Fórum.KdeBývať.sk

Aktuálny čas je Štv 28. Mar 2024 12:54:52


Všetky časy sú v GMT + 1 hodina




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 1539 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5 ... 154  Ďalší
Autor Správa
PoslaťNapísal: Pon 06. Feb 2017 11:42:41 
diskutér

Registrovaný: Pia 18. Nov 2016 15:54:24
Príspevky: 106
Nie je to tak. To mas rovnako ako priklad aj pri vrtacke, nie je znacka ako znacka.
To iste plati aj pri splynovacich a vlastne pri vsetkych kotloch. Nie je vyrobca ako vyrobca. Takze ani kotol ako kotol.
Preco sa viac oplati jeden ako druhy? Tak ide o zivotnost kotlov, o ich ovladanie, o pristup, o montaz, o zaruku a podobne veci, vsetko toto si treba zvazit ;)
Jasne ze budes musiet co si si myslel, ze len prides vyberies prvy kotol a odides? moc jednoduche nemyslis?


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Pon 13. Feb 2017 10:51:12 
občasný diskutér

Registrovaný: Str 23. Nov 2016 11:51:13
Príspevky: 69
Erdzi...dobre lenze toto su veci, do ktorych osobne vobec ja nevidim, kedze to neriesim bezne, tak si neviem tieto veci ani nejako zvazit. Ako zistim ako je to so zivotnostou? Moze sa stat, ze nespravnou obsluhou alebo zlym ovladanim nejako by sa zivotnost kotla mohla skratit?


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Uto 14. Feb 2017 11:39:34 
občasný diskutér

Registrovaný: Štv 02. Feb 2017 16:42:36
Príspevky: 61
Problem moze nastat uz aj pri samotnej montazi ak bude nespravne, neodborne odvedena. Treba aj na to brat ohlady. Samotny kotol by mal mat zivotnost dlhe roky, ale samozrejme ze ty vies tu zivotnost ovplyvnit napriklad aj typom zapojenia ;)


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Str 15. Feb 2017 14:11:13 
občasný diskutér

Registrovaný: Str 23. Nov 2016 11:51:13
Príspevky: 69
eliot...takze by bolo najlepsie keby dam kotol zapojit odbornikom z tej istej firmy ako ho budem kupovat nie? A kolko je tak zaruka na kotly?


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Pia 17. Feb 2017 14:24:15 
občasný diskutér

Registrovaný: Pon 06. Feb 2017 9:51:21
Príspevky: 80
Bydlisko: Trenčianske Teplice
Prosim vas kolko stoji taky kotol? Dost som o nom pocul a rozmyslame so zenou, ze by sme si ho dali tento rok. A ako je to s instalaciou?


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Štv 23. Feb 2017 15:22:57 
diskutér

Registrovaný: Pia 18. Nov 2016 15:54:24
Príspevky: 106
bremmo píše:
eliot...takze by bolo najlepsie keby dam kotol zapojit odbornikom z tej istej firmy ako ho budem kupovat nie? A kolko je tak zaruka na kotly?


Z tej istej firmy? Podstatne je aby clovek, ktory ti bude kotol zapajat, takze nejaky ten montaznik mal skusenosti predovsetkym s danou znackou, ktoru by ti mal zapojit. O to ide. Aby vedel od vyrobcu, ze co akym sposobom pri danej znacke, aby nedoslo k nejakemu pochybeniu. Ale ano, ked to budes riesit cez predajcov, tak ti ti odporucia montaznika pre danu znacku kotlov.


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Štv 23. Feb 2017 16:35:16 
občasný diskutér

Registrovaný: Štv 09. Feb 2017 9:52:53
Príspevky: 82
Veľa som sa tu dočítal o kotly ale je ešte pár vecí, ktoré ma zaujímajú a to či je naozaj ekologickejší ako ostatné a či je jedno na veľkosti paliva, ktorým sa kúri? Ja by som potreboval kotol, kde by sa mi aj lahšie vysypával popol a keby som nemusel stále chodiť kontrolovať či je dosť alebo či treba priložiť


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Pia 24. Feb 2017 10:35:49 
občasný diskutér

Registrovaný: Str 11. Jan 2017 16:04:08
Príspevky: 80
Ekologickejsie to je, predsa len je to kurenie drevom, je to vhodnejsie ako neviem ake ine kurenie, ale tak ide najma o to aspon si myslim aby plnilo svoj ucel, co sa tyka velkosti paliva respektive teda velkosti dreva tak to zalezi od daneho kotla, od danej znacky, kazdy kotol ma svoje parametre na drevo, napriklad aj ATMOS splynovacie kotle, ktory jeden z typov mame aj my, tak ma tiez presne svoje miery ake drevo, v akej velkosti, s akou vlhkostou a podobne. Samozrejme, ze tam nemozes len tak svojvolne davat drevo ake sa ti zachce :|


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Pon 27. Feb 2017 12:45:34 
občasný diskutér

Registrovaný: Štv 09. Feb 2017 9:52:53
Príspevky: 82
@Mossi a ský typ dreva je teda vhodný pre kotol od Atmosu? A čo je to za firmu prosím ťa? Viem, že má určite svoju záruku ako každý výrobca ale koľko je tá záručná doba?


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Pon 27. Feb 2017 13:31:31 
občasný diskutér

Registrovaný: Str 11. Jan 2017 16:04:08
Príspevky: 80
Aky typ dreva? Nie je to urcene, ze aky typ. Co je urcene tak to je, ze drevo musi byt suche - vlhkost 12-20%...A co sa tyka dlzky dreva, tak to zalezi od daneho typu kotla. Bud 330, 530 alebo 730mm, ale tych 730mm je len pri kotloch, ktore maju vysoky vykon. Teda pre rodinny dom vysoky, tak myslim. Zaruka je tam klasika, aj ked vyrobca pri dodrzani predpisaneho zapojenia ponuka predlzenu zaruku o rok ;)


Hore
Offline Profil
 
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 1539 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5 ... 154  Ďalší

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina


Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 12 hostia


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  
cron

Nájdete nás aj na Facebooku

Beží na phpBB | Partnerské odkazy | Kontakt