Fórum.KdeBývať.sk

Aktuálny čas je Pia 26. Apr 2024 20:53:20


Všetky časy sú v GMT + 1 hodina




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 1555 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 156  Ďalší
Autor Správa
PoslaťNapísal: Štv 18. Máj 2017 13:14:54 
diskutér

Registrovaný: Uto 25. Apr 2017 12:27:23
Príspevky: 126
Bigbrother ved ja som to ani akoze zle nevzal, vzal som to uplne normalne. Podstatne je aby bolo drevo suche? Takze je jedno z akeho stromu to bude, ze co to bude za drevo, dobre tomu rozumiem? Tam je aj nejako presne dane pri tych kotloch, ze ake suche by malo byt? Mam na mysli nejake hodnoty, ze kolko vlhkosti moze obsahovat a tak?


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Pia 19. Máj 2017 8:09:53 
občasný diskutér

Registrovaný: Štv 03. Nov 2016 12:26:55
Príspevky: 79
JurajG píše:
Bigbrother ved ja som to ani akoze zle nevzal, vzal som to uplne normalne. Podstatne je aby bolo drevo suche? Takze je jedno z akeho stromu to bude, ze co to bude za drevo, dobre tomu rozumiem? Tam je aj nejako presne dane pri tych kotloch, ze ake suche by malo byt? Mam na mysli nejake hodnoty, ze kolko vlhkosti moze obsahovat a tak?


to som rád, že si to vzal dobre, chcel som ti pomôcť, nemyslel som to zle. Áno drevo musí byť suché, to znamená, že približne tá vlhkosť 12-20% viac nie, pretože to nebude dobre horieť a tým pádom ani tá efektivita toho kotla, kúrenia nebude taká. Tá suchosť dreva je veľmi potrebná pre správne fungovanie. To aké drevo, to je v podstate jedno, avšak ďalej je aj jeho veľkosť dôležitá ;)


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Pia 19. Máj 2017 8:34:47 
občasný diskutér

Registrovaný: Pon 06. Feb 2017 9:51:21
Príspevky: 80
Bydlisko: Trenčianske Teplice
Ak je jedno akym drevom sa bude kurit, tak to je celkom fajn, nemusis nejak rozmyslat, ake by si mal zhanat. A s tou velkostou si to ako myslel @bigbrother? Su nejake normy, ako by malo byt drevo narezane?


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Pon 22. Máj 2017 9:47:51 
občasný diskutér

Registrovaný: Štv 03. Nov 2016 12:26:55
Príspevky: 79
Liam121 píše:
Ak je jedno akym drevom sa bude kurit, tak to je celkom fajn, nemusis nejak rozmyslat, ake by si mal zhanat. A s tou velkostou si to ako myslel @bigbrother? Su nejake normy, ako by malo byt drevo narezane?


nepovedal by som, že sú to normy. Ale skôr odporúčania výrobcov, aj keď je jasné, že každý výrobca má nejaké svoje parametre. A podobne. Ale výrobca, od ktorého ja mám kotol ten odporúča priemer 80 - 150 mm, aby to do kotla v pohode vošlo a aby zhorelo tak ako má ;) Ale ako píšem je možné, že iné značky budú mať iné tieto parametre a odporúčania.


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Uto 23. Máj 2017 8:00:50 
diskutér

Registrovaný: Uto 25. Apr 2017 12:27:23
Príspevky: 126
bigbrother píše:
to som rád, že si to vzal dobre, chcel som ti pomôcť, nemyslel som to zle. Áno drevo musí byť suché, to znamená, že približne tá vlhkosť 12-20% viac nie, pretože to nebude dobre horieť a tým pádom ani tá efektivita toho kotla, kúrenia nebude taká. Tá suchosť dreva je veľmi potrebná pre správne fungovanie. To aké drevo, to je v podstate jedno, avšak ďalej je aj jeho veľkosť dôležitá ;)


Bigbrother rozumiem, v pohode. Takze aj uskladnene musi byt tak aby nejako nenavlhlo hej? Som nevedel, ze presne takto bude dane, ze kolko percent vlhkosti maximalne moze drevo mat. To mi len tak preslo hlavou, ze co ak nahodou a aj to nahodou bolo :-D Ty mas prosim ta od akeho vyrobcu kotol? Ked si napisal konkretne tie rozmery?


