Fórum.KdeBývať.sk

Aktuálny čas je Str 08. Máj 2024 6:01:28


Všetky časy sú v GMT + 1 hodina




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 902 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91  Ďalší
Autor Správa
 Predmet príspevku: Re: Rekuperacia - oplati sa?
PoslaťNapísal: Pon 19. Feb 2024 12:31:12 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon 12. Jún 2017 10:31:50
Príspevky: 43
Bydlisko: Bratislava
Rituál to možno je, ale bol by ti potom úplne zbytočný, lebo sa ti vetrá celú noc, takže ty absolútne nepotrebuješ aby si ešte aj oknami vetrala vo veľkom, to je zbytočnosť.
Síce ty si môžeš upraviť intenzitu vetrania v noci napríklad, že menej ako cez deň, ale vetrať sa ti bude neustále a to je veľké plus. Najmä ono je to dobré, lebo takto dnu sa ti nedostane peľ, prach a podobné veci, ktoré môžu narobiť problémy.


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Rekuperacia - oplati sa?
PoslaťNapísal: Uto 20. Feb 2024 12:52:42 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto 17. Apr 2018 8:22:59
Príspevky: 48
Bydlisko: Trenčín
Áno, tie filtre v rekuperácii to je za mňa na parádu, lebo dokážu veľké množstvo nečistôt zachytiť. To teda osobne ma veľmi potešilo, lebo hneď viem aspoň, že mám v dome čistejší vzduch.


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Rekuperacia - oplati sa?
PoslaťNapísal: Str 21. Feb 2024 11:23:47 
občasný diskutér

Registrovaný: Štv 22. Feb 2018 10:42:37
Príspevky: 20
Ano, preto aj je dolezite pozerat, ze aka je ta tkanina, ake su filtre, ze ake velke necistoty proste dokaze zachytit. Pre nas aj toto bola taka zasadna vec, sme doma skoro vsetci alergici a teda v novom dome bolo pre nas dolezite aby sme mali cisty vzduch.


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Rekuperacia - oplati sa?
PoslaťNapísal: Ned 25. Feb 2024 14:47:50 
občasný diskutér

Registrovaný: Str 29. Mar 2017 9:06:23
Príspevky: 72
je fakt, že toto je dobré, že to má výhody. Potom človek ani nemusí mať nejakú čističku vzduchu alebo čosi podobné, keďže vo veľkej miere to odfiltruje samotná rekuperácia. Je to proste dobrá vec.
Mne sa napríklad pri Nilane páči to, že nemusím filtre kupovať celé tie kazety, ale že stačí filtračná tkanina a viem si odstrihnúť množstvo aké potrebujem, vychádza to aj lacnejšie.


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Rekuperacia - oplati sa?
PoslaťNapísal: Str 28. Feb 2024 10:54:24 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto 29. Máj 2018 19:30:18
Príspevky: 75
...pripajam sa, my sme tiez riesili aktivnu rekuperaciu a nemame sa na co stazovat...deti su alergici, zena tak isto takze sme si museli vybrat uz len spravny filter a dost vyrazne nam to pomohlo...ani ta udrzba nie je komplikovana...


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Rekuperacia - oplati sa?
PoslaťNapísal: Pia 01. Mar 2024 11:29:01 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto 12. Dec 2017 10:19:56
Príspevky: 99
Bydlisko: Bratislava
ako to ze nie je komplikovana? ja by som si to teda pri takomto zariadeni predstavovala prave naopak :-D co vsetko sa vlastne pri nej musi robit?


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Rekuperacia - oplati sa?
PoslaťNapísal: Pia 01. Mar 2024 13:05:44 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon 17. Okt 2016 9:21:47
Príspevky: 54
No my teda s rekuperaciou nejake starosti nemame a keby nahodou aj boli tak mame od kamosa odkukane ze bezproblemov prisli ti ich ludia ktori sa do toho ozaj vyznaju. Zaklopem si vsak ze nam slape jak hodinky, decka alergici maju doma cistejsi vzduch tak sa im aj ulavi ked pridu v takomto obdobi domov.


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Rekuperacia - oplati sa?
PoslaťNapísal: Pia 01. Mar 2024 14:41:41 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv 02. Nov 2017 14:21:36
Príspevky: 74
Bydlisko: Nové Mesto nad Váhom
Neviem čo znamená pre teba komplikovanosť, lebo teda obriadiť rekuperáciu dokáže po správnom odbornom zaučení aj laik. Nie je na tom nič zložité a obzvlášť nie keď ho máš správne namontované. Preto je na montáž dobré povolať si kvalifikovaných odborníkov.


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Rekuperacia - oplati sa?
PoslaťNapísal: Pon 04. Mar 2024 12:18:19 
občasný diskutér

Registrovaný: Pon 20. Feb 2017 13:01:31
Príspevky: 84
filka cistis teda menis filtre tot vse :D cela veda :D ked som to manzelke povedat ze co bude jej uloha ked tu nahodou nebudem, reagovala podobne. a poviem ti ze ja som bol tiez v miernom strese, ale nastastie mi to firma hned pri namontovani vysvetlila a zvladol by to hocikto.


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Rekuperacia - oplati sa?
PoslaťNapísal: Pon 04. Mar 2024 15:04:23 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon 29. Máj 2017 8:25:27
Príspevky: 74
A ako teda vies, ze ich treba vymenit, ze uz su zanesene napriklad? Upozorni ta ten system na to, ci si to musis sam nejak sledovat, sparat sa v tom :D

_________________
moj dom moj hrad


Hore
Offline Profil
 
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 902 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91  Ďalší

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina


Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 7 hostia


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  
cron

Nájdete nás aj na Facebooku

Beží na phpBB | Partnerské odkazy | Kontakt