Fórum.KdeBývať.sk

Aktuálny čas je Pia 29. Mar 2024 3:37:03


Všetky časy sú v GMT + 1 hodina




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 1521 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 134, 135, 136, 137, 138, 139, 140 ... 153  Ďalší
Autor Správa
 Predmet príspevku: Re: Krb - výhody, nevýhody?
PoslaťNapísal: Str 25. Jan 2023 10:20:50 
občasný diskutér

Registrovaný: Štv 13. Okt 2016 6:38:28
Príspevky: 67
Kibat to je fakt, kedysi sa pouzivali a este niektori krbari aj pouzivaju take tie dosky, co su akoby kriedove a tym padom jak ten vzduch prudi, tak to akoby obrusuje a potom sa to vsade dostava.
A potom maju problemy aj alergici vacsie. Takze hej toho sa treba vyvarovat a radsej si za kvalitnejsi material priplatit, alebo najst krbara ktory si na tom ozaj dava zalezat.


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Krb - výhody, nevýhody?
PoslaťNapísal: Štv 26. Jan 2023 9:30:44 
občasný diskutér

Registrovaný: Sob 08. Jún 2019 9:58:15
Príspevky: 73
Bydlisko: Bratislava
to ano, lebo teda moze to nemale problemy sposobit, tak sa treba pytat na to ake su ine moznosti, lebo dnes teda su a je ich vela, viem o tom svoje kedze sme tiez davali robit :)


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Krb - výhody, nevýhody?
PoslaťNapísal: Štv 26. Jan 2023 10:06:24 
občasný diskutér

Registrovaný: Pia 24. Feb 2017 11:52:22
Príspevky: 73
tak to je buď superizol alebo kalcium silikátové dosky, to sú dva najlacnejšie materiály.
Síce akože je to materiál ktorý je v pohode čo sa týka bezpečnostných noriem, ale z tohto pohľadu, že či je to najlepšie riešenie tam to pokrivkáva. My máme vermikulit, je to pevnejší materiál, neprašný a dobre izoluje.


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Krb - výhody, nevýhody?
PoslaťNapísal: Pia 27. Jan 2023 9:05:50 
občasný diskutér

Registrovaný: Str 11. Apr 2018 7:59:51
Príspevky: 43
No a to je dolezite.
Ty uz ako dlho kuris takymto sposobom? My odkedy mame krb, tak teda v zime si to ideme uplne.
Neviem si uz ani predstavit, ze by som mal nejako inak kurit, drevo mam nachystane na celu zimu a nemam potom ziadne starosti.


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Krb - výhody, nevýhody?
PoslaťNapísal: Pia 03. Feb 2023 8:40:31 
občasný diskutér

Registrovaný: Uto 23. Feb 2016 10:00:27
Príspevky: 92
no mna pre toto odhovarali vo velkom, ze chystanie dreva, ze proste prikladanie, ze s tym je roboty a naco si chcem zbytocne robit robotu navyse, ale teda myslim si, ze toto tvrdia ludia, ktori nemaju skusenost. Ktori proste nekurili takymto sposobom a nevedia, ze to kurenie drevom, ze to ma proste aj svoju atmosferu, ze je to super.


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Krb - výhody, nevýhody?
PoslaťNapísal: Pon 06. Feb 2023 8:50:21 
občasný diskutér

Registrovaný: Štv 24. Nov 2016 14:14:12
Príspevky: 55
Je to vec preferencii a je to normalne, ze kazdy ma to svoje, ze proste kazdy je na nieco ine zvyknuty.
Ale my ked sme dom isli stavat, tak v prvom rade som si po znamych zistovat, ze co a ako. Ako je to s kurenim drevom, co k tomu potrebujem ako to je s efektivitou, nech proste mam jasnu predstavu a urobili sme si potom svoj vlastny nazor.


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Krb - výhody, nevýhody?
PoslaťNapísal: Štv 09. Feb 2023 10:19:31 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto 06. Jún 2017 10:55:38
Príspevky: 54
Bydlisko: Ilava
- :) :) - timco to ti musím dať za pravdu. Ja veľakrát už len za to, že radi sedíme so ženou večer a čítame si, pozeráme do ohňa, tak už len preto v ňom proste kúriť budem. A teda stojí ma to samozrejme aj menej akoby som inak kúril :D

_________________
Lepsie zhoriet, nez vyhasnut!


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Krb - výhody, nevýhody?
PoslaťNapísal: Pia 10. Feb 2023 9:01:58 
občasný diskutér

Registrovaný: Uto 11. Okt 2016 8:29:55
Príspevky: 46
Ako primárne kúrenie to by som do toho nešiel, že len krbom, to by bolo pre mňa obmedzujúce, keď chodíme aj ja aj žena na pracovné cesty a tak, že často nie sme doma, ale keď sme doma tak to kúrenie takto je oveľa príjemnejšie. Mám z toho lepší pocit.
A hlavne keď vymrznutí prídeme, aj teraz cez víkend z lyžovačky a zakúrim, sedačku máme kúsok od krbu, tak sme si posadali, teplo sálalo, tak to bolo príjemné a rýchlo sme sa zohriali.


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Krb - výhody, nevýhody?
PoslaťNapísal: Str 15. Feb 2023 8:52:06 
diskutér

Registrovaný: Pia 30. Sep 2016 13:47:35
Príspevky: 114
Cau danulo77 - uplne ti rozumiem, ze toto ocenujes, je to prirodzene, tiez to tak beriem.
Ale s kadecim som sa stretol, ked som chcel krb, ked ma znami odhovarali a teraz ked aj videli ceny plynu a elektriny ako isli hore, tak nam pomaly aj zavidia :lol: :P


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Krb - výhody, nevýhody?
PoslaťNapísal: Uto 21. Feb 2023 8:22:31 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv 06. Sep 2018 16:33:43
Príspevky: 70
Ano je to prijatelnejsie aj po tejto stranke, co sa tyka ceny, to by jeden nepovedal, ze za dva tri roky ako sa dokaze vsetko pomenit aj z pohladu cien.

Ale teda kazdy ako si uzna za vhodne, ale mam suseda, co bol za mnou a sme debatili lebo nechcel robit externy privod vzduchu ku krbu, ze naco, ze mozno si to este rozmysli a ani ho neda, tak som mu ukazoval a vysvetloval ako to mame my.

_________________
„Každá skúsená žena schopná súcitu vie, že pýcha a šťastie muža závisia jedine od jeho domova.“


Hore
Offline Profil
 
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 1521 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 134, 135, 136, 137, 138, 139, 140 ... 153  Ďalší

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina


Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 7 hostia


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  
cron

Nájdete nás aj na Facebooku

Beží na phpBB | Partnerské odkazy | Kontakt