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Str 24. Máj 2017 10:35:16 
občasný diskutér

Registrovaný: Štv 03. Nov 2016 12:26:55
Príspevky: 79
no bolo by dobré aby to drevo bolo uskladnené tak aby nezmoklo a podobne, preto je dobré to celé riešiť v zvlášť technickej miestnosti, kde budeš mať všetko pokope a kde sa ti nestane, že by navlhlo viac ako je vhodné. My sme dávali od Atmosu kotol, ten má také rozmery ako som ti napísal, neviem chceš vedieť ak konkrétny typ aký máme? Treba pozrieť ako je to pri iných výrobcoch, pri iných značkách s tými rozmermi, lebo to ti takto povedať veru neviem :)


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Štv 25. Máj 2017 15:11:01 
občasný diskutér

Registrovaný: Str 11. Jan 2017 16:04:08
Príspevky: 82
bigbrother píše:
no bolo by dobré aby to drevo bolo uskladnené tak aby nezmoklo a podobne, preto je dobré to celé riešiť v zvlášť technickej miestnosti, kde budeš mať všetko pokope a kde sa ti nestane, že by navlhlo viac ako je vhodné. My sme dávali od Atmosu kotol, ten má také rozmery ako som ti napísal, neviem chceš vedieť ak konkrétny typ aký máme? Treba pozrieť ako je to pri iných výrobcoch, pri iných značkách s tými rozmermi, lebo to ti takto povedať veru neviem :)


Nemyslim si, ze by nejako potreboval vediet presny typ tvojho kotla, lebo aj tak jemu zrovna nemusi vyhovovat typ aky mas ty. Pretoze treba sa riadit svojimi narokmi, respektive narokmi domu na kurenie, ake dom ma. To je pre vyber kotla dolezite tieto veci si uvedomit a podla toho sa dalej posunut. Ty mozno mas vykon priklad 25tku, ale on potrebuje slabsi alebo zas naopak ;)


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Pon 29. Máj 2017 6:04:27 
občasný diskutér

Registrovaný: Štv 03. Nov 2016 12:26:55
Príspevky: 79
to s tebou súhlasím, ale možno pre takú bližšiu predstavu. Je prirodzené, že mu nemusí vyhovovať zrovna náš kotol. Sú parametre, ktoré si človek musí premyslieť a zvážiť sám. To je proste tak. Výber kotla je dosť individuálna vec, to viem aj ja, lenže predsa len keď už mám taký kotol, aj keď síce s iným výkonom, tak mu aspoň viem popísať jak je to s fungovaním a pod.


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Pon 29. Máj 2017 8:34:36 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon 29. Máj 2017 8:25:27
Príspevky: 74
my sme sa ku kotlu este nedostali, no je fajn sa dozvediet ako vlastne iste kotle funguju. clovek si vie aspon spravit ako taky obraz a vybrat taky, co mu bude najviac vyhovovat. poviem ta, ze som v tomto lajk, v byte som sa o to moc starat nemusel, to teraz v dome to bude ine

_________________
moj dom moj hrad


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Uto 30. Máj 2017 11:33:58 
občasný diskutér

Registrovaný: Str 03. Máj 2017 8:46:45
Príspevky: 68
cmiro píše:
my sme sa ku kotlu este nedostali, no je fajn sa dozvediet ako vlastne iste kotle funguju. clovek si vie aspon spravit ako taky obraz a vybrat taky, co mu bude najviac vyhovovat. poviem ta, ze som v tomto lajk, v byte som sa o to moc starat nemusel, to teraz v dome to bude ine


v dome su mnohe veci ine, clovek si to mnohokrat ani neuvedomi aka zmena nastane a co vsetko bude musiet riesit. my ked sme sa dali do prestavby domu tak velmi vela veci ma prekvapilo a este aj dnes ma toho dokaze mnoho prekvapit podstatne je ale snazit sa to vyriesit co najlepsie aspon teda zo svojho pohladu a zo svojho presvedcenia ;)


Hore
Offline Profil
 
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 1555 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 156  Ďalší

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina


Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 14 hostia


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  
cron

Nájdete nás aj na Facebooku

Beží na phpBB | Partnerské odkazy | Kontakt