Fórum.KdeBývať.sk

Aktuálny čas je Sob 20. Apr 2024 2:36:00


Všetky časy sú v GMT + 1 hodina




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 600 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39 ... 60  Ďalší
Autor Správa
PoslaťNapísal: Štv 21. Okt 2021 7:49:35 
občasný diskutér

Registrovaný: Sob 02. Sep 2017 9:28:10
Príspevky: 87
Bydlisko: Žilina
Mattiass no ono to máš skôr tak, že sú ľudia, ktorí keď stavajú sa rozhodnú hneď dať tú centrálnu, je to lepšie pretože ti navrhnú ťahanie rozvodov rovno a potom netreba zbytočne špekulovať. No a ten zvyšok sa potom rozhodne pre decentrálnu, či už do bytov, alebo keď rekonštruujú dom. Takže asi ide o to, kde bývaš.


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Pia 22. Okt 2021 7:43:43 
občasný diskutér

Registrovaný: Pon 29. Okt 2018 8:39:03
Príspevky: 39
@mattiass my máme centrálnu rekuperáciu napríklad a o decentrálnej sme ani neuvažovali, keďže máme domček :) Možnože keby máme iný typ bývania, alebo že by sme boli v byte tak potom by sme rozmýšľali nad decentrálnou, ale na čo :) Ak si vyberieš dobre firmu, tak potom je jedno, pre ktorú by si sa rozhodol, lebo by obe fungovali fajn.


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Pon 25. Okt 2021 11:11:25 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon 25. Sep 2017 11:21:56
Príspevky: 41
Bydlisko: Tomášov
@mattiass ide skor o to ako byvas, ak planujes stavat novy dom, bolo by asi lepsie sa rozhodnut pre centralnu, pri nej sa tahaju rozvody hned pri hrubej stavbe. ak prerabas stary dom alebo byvas v byte, tam sa uz skor dava decentralna. inak je to v principe na tebe ako sa rozhodnes. a uz mas vybratu aj firmu?


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Pon 25. Okt 2021 19:04:43 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia 24. Nov 2017 15:27:37
Príspevky: 84
Bydlisko: Hlohovec
Zavážil u vás výber rekuperácie aj podľa použitých filtrov alebo nie? Sú také, čo treba meniť častejšie ako iné alebo sú teda vo všetkých v rámci kvality použité rovnaké


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Str 27. Okt 2021 7:31:30 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv 21. Jún 2018 7:42:41
Príspevky: 62
Habik a preco myslis, ze je dobre sa pre nu rozhodnut hned pri stavbe, len kvoli tym rozvodom? Ved ak by som to napriklad ja tak nechcel, tak to hadam nie je problem aj dodatocne riesit. Ci pri postavenom dome sa centralna uz neda dopasovat, nainstalovat?


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Štv 28. Okt 2021 8:58:27 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon 25. Sep 2017 11:21:56
Príspevky: 41
Bydlisko: Tomášov
@alliano no jasne, ved to mas hned v stavbe namontovane a neriesis potom. ako aj decentralna je fajn, ked prerabas dom alebo byvas v byte, ze nemas tie moznosti, ktore ti ponuka hruba stavba ale pokial sa to da takto, tak by som to riesil hned. ale nie je to problem dodatocne, ono sa potom montuje do nejakych obvodovych stien, priamo do otvor v stene a tak, takze da sa.


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Pia 29. Okt 2021 7:33:04 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto 20. Jún 2017 12:30:15
Príspevky: 39
Bydlisko: Bratislava
mna by zaujimalo, ze ci tie rekuperacie okrem toho ze odvadzaju a privadzaju vzduch do domu aj ho nejako dezinfikuju? ako mozno je to odveci otazka, ale vzhladom na tuto dobu ma to len tak zaujima, ze ci sa to da nastavit nejako aby aj toto robilo, alebo je to len na tom principe, co som spomenul?


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Uto 02. Nov 2021 11:08:40 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv 06. Júl 2017 10:40:18
Príspevky: 84
Bydlisko: Banská Bystrica
Goldor tak my napríklad tiež riešime rekuperáciu, ale priznám sa toto mi ani nenapadlo. Veď si predstav, koľko filtrov by tam už bolo, keby ti okrem cirkulácie vzduchu aj toto robila. Podľa mňa je fajn, keď sa rozhodneš pre takú, ktorá ti súčasne nasáva aj odsáva vzduch. Netreba tam veľmi špekulovať.


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Uto 09. Nov 2021 8:37:39 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv 08. Mar 2018 9:56:15
Príspevky: 34
Bydlisko: Bratislava
co sa tyka rekuperacie, da sa vybrat aj podla nejakeho vykonu? ci je urceny standard na trhu a taky vsetci maju? lebo ak viem, ze ich je niekolko, len podla coho si vybrat.


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Sob 13. Nov 2021 10:05:07 
občasný diskutér

Registrovaný: Štv 01. Dec 2016 10:31:50
Príspevky: 63
Alienka da sa vybrat podla vykonu. Tak chapes, niektori to chcu do domu, tam sa lisi tiez velkost obytnej plochy, niektori zase do bytu. Keby bolo vsetko jednotne, to by asi nebolo dobre :) A ty uvazujes, ze by ste isli do rekuperacie? Staviate dom, alebo ako byvate? Podla toho ti budeme asi lepsie vediet poradit :)


Hore
Offline Profil
 
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 600 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39 ... 60  Ďalší

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina


Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 10 hostia


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  
cron

Nájdete nás aj na Facebooku

Beží na phpBB | Partnerské odkazy | Kontakt