Fórum.KdeBývať.sk

Aktuálny čas je Pia 29. Mar 2024 12:43:30


Všetky časy sú v GMT + 1 hodina




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 639 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 64  Ďalší
Autor Správa
 Predmet príspevku: Re: stavanie svojpomocne
PoslaťNapísal: Štv 22. Sep 2022 6:05:21 
diskutér

Registrovaný: Uto 30. Máj 2017 13:43:36
Príspevky: 148
Bydlisko: Ružomberok
Prečo až na jar budeš mať dodané tehly? Mi nehovor, že by mal niekto až takúto dlhú dodaciu dobu, tomu sa mi akože nechce veriť. Aj keď bolo to obdobie počas korony, že sa dodacie doby predlžovali, tak som nikde nezachytil, že by až na toľkoto.

_________________
Dom a záhrada sú odrazom majiteľa.


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: stavanie svojpomocne
PoslaťNapísal: Štv 22. Sep 2022 12:42:15 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon 23. Okt 2017 18:47:30
Príspevky: 62
Bydlisko: Trenčín
Heh dobreee to je riadna dodacia lehota. Ake tehly si si to vlastne objednaval, ako to by ma celkom zaujimalo, na ake tehly sa preboha caka cez pol roka. Ja som si objednaval tehly na jar a cca tyzden a mal som ich na pozemku


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: stavanie svojpomocne
PoslaťNapísal: Štv 22. Sep 2022 13:11:26 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon 12. Mar 2018 10:11:59
Príspevky: 89
Prosim vas, nerozumieme sa, vznikol nam tu nejaky komunikacny sum. Ano, tehly budem mat az na jar, to vychadza cca o toho pol roka, to je pravda. Ale to nie je bezna dodacia doba, tak je nejak okolo 6 tyzdnov od objednania. Ja som si uplatnil zlavu, alebo vyuzil akciu, nazvyme to ako chceme, ktora este par dni funguje v Heluze - objednas teraz, zaplatis zalohu a tehly mas az na jar. Vyhodne je to z toho hladiska, ze vies usetrit aj polovicu z ceny, nez keby si kupoval okamzite.


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: stavanie svojpomocne
PoslaťNapísal: Štv 22. Sep 2022 21:09:55 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon 23. Okt 2017 18:47:30
Príspevky: 62
Bydlisko: Trenčín
Super, ze si sa ozva, lebo ja som tomu teda nechapal, ze ako moze trvat dodanie az tak dlho. No toto vyzera viac nez super takato moznost. Ta zlava ti spravila vela na cene, ak by si si teda tehly kupoval bez toho?


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: stavanie svojpomocne
PoslaťNapísal: Pia 23. Sep 2022 6:44:31 
občasný diskutér

Registrovaný: Uto 28. Feb 2017 12:18:10
Príspevky: 80
Koloman to si od koho objednaval tehly, ked hovoris, ze si ich mal behom tyzdna doma? Tomu sa mi nechce verit, ze by to dodanie bolo takto rychle, zvlast pri tehlach.


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: stavanie svojpomocne
PoslaťNapísal: Ned 25. Sep 2022 18:30:49 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned 10. Sep 2017 22:32:39
Príspevky: 58
Bydlisko: Banská Bystrica
toto je asi veľmi individuálne, tá dodacia lehota, možno záleží aj kedy si to riešil, vybavoval, zajednával, lebo teraz je toho veľa, čo aj po známych som počul, čo sa týka čakania, tak je to na dlhšie aj pri tehlách, my sme to mali tiež podobné, ale tak my sme z porobetónových tvárnic stavali, zvažoval som si výhody a nevýhody a teda zdalo sa mi to ako vhodnejšia voľba, najmä keď sme išli do stavby domu s tým, že chceme aby bol nízkoenergetický a pri porobetóne sa oveľa lepšie dosahuje vzduchotesnosť ;)


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: stavanie svojpomocne
PoslaťNapísal: Ned 25. Sep 2022 18:42:19 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto 20. Jún 2017 12:30:15
Príspevky: 39
Bydlisko: Bratislava
vakil tak ano, ono dodacia lehota sa moze menit, ja som na tehly cakal dva mesiace. ale tak ked ti raz nejaku predajca prislubi, tak by som sa nebal nejak toho, ze by sa zo dna na den zmenila. myslim, ze kazdy si prosto bude chvalit to svoje, co vybral ;) rovnako tak aj ja, tiez nedam dopustit na tehly, z ktorych sme stavali a to sme tiez zvazovali vyhody a nevyhody. zalezi, kto co berie do uvahy a co je prenho dolezitejsie. ps: dom mame tiez nizkoenergeticky.


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: stavanie svojpomocne
PoslaťNapísal: Ned 25. Sep 2022 18:46:23 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned 10. Sep 2017 22:32:39
Príspevky: 58
Bydlisko: Banská Bystrica
áno, malo by to byť dodržané, ale dnes je taká doba, že veci sa môžu zmeniť z jedného dňa na druhý a ani sa nenazdáme. ty si prečo išiel do tehly? respektíve na základe čoho si sa rozhodol, že do akej tehly pôjdeš čo dáš? lebo ja zo začiatku akože poviem na rovinu, že som mal veľký chaos v tom, čo vybrať, ako vybrať, čo by bolo vhodné, lebo tých možností je už viac ako dosť :lol:


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: stavanie svojpomocne
PoslaťNapísal: Ned 25. Sep 2022 18:56:15 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto 20. Jún 2017 12:30:15
Príspevky: 39
Bydlisko: Bratislava
vakil pre tehlu som bol rozhodnuty preto, lebo som vyrastal v tehlovom dome a za tie roky aj ked som bol uz starsi a robilo sa okolo domu a stale bolo roboty, tak dom nevyzadoval ani raz nejaku udrzbu a starostlivost. takze to som poznal za tie roky a vedel som uz davno predtym, ako som isiel stavat. pre konkretnu tehlu, to som sa rozhodoval dlhsie, to priznavam, nakoniec som objednaval od Heluzu. dost som to riesil s kamaratmi, kolegami, co tiez stavali v tej dobe alebo mali uz postavene a nechal som sa namotat na zateplene tehly.


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: stavanie svojpomocne
PoslaťNapísal: Ned 25. Sep 2022 18:58:39 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned 10. Sep 2017 22:32:39
Príspevky: 58
Bydlisko: Banská Bystrica
čiže životnosť v pohode, tak za to, hej? píšeš, že zateplené tehly, tomu nerozumiem nejako, to akože potom nepotrebuješ robiť zateplenie zvonku?
mňa nejako tá tehla neoslovila, ale tak chápem každý proste máme svoje dôvody prečo sme sa rozhodli tak alebo onak.


Hore
Offline Profil
 
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 639 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 64  Ďalší

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina


Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Google [Bot] a 21 hostia


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  
cron

Nájdete nás aj na Facebooku

Beží na phpBB | Partnerské odkazy | Kontakt