Fórum.KdeBývať.sk

Aktuálny čas je Uto 19. Mar 2024 12:30:41


Všetky časy sú v GMT + 1 hodina




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 595 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 60  Ďalší
Autor Správa
PoslaťNapísal: Štv 07. Mar 2019 8:30:59 
občasný diskutér

Registrovaný: Pia 27. Apr 2018 8:33:38
Príspevky: 41
goldor píše:
caute, caute. nejdem sa vyjadrovat k tomu, ci rekuperacia ano alebo nie, kedze to tu rozoberate uz na viacerych stranach. chcel by som sa spytat na konkretnejsie otazky. mam vybratu znacku rekuperacnej jednotky a chcel by som vediet podrobnejsie info. jedna sa o znacku Wolf. ake mate skusenosti? ako su ich jednotky na tom vykonovo? vsetko co o nich viete budem rad, ked napisete a ked o tom podiskutujeme. diky


co som zatial o tejto znacke pocul, tak to boli len same pozitiva a aj z mojej vlastnej skusenosti zatial nemozem nic zle napisat. my sme totiz minuly rok na jar zacali riesit stavbu domu a v oktobri sme montovali potrubia a uz mame aj vetraciu jednotku. co sa tyka vykonov, tak maju aj slabsie aj silnejsie jednotky. takze si myslim, ze problem vybrat tu spravnu u nich vobec nebudes mat!
vyhody vetrania s rekuperaciou su nasledovne:
- dychas neustale kvalitny a zdravy vzduch
- nepretrzita vymena vzduchu brani vzniku plesni
- vetranie sa da nastavit podla individualnych potrieb
- spolahlivo redukuje CO2 a neprijemne zapachy
- regulacia teploty: v zime dlhsie teplo, v lete dlhsie chladno
- ziadny hluk neprenika cez otvorene okna
- vetracia jednotky so spatnym ziskavanim tepla usetri okolo 20% nakladov na energiu v porovnani s jednoduchymi jednotkami bez spatneho ziskavania tepla
- filtre si lahko vymenis aj sam, atd...
este ti napisem, ze my mame konkretne od nich jednotku CWL Excellent 300. mam ti napisat aj vsetky parametre tejto jednotky alebo si to kuknes na internete?


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Pia 08. Mar 2019 8:10:30 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto 20. Jún 2017 12:30:15
Príspevky: 39
Bydlisko: Bratislava
serus jarhlo, necakal som taku rychlu odozvu od niekoho, no som rad, ze si mi napisal taku rozsiahlu spravu a ze si v nej spomenul dost vela veci o ktorych som doposial nevedel. no ak by ti to nerobilo problem, tak by si mi mohol este aj o tej tvojej jednotke viacej toho napisat. neviem, kde a na akej stranke mam hladat tie parametre. tak ak ich vies, tak mi napis. diky.


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Uto 12. Mar 2019 8:58:20 
občasný diskutér

Registrovaný: Štv 07. Mar 2019 19:56:11
Príspevky: 54
Bydlisko: Nitra
Jarhlo máš veľkú pochvalu aj odo mňa ;) Išla som sa pýtať na výhody rekuperácie ale ako som si všimla tvoju správu, tak už vôbec nič nepotrebujem. Ty si sem všetko zrozumiteľne a dobre napísal. Ďakujem ti ;) :)


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Štv 21. Mar 2019 11:29:58 
občasný diskutér

Registrovaný: Str 07. Nov 2018 16:29:59
Príspevky: 37
Bydlisko: Hlohovec
kozmonaut myslím si, že to je len nejaký týpek, ktorý robí niekomu reklamu keďže ti už vôbec neodpisuje na tvoju otázku. asi by si si to mal niekde inde zistiť alebo sa skúsiť orientovať na nejakú inú značku. lebo sú na trhu aj iné, ktoré sú veľmi dobré.

_________________
Postav dom, zasaď strom.


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Uto 26. Mar 2019 10:20:56 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv 28. Sep 2017 10:11:48
Príspevky: 81
Bydlisko: Žilina
Poviem Vam, ze my sme zacali stavat dom v roku 2017. Vtedy este moc nedbali na to, aby kazdy dom mal rekuperaciu, tepelne cerpadlo a ine vychytavky. No ja aj napriek tomu som sa rozhodol, ze rekuperaciu v dome jednoznacne chcem mat! Ma to mnoho vyhod a je to fakt skvele! Odporucam kazdemu, nech si do domu rekuperaciu jednoznacne da!


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Pia 29. Mar 2019 11:08:07 
občasný diskutér

Registrovaný: Str 19. Okt 2016 11:55:33
Príspevky: 52
Dromir, môžeš byť len rád, že si dal! My sme nedali a veľmi to ľutujeme :(:(:( Teraz špekulujem ako to tam dotatočne namontovať. Môj brat minulý rok riešil rekuperáciu, takže ju má v dome a teraz vždy keď prídeme k nemu, tak cítime ten super vzduch, čistotu, menej prachu a mojej manželke sa u neho o veľa lepšie dýcha, keďže ona je astmatička. Tento rok to musím isto nejako doriešiť! Vy máte centrálnu, že?


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Uto 02. Apr 2019 10:28:38 
občasný diskutér

Registrovaný: Pon 31. Okt 2016 15:00:55
Príspevky: 64
Gustinooo hore hlavu! Aj do obyvaneho domu sa da rekuperacia dodatocne namontovat. Zvolis decentralnu a tu si mozno budes vediet aj sam nahodit. Je to velmi jednoduche! My sme to minuly rok riesili. Vybrali sme decentralne jednotky znacky Wolf a ked nam prisli, tak sme ich nahodili a bolo. Nie je to nic komplikovane!


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Pon 08. Apr 2019 12:26:28 
občasný diskutér

Registrovaný: Str 19. Okt 2016 11:55:33
Príspevky: 52
Marosros, a koľko vás tie decentrálne jednotky stáli?


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Str 17. Apr 2019 9:05:33 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str 10. Apr 2019 8:19:31
Príspevky: 60
Bydlisko: Galanta
Caute diskuteri! Kedy ste pri stavbe novostavby zacali riesit rekuperaciu? Chceli by sme tu centralnu do domu dat len neviem kedy zacat zhanat firmu, ktora nam to spravi a uz vobec neviem, aku jednotku zvolit. Kto mi s tym pomoze? Najde sa tu nejaka dobra dusa?


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Štv 02. Máj 2019 7:34:58 
občasný diskutér

Registrovaný: Pon 31. Okt 2016 15:00:55
Príspevky: 64
Gustinooo nas vysla jedna jednotka 999€ ale ked sme my kupovali, tak bola v akcii. Normalna cena ani neviem kolko je. No ak mas zaujem, tak kontaktuj firmu Wolf a oni ti vsetko vypocitaju, spravia prvotny a orientacny navrh a uz potom budes vediet, kolko ta to presne vyjde a co vsetko k tomu bude potrebne.


Hore
Offline Profil
 
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 595 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 60  Ďalší

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina


Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 6 hostia


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  

Nájdete nás aj na Facebooku

Beží na phpBB | Partnerské odkazy | Kontakt