Fórum.KdeBývať.sk

Aktuálny čas je Pia 19. Apr 2024 19:42:28


Všetky časy sú v GMT + 1 hodina




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 359 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22 ... 36  Ďalší
Autor Správa
PoslaťNapísal: Str 18. Aug 2021 14:13:22 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia 21. Júl 2017 8:48:14
Príspevky: 49
Bydlisko: Pezinok
moji starkí chcú pristavať na pozemku taký menší hosťovský domček. je mi jasné, že chcú aj ušetriť, lenže oni by najradšej zobrali to najlacnejšie na trhu, ak to mám tak povedať. čo myslíte, čo by bolo vhodné použiť, aký materiál, veď taká stavba by mala vydržať roky rokúce.


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Pia 20. Aug 2021 7:47:57 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto 05. Jún 2018 8:57:42
Príspevky: 88
Bydlisko: Martin
tak to nie len starsi ludia by chceli usetrit...stretavam sa casto aj s takym s nazorom, ze ludia idu radsej do lacnejsich materialov, a potom skor riesia jeho vymenu lebo sa opotreboval...co sa ale tyka tvojho pripadu, resp. pripadu tvojich starkych, ktori chcu stavat takto domcek treba im asi len ukazat rozdiel a vyhody kvalitnejsieho materialu...teraz je na trhu vela druhov roznych tehal, ktore sa daju prisposobit poziadavkam klientov, aj firma vie poradit v takychto pripadoch...ze im neponuknu hned to najdrahsie ale v ramci kvality lepsie riesenie pre tvojich starkych...uz sa pozerali aj po nejakej firme?...


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Pon 23. Aug 2021 7:52:56 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia 26. Jan 2018 11:58:50
Príspevky: 36
..samrix neviem si predstavit, ako by vymenili na postavenom dome opotrebovany material :)..ale chapem ako si to myslel...tak jasne, ze netreba ist hned do najdrahsieho materialu aky existuje, treba si trosku nastudovat co a ako, z coho sa stavia...na toto je dobre si zavolat asi nejakeho odbornika, ktory vie poradit, odkonzultovat, on im bude vediet skor poradit, aj podla toho ze aky chcu aby bol vysoky ten domcek, aka akustika napriklad a tak...ja mam napriklad dom z tehal s mineralnou vlnou, ale jasne ze to nie je zahradny domcek takze to je ine...


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Štv 26. Aug 2021 10:05:15 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia 21. Júl 2017 8:48:14
Príspevky: 49
Bydlisko: Pezinok
samrix vieš čo práveže sa ešte nepozerali po ničom, len to tak rodine oznámili, že sa to bude stavať a hotovo. tak som sa toho chytil, reku predsa len sú to moji starkí, tak nech neľutujú ak by sa náhodu pri niečom zle rozhodli, alebo by ich niekto nedajbože oklamal. a zase oni sú takí, že síce nejakú radu si vypočujú, ale aj tak tvrdohlavo stoja za svojím, a tomu chcem predísť, aby sa zle nerozhodli.
valien tiež by som bol rád, keby počuli od niekoho z fachu, že čo a ako treba robiť. ty máš dom z tehly s minerálnou vlnou? a čo na to povieš?


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Pia 27. Aug 2021 9:47:33 
občasný diskutér

Registrovaný: Sob 02. Sep 2017 9:28:10
Príspevky: 87
Bydlisko: Žilina
Valien spoliehať sa na odborníkov je fajn, ale niekedy si napríklad aj ja rád vypočujem názor nejakého neodborníka, myslím to tak, že človeka, ktorý prišiel do kontaktu so stavbou, či už vlastnou alebo niekde pomáhal a takéto má skúsenosti. Lebo teda aj my ideme stavať a najprv si chcem takto pozisťovať čo a ako sám a potom chcem počúvať rady odborníkov z firiem, chápeš nie? :)
No a keďže ideme stavať, aké máte skúsenosti s materiálom, čo sa teraz používa, čo je dobré. Prípadne ak by to bolo ešte aj niečo ekologickejšie bol by som rád.


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Pon 30. Aug 2021 8:10:50 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia 26. Jan 2018 11:58:50
Príspevky: 36
...jasne to rozumiem, viac hlav viac rozumu a budes si vediet spravit aspon ako taky nazor, co ano a co nie, a potom ta aspon nikto nebude presviedcat...lebo aj taki su :)
...no co sa tyka materialu, to ked sa pytas predpokladam, ze nejaku predstavu asi nemas, ze do coho ist...ak ti mozem za seba odporucit, tak tehla je pecka...a my mame konkretne Porotherm, uz si o nich pocul?...celkovo ake maju typy tehal, ake vlastnosti tie ich tehly maju a tak?...


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Uto 31. Aug 2021 7:53:24 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str 22. Aug 2018 9:04:12
Príspevky: 31
@zenor zaujimave ze uvazujes nad tym, ze ekologicka verzia. to ani neviem ci som sa s niekym takym stretol co by vobec tymto smerom uvazoval :)
ako ti pise valien, tehla je vyborny material na stavbu. tiez som pouzil na stavbu domu tehlu. tak sa kludne pytaj co ta zaujima :)


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Pia 03. Sep 2021 10:04:10 
občasný diskutér

Registrovaný: Sob 02. Sep 2017 9:28:10
Príspevky: 87
Bydlisko: Žilina
Valien veď presne, nerád by som bol aby mi do toho niekto kecal :) Nie nie, ako píšeš, nemám predstavu vôbec. Neorientujem sa v tejto oblasti, tak preto by som rád počul názor niekoho, kto už v tom vie behať, ako sa vraví. Akože o nich som počul, ale nejako detailnejšie som to neštudoval, tak ani neviem, môžeš mi to priblížiť všetko, aj vlastnosti a tak.
Frlo8 aj ty máš tehlu? A nad iným si neuvažoval? Tak hej ako keď už staviam, tak nechceš byť nejaký buran, mám rád celkovo ekologické veci, a keď je možnosť prečo nie.


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Uto 07. Sep 2021 8:24:40 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia 26. Jan 2018 11:58:50
Príspevky: 36
...zenor tak oni ponukaju okrem ineho aj tehlu plnenu mineralnou vlnou, cize ked napriklad nechces zateplovat dom, pripadne teraz, ked je problem pri zateplovani, ze firmy ani nestihaju a nie je dostatok materialu...tak toto je super alternativa...ale celkovo tehly maju fajn akusticke aj izolacne vlastnosti...stretol som sa s viacerymi ludmi, ktori vedeli porovnat byvanie v tehlovom a netehlovom dome a pochvalovali si...


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Štv 09. Sep 2021 10:48:04 
občasný diskutér

Registrovaný: Sob 02. Sep 2017 9:28:10
Príspevky: 87
Bydlisko: Žilina
Valien tak to už sú aké prepracované tehly, super. Inak pravda, to s tým zatepľovaním, kde sa len pozriem a čo počúvam, tak je s tým problém, tak to vychytali takú dieru na trhu by som povedal. No a keby chcem vedieť, koľko by ma to všetko stálo ešte pred samotnou výstavbou to sa dá nejako riešiť?


Hore
Offline Profil
 
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 359 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22 ... 36  Ďalší

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina


Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 16 hostia


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  
cron

Nájdete nás aj na Facebooku

Beží na phpBB | Partnerské odkazy | Kontakt