Fórum.KdeBývať.sk

Aktuálny čas je Str 08. Máj 2024 13:31:28


Všetky časy sú v GMT + 1 hodina




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 902 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91  Ďalší
Autor Správa
 Predmet príspevku: Re: Rekuperacia - oplati sa?
PoslaťNapísal: Uto 05. Mar 2024 9:42:05 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon 20. Nov 2017 12:02:39
Príspevky: 41
Bydlisko: Chorvátsky Grob
No niekto ti povie že ti stačí raz za pol roka, niekto raz za tri mesiace. No z vlastnej skúsenosti môžem povedať že počas tých zimných mesiacov mi to stačí vymeniť raz za tri mesiace, ale kdežto jar-leto mením radšej každý mesiac. Ono ťa to upozorní na tom čidielku, začne ti to pípať a ukáže ti že treba vymeniť filter - no a ty ho môžeš ale aj nemusíš vymeniť.


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Rekuperacia - oplati sa?
PoslaťNapísal: Uto 05. Mar 2024 11:10:24 
občasný diskutér

Registrovaný: Uto 09. Máj 2017 9:48:06
Príspevky: 44
ja sa odrazam od toho ako ma system upozorni, i ked nieco na tom bude co sa tyka roznorodosti rocnych obdobi, lebo je pravda ze ked som menil raz za tri mesiace aj pocas jari tak som bol prekvapeny co vetko sa tam dokazalo nachytat a ako sa to zanieslo.


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Rekuperacia - oplati sa?
PoslaťNapísal: Str 06. Mar 2024 8:19:37 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon 17. Júl 2017 9:30:51
Príspevky: 58
Bydlisko: Žilina
Nemusíš sa v tom nijako vŕtať, ono ťa to upozorní že to treba vymeniť, nič komplikované, len si odstrihneš potrebný kus toho filtra a vymeníš. No a ako často tak to je individuálne a závisí to aj od teba.


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Rekuperacia - oplati sa?
PoslaťNapísal: Str 06. Mar 2024 11:38:13 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto 31. Okt 2017 13:09:48
Príspevky: 76
Bydlisko: Šamorín
Neviem, nieco mi nasepkava, ze to nebude asi celkom iba na mne :D Keby som bol velmi aktivny, mohol by som to menit napriklad aj kazdy tyzden, a to by pre tu jednotku asi nebolo uplne dobre ;-) Takze zrejme menej je viac. A menil by som iba pokial je to riadne znecistene. S vasou vsetko ok? Ziadne chyby nezvykne vyhadzovat?


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Rekuperacia - oplati sa?
PoslaťNapísal: Štv 07. Mar 2024 10:49:15 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto 08. Aug 2017 9:30:26
Príspevky: 50
Bydlisko: Turčianske Teplice
vincenzo No tak takú prehnanú aktivitu by som ti neodporúčal, zase vŕtať sa v tom každý týždeň nie je výhodné ani pre tú jednotku a ani pre teba :D Ale tak môžeš odskúšať a daj potom vedieť že ako plynie čas v zanesí filtrov týždeň čo týždeň :D A pokiaľ ich aj budeš každý týždeň meniť, tak koľko ťa vyjdu filtre :D No ale každopádne tá naša sa drží, mávame pravidelne robený servis.


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Rekuperacia - oplati sa?
PoslaťNapísal: Štv 07. Mar 2024 13:32:08 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon 29. Máj 2017 8:25:27
Príspevky: 74
Flipio a je to vobec nutne pri rekuperacii, aby sa davala neustale servisovat? Nepoviem pri kotli alebo cerpadle, ale pri tomto?

_________________
moj dom moj hrad


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Rekuperacia - oplati sa?
PoslaťNapísal: Pia 08. Mar 2024 11:44:27 
občasný diskutér

Registrovaný: Str 29. Mar 2017 9:06:23
Príspevky: 72
filka tak ako ti tu uz pisali absolutne ziadna veda to nie je a zvladla by si to aj sama lavou zadnou ;)
cmiro je to technologia? je. ja by som teda neriskoval, ked uz som raz do niecoho takehoto investoval, tak si to radsej necham pozriet odbornikmi raz za cas ze ci nahodou tam nie je naznak nejakej chybicky a radsej tak predist nejakym vacsim problemom.


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Rekuperacia - oplati sa?
PoslaťNapísal: Pia 08. Mar 2024 12:43:02 
občasný diskutér

Registrovaný: Pia 10. Feb 2017 13:01:54
Príspevky: 60
ale aj tak je to asi cele jednoduchsie pri lokalnej jednotke, kedze je zavedena prave len do jedinej miestnosti.


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Rekuperacia - oplati sa?
PoslaťNapísal: Pon 11. Mar 2024 13:54:53 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str 05. Sep 2018 15:01:33
Príspevky: 29
Bydlisko: Jasenovo
A na základe čoho vychádzaš že by to tak malo byť jednoduchšie? Nerozumiem tomu že čo je pre teba jednoduchšie a čo naopak obtiažne, pretože pri tejto vecičke ja žiadne obtiažnosti nevidím.


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Rekuperacia - oplati sa?
PoslaťNapísal: Uto 12. Mar 2024 8:45:06 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str 13. Jún 2018 8:16:25
Príspevky: 32
Bydlisko: Trnava
Asi si myslela lokálnu vs. centrálnu ? No ja tam nevidím rozdiel v obtiažnosti keďže je to o tom istom, skôr vo výhode/nevýhode. Buď teda vetráš len jednu miestnosť alebo si vetráš celý dom a cenovo ťa to vyjde skoro rovnako.


Hore
Offline Profil
 
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 902 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91  Ďalší

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina


Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 11 hostia


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  

Nájdete nás aj na Facebooku

Beží na phpBB | Partnerské odkazy | Kontakt