Fórum.KdeBývať.sk

Aktuálny čas je Štv 28. Mar 2024 18:09:30


Všetky časy sú v GMT + 1 hodina




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 639 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 64  Ďalší
Autor Správa
 Predmet príspevku: Re: stavanie svojpomocne
PoslaťNapísal: Pon 04. Júl 2022 13:32:38 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto 28. Nov 2017 12:03:04
Príspevky: 36
Bydlisko: Jablonec
popravde ti ani neviem, necham si v tomto asi poradit od niekoho, kto sa tomu aspon trochu viac rozumie ako ja, kto uz s tym ma nejake skusenosti. a sused co na to hovori? ci to este len teraz niekedy objednaval? aj vies, ze preco sa prave takto rozhodol ako sa rozhodol?


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: stavanie svojpomocne
PoslaťNapísal: Štv 07. Júl 2022 11:15:55 
občasný diskutér

Registrovaný: Uto 19. Jún 2018 7:57:46
Príspevky: 77
... ale veď jasné, pokiaľ nemáš práve nejak prehľad alebo čo, tak je lepšie si nechať poradiť... však vidíš, aj tu sa nájdu nejaký ľudia, čo majú skúsenosti s kadečím... takže je kde hľadať inšpirácie a recenzie... akože čo hovorí sused?.. môj?.. vravím, ale že on niečo iné objednával, nie tieto tehly... i keď byť na jeho mieste, tak by som radšej tehlu zvolil... to máš takú istotu, že to aj vydrží, aj je to odolné.. tehlový dom máš proste na roky, tam sa môžu vystriedať generácie...


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: stavanie svojpomocne
PoslaťNapísal: Štv 07. Júl 2022 12:41:28 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon 02. Júl 2018 13:39:58
Príspevky: 83
Bydlisko: Žilina
si to teraz uplne vystihol. ja som tiez zastanca tehlovych stavieb. nie teraz kadejake tie nove technologie, ze keramicke domy a drevodomy a neviem este ake narychlo zbuchadne byvanie. toto je taka klasika a istota. tehlovy dom ti bude stat aj o sto rokov a nemusis riesit nejake reklamacie, lebo tam sa pokazit nema co.


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: stavanie svojpomocne
PoslaťNapísal: Pia 08. Júl 2022 10:45:47 
občasný diskutér

Registrovaný: Sob 25. Mar 2017 10:25:22
Príspevky: 97
tibonono podla mna uplne v pohode mozes stavat z tehal. to nie je podmienka, ze musis stavat z toho isteho, ako mas postaveny dom. vsak pri starsich domoch je to nerealna poziadavka. vyberaj z toho, co je teraz aktualne a hlavne pri com nebudes musiet cakat pol roka na dodanie. lebo aj take som uz cital, ze na ytong alebo na co maju cakat pol roka a to este museli aj znacnu cast zaplatit dopredu.


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: stavanie svojpomocne
PoslaťNapísal: Pia 08. Júl 2022 11:41:42 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia 18. Aug 2017 9:41:16
Príspevky: 51
Bydlisko: Šamorín
- myslis, ze aj cenovo sa to oplati? nie su aj nejake lacnejsie moznosti ako je tehla napriklad? ked uz hovoris, ze je jedno, z coho by sa to stavalo, tak zas nech ma to nezruinuje, haha.


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: stavanie svojpomocne
PoslaťNapísal: Pon 11. Júl 2022 6:46:16 
občasný diskutér

Registrovaný: Str 03. Máj 2017 8:46:45
Príspevky: 65
moznosti si samozrejme kadejake, mozno sa najde aj nieco lacnejsie a aj nieco drahsie. zalezi aj od toho, ze aku samotnu tehlu si vyberies. vyrobcov a aj predajcov je viacero, podla mna zavazi aj to, ze ake mnozstvo beries, ze by sa dala mozno dohodnut nejaka mnozstevna zlava, neviem. ale nemyslim si, ze prave tehla by ta akoze mala zruinovat.


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: stavanie svojpomocne
PoslaťNapísal: Pon 11. Júl 2022 13:07:33 
občasný diskutér

Registrovaný: Uto 21. Mar 2017 12:47:06
Príspevky: 84
Tehla sa ti vidi draha? V porovnani s cim? Tehal mas viacero druhov, aj samotny predajcovia maju v ponuke viacero druhov na vyber, nie len jednu tehlu. Toto mi pride ako dost uzkoprse vyjadrenie. Nepozeraj len na cenu. Pri nicom nemozes pozerat iba na cenu. Jasne, je to dolezite, kazdy chce za co najlacnejsie nakupit, len ono ked chces kvalitu, tak potom nemozes kupovat v piatej cenovej, vies ako.


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: stavanie svojpomocne
PoslaťNapísal: Uto 12. Júl 2022 9:11:19 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia 18. Aug 2017 9:41:16
Príspevky: 51
Bydlisko: Šamorín
- podla coho teda vyberat a rozhodovat sa, ze ktora tehla bude lepsia ako ine a co mi bude lepsie? su tam nejake kriteria?


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: stavanie svojpomocne
PoslaťNapísal: Uto 12. Júl 2022 10:18:07 
občasný diskutér

Registrovaný: Str 28. Feb 2018 8:35:49
Príspevky: 71
... skús si tuto pozrieť https://www.heluz.sk/sk/vyrobky/tehly-p ... gKg3_D_BwE toto sú dobré tehly a tak celkovo akože dobré veci majú v ponuke, že sa oplatia. tam máš aj popis ku všetkému. ak by niečo nebolo jasné alebo by si niečo potreboval ešte navyše, tak skús napísať, niečo vymyslíme.


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: stavanie svojpomocne
PoslaťNapísal: Str 13. Júl 2022 8:13:39 
diskutér

Registrovaný: Sob 06. Máj 2017 12:42:41
Príspevky: 104
Pozerám, že oni aj tie zateplené tehly majú v ponuke. Stavali ste niekto s nimi? Je to ozaj také, že sa dá vďaka nim ušetriť? Nemám na mysli vyslovene, že financie, ale aj čo sa času týka, že netreba potom robiť dvojakú robotu a celú stavbu zatepľovať a čakať na ten polystyrén a stavať lešenie atď.

_________________
Domu a záhrade sa treba venovať celý život.


Hore
Offline Profil
 
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 639 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 64  Ďalší

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina


Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 15 hostia


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  
cron

Nájdete nás aj na Facebooku

Beží na phpBB | Partnerské odkazy | Kontakt