Fórum.KdeBývať.sk

Aktuálny čas je Sob 20. Apr 2024 10:02:22


Všetky časy sú v GMT + 1 hodina




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 1525 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 137, 138, 139, 140, 141, 142, 143 ... 153  Ďalší
Autor Správa
 Predmet príspevku: Re: Krb - výhody, nevýhody?
PoslaťNapísal: Uto 16. Máj 2023 14:18:52 
občasný diskutér

Registrovaný: Str 15. Mar 2017 8:32:39
Príspevky: 39
Prosím vás čo sa týka presklenia krbových vložiek, tak je lepšie, keď je zložené presklenie z viacerých skiel alebo z ohýbaného? Čo je vhodnejšie?


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Krb - výhody, nevýhody?
PoslaťNapísal: Str 17. Máj 2023 10:26:52 
občasný diskutér

Registrovaný: Uto 09. Máj 2017 9:48:06
Príspevky: 44
no toto sú otázky, ktoré aj mňa zaujímajú, aj napríklad čistenie krbovej vložky, keď sa vysúva dohora, vieš ako sa čistí potom to sklo, či sa to dá nejako otvoriť alebo ako to celé funguje :roll:


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Krb - výhody, nevýhody?
PoslaťNapísal: Štv 18. Máj 2023 8:50:37 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto 27. Mar 2018 10:57:05
Príspevky: 60
Bydlisko: Ilava
ked sa vysuva dohora, da sa aj dopredu, aspon teda nasa od Deltako je taka, ze vies ju vysunut aj dopredu a tym padom sa da to sklo uplne bez problemov dobre vycistit.
ale tiez je dobre, ked mas kvalitnu krbovu vlozku, tak nemusis pouzivat nejake chemicke prostriedky ale staci ti jemny popol a vlhka handricka a vsetko z toho skla das bez problemov dolu.


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Krb - výhody, nevýhody?
PoslaťNapísal: Pia 19. Máj 2023 7:57:31 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv 20. Apr 2017 8:59:53
Príspevky: 69
Ale tak je to prirodzene, ze musi jestvovat aj nejake ine riesenie, co sa tyka vysuvu. Ze to nie je len tak, ze dohora, to by nebolo moc prakticke na udrzbu.
My sme vyberali prave preto krbovu vlozku spolu so zenou, lebo ona prihliadala na tieto veci, co sa tyka starostlivosti, cistenia a toho ako vyzerat krb bude a ja zase na tu stranku efektivity.
Aby proste mala dostatocny vykon, ucinnost, aby zaruka bola dobra a taketo prakticke veci.

_________________
Keď si sám naštiepeš drevo, zahreješ sa dvakrát.


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Krb - výhody, nevýhody?
PoslaťNapísal: Uto 13. Jún 2023 11:35:35 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon 10. Júl 2017 10:07:41
Príspevky: 38
Bydlisko: trnava
Vykon si pozeral akoze ako?...Lebo co kukam, tak niektore maju, ze regulovatelny vykon a nejako sa nevyznam, ze na zaklade coho vybrat teda...Ci tento mam brat do uvahy, alebo co konkretne?...

_________________
zivot je ako hra: nezalezi na to ako dlho hras ale na tom ako to bolo zahrane ...


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Krb - výhody, nevýhody?
PoslaťNapísal: Pon 19. Jún 2023 8:05:04 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv 20. Apr 2017 8:59:53
Príspevky: 69
Menovity vykon je jedna hodnota a regulovatelny je rozsah, ono je idealne, ked ti krbar vysvetli a poradi podla projektu a tepelnych strat ake ma tvoj dom.
Cize ked ty nejako nevies v tychto veciach chodit a nevyznas sa, tak je ideal obratit sa na krbara. Nam v Deltaku pomohli velmi s vyberom.

_________________
Keď si sám naštiepeš drevo, zahreješ sa dvakrát.


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Krb - výhody, nevýhody?
PoslaťNapísal: Štv 22. Jún 2023 9:46:52 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto 27. Mar 2018 10:57:05
Príspevky: 60
Bydlisko: Ilava
tejto znacky mame aj my krb a s vysuvom dohora, dobre to vyzera a je to aj prakticke, len pri krbe je dolezita aj kvalita krbovej vlozky, aj obostavby, ale potom samozrejme treba pozerat na to, ze ako kuris, lebo s tym ma velmi vela ludi problem, ze nemaju v tom prax, nevedia ako spravne rozkurovat :?


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Krb - výhody, nevýhody?
PoslaťNapísal: Pon 26. Jún 2023 10:05:16 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto 25. Júl 2017 17:39:46
Príspevky: 62
...no to je dobre, ked krbar ti ukaze ako kurit, ako rozkurit, lebo to je by som povedal polovica uspechu, spravneho kurenia...lebo nespravne kurenie moze vela problemov narobit...


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Krb - výhody, nevýhody?
PoslaťNapísal: Uto 27. Jún 2023 9:31:05 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia 09. Dec 2016 11:07:39
Príspevky: 64
Áno môže - ale to veľa ľudí nemá ani len páru, že čosi také sa môže stať, že môže nastať nejaký problém, viem to proste aj u nás, že ako to bolo, mňa ešte otec učil ako rozkurovať a dnes iem, že to proste bolo úplne opačne ako sa to má robiť správne.
Potom je problém, že to dymí, nehorí dobre a zbytočné patálie s tým.


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Krb - výhody, nevýhody?
PoslaťNapísal: Pon 10. Júl 2023 9:45:16 
občasný diskutér

Registrovaný: Pia 02. Dec 2016 11:51:08
Príspevky: 47
Dušan, keď človek si myslí, že tak jak robí odjakživa, že tak je to dobré, tak je to správne, ale to tak vôbec nemusí byť. Môj otec ten väčšinou býva taký tvrdohlavý, že dobré je len čo on robí a ako robí :lol:
Na tom sa už smejem a neriešim, len niekedy to nejde len tak vypustiť tie jeho pripomienky. Aj keď krb som povedal, že idem robiť, to si mal počuť čo okolo toho bolo a načo mi je krbár, ale ešteže som išiel po svojom.


Hore
Offline Profil
 
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 1525 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 137, 138, 139, 140, 141, 142, 143 ... 153  Ďalší

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina


Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 12 hostia


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  
cron

Nájdete nás aj na Facebooku

Beží na phpBB | Partnerské odkazy | Kontakt