vata, len musím si to tiež ešte pozrieť, zvážiť, porovnať, lebo tých pien a značiek izolácie je už veľmi veľké množstvo.


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Izolácia strechy
PoslaťNapísal: Str 08. Nov 2023 13:39:55 
občasný diskutér

Registrovaný: Pon 11. Dec 2017 15:13:38
Príspevky: 27
Bydlisko: Martin
To bez debaty, že to urobí, samozrejme ono stačí veľakrát keď máš dobrú izoláciu a k tomu dobré tienenie okien, tak máš vystarané.
Nemáš problém, čo sa týka prehrievania domu. Aspoň u nás je to tak. Veľa času som venoval tomu, že či striekaná či fúkaná, ale striekaná mi vyšla vo viacerých ohľadoch ako lepšie riešenie, ako spoľahlivejšie preto som sa pre ňu aj rozhodol, ale to tiež zase si treba uvedomiť, že jej aplikáciu nemôže robiť hockto.


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Izolácia strechy
PoslaťNapísal: Štv 09. Nov 2023 13:11:09 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia 13. Okt 2017 8:41:24
Príspevky: 74
Bydlisko: Bratislava
prehrievania sa nebojim, s tym sme problem ani nikdy nemali. ono vela vie spravit aj to, ked je na dome vonkajsie tienenie. to vie napriklad tie dva tri stupne stiahnut v lete, ked sa zastrie. preto som takuto hodnotu uviedol aj pri otazke na izolaciu.
maroki vies to aj konkretizovat? ze v akych ohladoch je striekana lepsia? nemusime sa bavit v porovnani s polystyrenom alebo vatou. cisto o zatepleni prostrednictvom pien.


Hore
Offline Profil
 
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 176 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18  Ďalší

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina


Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 3 hostia


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  

Nájdete nás aj na Facebooku

Beží na phpBB | Partnerské odkazy | Kontakt