Fórum.KdeBývať.sk

Aktuálny čas je Pia 29. Mar 2024 8:48:16


Všetky časy sú v GMT + 1 hodina




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 1521 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 100, 101, 102, 103, 104, 105, 106 ... 153  Ďalší
Autor Správa
 Predmet príspevku: Re: Krb - výhody, nevýhody?
PoslaťNapísal: Str 17. Mar 2021 11:12:33 
občasný diskutér

Registrovaný: Štv 13. Apr 2017 11:28:18
Príspevky: 68
Renilo ako toto myslis, ze ked sa nekuri kazdy den, ze je potrebny vacsi vykon? Nerozumiem?
Vykon musi byt vyberany podla tepelnych strat aby si zbytocne neprekuroval, lebo by si tam nevydrzal keby si zakuril. Ono krb ked ma vykon vybraty podla tepelnych strat tak vykuri ti nielen chatu ale aj velky dom celkom rychlo. Povedal by som, ze je to najrychlejsi sposob vykurenia.
A nie kazdy to ma tak, ze vydajne okienko, zalezi od situacie a od firmy, to je najlepsie sa informovat u konkretnej firmy.


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Krb - výhody, nevýhody?
PoslaťNapísal: Str 17. Mar 2021 14:14:03 
občasný diskutér

Registrovaný: Pia 17. Nov 2017 14:22:22
Príspevky: 69
my tam chodíme len cez víkendy, cez týždeň len veľmi málo, preto chcem krb ktorý to tam rýchlo vykúry. tie straty nájdem v projekte chaty? My sme ju kúpili len nedávno, je tam malá piecka ale tá nestačí, aby tam bolo teplo, vôbec som nevedel že podľa čoho sa vyberá krb, dúfam že to tam bude


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Krb - výhody, nevýhody?
PoslaťNapísal: Štv 18. Mar 2021 13:01:56 
občasný diskutér

Registrovaný: Štv 02. Feb 2017 10:06:49
Príspevky: 98
samrix píše:
..ak mas projekt tak mas cca predstavu o tepelnych stratach takze vies si vybrat krbovu vlozku podla toho..vies si pozriet ake su znacky, aka je ponuka..mne napriklad sa pacia co najviac presklene krbove vlozky a velke..len cim vacsi krb tym vyssi vykon a nema zmysel ich do co najvacsieho len za to, ze sa mi to paci..tiez som musel v prvom rade pozerat na funkcnost, efektivitu krbu..
..co si pisal woody o otvorenom krbe..to je uz minulost pri takom krbe je problem s ucinnostou ta bola uz v minulosti velmi nizka a taky krb v dome nema zmysel..


Áno toto všetko viem, ja som chcel vedieť či má niekto skúsenosť priamo s niektorou tou vložkou v montovanom dome, alebo aspon so značkou vložky, nech viem od čoho sa odraziť


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Krb - výhody, nevýhody?
PoslaťNapísal: Štv 18. Mar 2021 16:00:38 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv 21. Sep 2017 9:30:54
Príspevky: 64
Bydlisko: Svätý Jur
Renilo.
Tepelné straty buď nájdeš s projekte alebo sa dajú aj vypočítať na základe materiálov, ktoré sú použité na stavbe a aká je vykurovacia plocha. Na základe tej ti cca aj krbár bude vedieť poradiť ak by si nemal info o tých tepelných stratách.
Tiež musíš mať aj komín dobre urobený, aby všetko bolo ako má byť v tvojom prípade to nebude si myslím, že len taký výmena.


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Krb - výhody, nevýhody?
PoslaťNapísal: Pia 19. Mar 2021 14:52:49 
občasný diskutér

Registrovaný: Pia 17. Nov 2017 14:22:22
Príspevky: 69
barinak píše:
Renilo.
Tepelné straty buď nájdeš s projekte alebo sa dajú aj vypočítať na základe materiálov, ktoré sú použité na stavbe a aká je vykurovacia plocha. Na základe tej ti cca aj krbár bude vedieť poradiť ak by si nemal info o tých tepelných stratách.
Tiež musíš mať aj komín dobre urobený, aby všetko bolo ako má byť v tvojom prípade to nebude si myslím, že len taký výmena.


Komín je funkčný, je tam teraz piecka ale nestačí na vykúrenie chaty, trvá to skoro celý deň kým je tam prijatelná teplota. Preto chcem ten ktrb bude to lepšie. Tie tepeľné straty som v projekte nenašiel. Viem si to vypočítať aj sám? Aspoň približne?


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Krb - výhody, nevýhody?
PoslaťNapísal: Pon 22. Mar 2021 14:38:06 
diskutér

Registrovaný: Uto 07. Feb 2017 9:44:45
Príspevky: 104
Keď hodíš do googlu výpočet tepelných strát , vyhodí ti kalkulačku a tam by ti to malo vypočítať :) Mne to vyšlo správne tak vyskúšaj a podľa toho budeš vedieť ako krb vybrať


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Krb - výhody, nevýhody?
PoslaťNapísal: Uto 23. Mar 2021 13:19:26 
občasný diskutér

Registrovaný: Pia 17. Nov 2017 14:22:22
Príspevky: 69
Super, ďakujem. hádam to budem vedieť spraviť z dostupných informácii :) A podľa toho výsledku sa vyberá krbová vložka, áno?


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Krb - výhody, nevýhody?
PoslaťNapísal: Str 24. Mar 2021 15:38:41 
občasný diskutér

Registrovaný: Str 01. Feb 2017 10:27:46
Príspevky: 81
Nie je šanca podľa mňa aby si si to vypočítal správne na to síce sú rôzne kalkulačky, ale to má od reality veľmi ďaleko, na to sú rôzne vzorce a to proste človek musí vedieť, aby to vypočítal správne, musí mať skúsenosti.
Ale s výberom správnej krbovej vložky ti poradí najlepšie krbár, ktorý už má skúsenosti, ktorý vie ako vložky fungujú akú majú účinnosť, výkon, či sa dá regulovať a všetko okolo toho ;)


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Krb - výhody, nevýhody?
PoslaťNapísal: Štv 25. Mar 2021 15:47:36 
občasný diskutér

Registrovaný: Pia 17. Nov 2017 14:22:22
Príspevky: 69
Mne ide o to vypočítať to, aspoň z časti aby som sa vedel poradiť, ako píšeš. Nechcem sa nechať oklamať aby mi niekto predal, len najdrahšiu vložky aby zarobil. Chcem mať, apoň z časti prehľad, pri akom výkone sa môžem pohybovať


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Krb - výhody, nevýhody?
PoslaťNapísal: Pon 29. Mar 2021 14:18:24 
diskutér

Registrovaný: Uto 07. Feb 2017 9:44:45
Príspevky: 104
Myslím, že je mať aspoň približný pojem o stratách ako žiadny a podľa toho vyberať krb, zvlásť ,keď sú teraz podmienky také aké sú a nemôžeš ísť ani do iného okresu vybrať


Hore
Offline Profil
 
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 1521 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 100, 101, 102, 103, 104, 105, 106 ... 153  Ďalší

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina


Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 19 hostia


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  
cron

Nájdete nás aj na Facebooku

Beží na phpBB | Partnerské odkazy | Kontakt