Fórum.KdeBývať.sk

Aktuálny čas je Pia 29. Mar 2024 2:59:19


Všetky časy sú v GMT + 1 hodina




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 639 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21 ... 64  Ďalší
Autor Správa
 Predmet príspevku: Re: stavanie svojpomocne
PoslaťNapísal: Str 23. Nov 2022 12:54:37 
občasný diskutér

Registrovaný: Štv 23. Nov 2017 11:42:40
Príspevky: 74
Bydlisko: Bratislava
coze si rovno aj neprezradila, ze ake tehly.. .vsak to si mohla cakat, ze pridu na to otazky ;) ale rozumne, naco by ste teraz objednavali, ked neplanujete hned aj zacat robit...


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: stavanie svojpomocne
PoslaťNapísal: Štv 24. Nov 2022 8:22:21 
občasný diskutér

Registrovaný: Pon 14. Nov 2016 10:37:27
Príspevky: 58
Stavbar v podstate keď sa podelíš o akékoľvek informácie, tak budem rád. Dodanie, komunikácia, celkovo ten prístup predajcu a podobne. Zase nepotrebujem vedieť, že koľko si platil alebo tak, lebo každá objednávka sa inak, individuálne posudzuje si myslím.
Zabkara vôbec nie som proti tehlám, som im dosť naklonený. Ale ako píše Kavil, keby si aj dodala, že kde ich chcete objednávať, lebo znie to tak, že už v podstate máte všetko vybraté a len čakáte na vhodný čas.


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: stavanie svojpomocne
PoslaťNapísal: Pia 25. Nov 2022 9:35:08 
občasný diskutér

Registrovaný: Sob 23. Jún 2018 5:55:13
Príspevky: 43
Bydlisko: Prievidza
technicke parametre si vies predsa aj sam odsledovat a porovnat. ked tak, tak by som stavil na nejakeho poriadneho predajcu, pri ktorom budes mat istotu, ze ti dobre poradi a pomoze pri tom vybere. tipujem, ze pri tom domceku alebo co to bude vlastne nemas nejaky projekt specialne vypracovany.


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: stavanie svojpomocne
PoslaťNapísal: Pon 28. Nov 2022 8:35:06 
diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str 25. Júl 2018 18:12:27
Príspevky: 103
Bydlisko: Žiar nad Hronom
Myslíte, že je vhodný čas na stavanie niečoho takéhoto? Nemôže nejak prekážať tá zima a podobne? Ako napríklad, že aj by sa začalo ale potom začne echt mrznúť a tak?


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: stavanie svojpomocne
PoslaťNapísal: Pon 28. Nov 2022 10:30:11 
diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon 18. Jún 2018 8:51:07
Príspevky: 105
myslis ten domcek zahradny? to podla mna v pohode. samozrejme ak sa ti chce robit v takychto podmienkach. ak to nejak neponahla, tak ja by som to nesilila a kludne pockala do jari. vsak asi aj tak by si ho v zime nejak moc nevyuzival.


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: stavanie svojpomocne
PoslaťNapísal: Str 30. Nov 2022 10:43:48 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str 30. Nov 2016 8:43:14
Príspevky: 87
ono da sa samozrejme vsetko vymysliet, ked sa chce.
mne dost ucarovali tie zateplene tehly napriklad. ked nechces zateplovat, tak idealna volba. ale tak nie len z tohto hladiska, ale pocul som uz aj take, ze niekto vyslovene nechcel zatepleny dom.
a takto sa to da dosiahnut este aj s fakt nizkou energetickou narocnostou a nie je nutna ani klimatizacia ani rekuperacia a v dome je fajn prijemne aj v lete pocas horucav.


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: stavanie svojpomocne
PoslaťNapísal: Štv 01. Dec 2022 9:08:54 
občasný diskutér

Registrovaný: Uto 12. Mar 2019 13:05:26
Príspevky: 18
Bydlisko: Prievidza
Bývame v tehlovom dome, ale teda keď už bola zima, tak sa nerobilo. Ale nám to vyšlo tak fajn, že sa veľa vecí postíhalo proste počas roka, že keď prišla zima, tak sa robili veci už vnútri. Som rada, že to takto vyšlo, lebo no, na tej zime robiť, to asi nie je bohviečo. Ale nedávali sme tie zateplené tehly, takže sme aj potom dávali polystyrén na fasádu.


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: stavanie svojpomocne
PoslaťNapísal: Štv 01. Dec 2022 10:01:18 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon 14. Aug 2017 11:49:21
Príspevky: 82
Bydlisko: Trenčianske Teplice
To mozes byt rada, ze vam to takto presne vyslo... Nie je to samozrejmost pri kazdej stavbe... Ake ste davali tehly?...


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: stavanie svojpomocne
PoslaťNapísal: Štv 01. Dec 2022 11:41:28 
diskutér

Registrovaný: Štv 04. Máj 2017 12:11:54
Príspevky: 102
však nie je to povinnosť dávať tie zateplené. niekto robí napríklad tak, že kombinuje tieto zateplené s klasickými, že proste na celú stavbu sa použijú zateplené. ale nerozumiem sa tomu do takej miery, aby som radil, kedy je čo dobré použiť. len čo som pozeral Heluz, ako to má podelené, tak odtiaľ to poznám. na to je ale najlepšie navštíviť predajcu alebo sa dohodnúť rovno s architektom, ak niekto využíva takéto služby pri stavbe domu.


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: stavanie svojpomocne
PoslaťNapísal: Pia 02. Dec 2022 9:20:28 
občasný diskutér

Registrovaný: Str 28. Feb 2018 8:35:49
Príspevky: 71
nie je to povinnosť, ale tak škoda to nevyužiť, keď sa dá... aspoň toť môj názor na toto... ono v konečnom dôsledku aj tak na tom ušetríš, keď si prepočítaš, koľko by ťa vyšiel ešte materiál na zatepľovanie a robota... plus, má to výhody aj čo sa týka toho, ako budeš mať doma... čítal som, že vďaka tým tehlám, netreba ani klimatizáciu napríklad potom riešiť...


Hore
Offline Profil
 
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 639 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21 ... 64  Ďalší

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina


Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 14 hostia


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  
cron

Nájdete nás aj na Facebooku

Beží na phpBB | Partnerské odkazy | Kontakt