Fórum.KdeBývať.sk

Aktuálny čas je Uto 16. Apr 2024 5:41:25


Všetky časy sú v GMT + 1 hodina




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 1549 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 105, 106, 107, 108, 109, 110, 111 ... 155  Ďalší
Autor Správa
PoslaťNapísal: Str 02. Mar 2022 12:36:26 
občasný diskutér

Registrovaný: Str 19. Apr 2017 10:11:36
Príspevky: 77
Tonak len kedze neviem, ze co by malo byt to vsetko, tak v tom pripade je lepsia volba ten predajca. Planujem tak, ze tento mesiac to mat vsetko vybavene. Lebo na jar bude treba zase ine veci robit a nechcem to uz odkladat na neskor, ten kotol, aby som to zase nahodou nepresvihol.
Misiaak tiez som pozerala zhruba taketo zlozenie adeptov, co prichadzaju do uvahy. Mas aj nejakeho favorita medzi nimi?


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Štv 03. Mar 2022 8:04:54 
diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia 08. Dec 2017 15:37:51
Príspevky: 110
Bydlisko: Hlohovec
doros koľko je to podľa teba do dlhšie využívanie? ja mám kotol teraz nejaké štyri roky. ak to postačuje pre tvoj prieskum, tak sa kľudne pýtaj. kupoval som splyňovací na drevo. tam máš výhody oproti klasickému kotlu na drevo, že je tam lepšia efektivita vykurovania. nemusíš tak často dokladať drevo ako pri klasickom, kedy je potrebné nejaké každé štyri hodiny ísť naložiť nové drevo. v mojom prípade mi tak stačí robiť raz v takých intervaloch, niekedy to vyjde aj vyše. to už samozrejme záleží aj od toho, že akým drevom kúriš, či je preschnuté, vlhšie, aké kusy, na akú teplotu máš nastavené vykurovanie a tak ďalej.


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Štv 03. Mar 2022 10:30:47 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto 02. Máj 2017 12:44:20
Príspevky: 87
este by som mozno dodal, ze nie je dobre zabudnut ani na akumulacnu nadrz pri tom kotly. ja toto uz beriem ako taku samozrejmost a sucast toho celeho. atmos napriklad odporuca pouzitie aspon jednej akumulacnej nadrze. tie objemy su rozne, od 500 do 1000 litrov. to uz zalezi potom od toho, ze k akemu kotlu sa vybera samotna nadrz.

_________________
Dom a záhrada je robota na celý život.


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Pia 04. Mar 2022 13:22:30 
občasný diskutér

Registrovaný: Pia 12. Feb 2016 12:11:51
Príspevky: 73
Kotol vyberám potom podľa toho, že akú plochu potrebujem vykurovať, alebo treba prihliadať ešte aj niečo ďalšie? A so zárukou je to ako pri tých kotloch? Čo sa životnosti týka, tak to môžem očakávať, že ako dlho vydržia tieto nové kotle?


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Pon 07. Mar 2022 13:40:15 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto 02. Máj 2017 12:44:20
Príspevky: 87
tak hlavne podla toho, ale prihliada sa teda nie len na vykurovanu plochu, ale berie sa do uvahy napriklad aj to, ci mas zateplene. mozno aj to, ci chces kurit do radiatorov alebo do podlahovky a tak dalej. akoze tam je viacero parametrov, co si sledujes pri kotloch. zaruka byva normalne tie dva roky. ale napriklad, co viem, tak jedna ceska firma to ma tak vymyslene, ze ked kupis ich kotol a pride ti ho nainstalovat ich technik, tak tym padom sa ti zaruka este o rok navysi.

_________________
Dom a záhrada je robota na celý život.


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Uto 08. Mar 2022 12:49:34 
občasný diskutér

Registrovaný: Pon 13. Mar 2017 13:53:55
Príspevky: 75
anezka ta zivotnost sa asi neda tak jednoznacne urcit by som povedal. zalezi pri nej od viacerych faktorov. spomenul by som napriklad vyhotovenie samotneho kotla, ze ake materialy sa pouziju. nie vsetci vyrobcovia totizto pouzivaju rovnaku hrubku plechov. hrubsi plech rovna sa aj lepsie efektivita pri kureni. moze mat na zivotnost vplyv aj to, ake palivo pouzivas, aj pri tom dreve to moze byt rozdielne. ale vo vseobecnosti by som povedal, ze to su desiatky rokov, co vydrzi taky kvalitny kotol.


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Štv 10. Mar 2022 7:38:24 
diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia 08. Dec 2017 15:37:51
Príspevky: 110
Bydlisko: Hlohovec
vojtobart to rozhodne akože. akumulačná nádrž, to je proste súčasť tohto celého systému vykurovania pre mňa. vďaka nej vieš dostať z kotla viac a bude aj lepšie šlapať, takže toto rozhodne áno.


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Pia 11. Mar 2022 11:34:37 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto 13. Jún 2017 12:01:22
Príspevky: 68
Bydlisko: Bratislava
Baroon ale prečo, práveže v pohode prirovnanie by som povedal. Možno vďaka tomu niekomu dôjde, že netreba silou mocou všetko sám riešiť, ale je dobré si nechať poradiť a vypočuť si názor niekoho skúsenejšieho. A tým podľa mňa predajca isto je.
Struhlik tak času máš dosť, ale isto budeš mať taký kľud, keď to dáš teraz hneď na poriadok, než keby si to mal odkladať. Však aby si potreboval niečo poradiť alebo tak, tak bez problémov sa ozvi.


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Pon 14. Mar 2022 11:01:41 
občasný diskutér

Registrovaný: Štv 20. Okt 2016 12:12:04
Príspevky: 86
struhlik no ja som tak rovnako bol prikloneny asi ku vsetkym spomenutym vyrobcom... preto reku skusim aj takto sa poradit v diskusii, kde su ludia, ktory maju tento problem s rozhodovanim vyrieseni a ze mi niekto poradi z vlastnej skusenosti... ze ako a preco sa rozhodol tak, ako sa rozhodol...
americano kubasan vdaka vam za odporucanie... mam dohodnute na stredu stretko s predajcom, tak som zvedavy este, ze co on mi k tomu vsetkemu povie...


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Uto 15. Mar 2022 11:59:36 
občasný diskutér

Registrovaný: Pia 12. Feb 2016 12:11:51
Príspevky: 73
Stavbar takže ale nemusím sa báť toho, že by som toto isté musela riešiť, ja neviem, o 10 15 rokov zase, áno? Nepotrebujem to zase vedieť presne na mesiac, ale tak cca aspoň, aby som mala nejakú predstavu. Keď hovoríš o tom dreve, tak to si ako myslel. Akože že z akého stromu sa použije drevo, alebo ako?


Hore
Offline Profil
 
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 1549 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 105, 106, 107, 108, 109, 110, 111 ... 155  Ďalší

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina


Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 6 hostia


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  
cron

Nájdete nás aj na Facebooku

Beží na phpBB | Partnerské odkazy | Kontakt