Fórum.KdeBývať.sk

Aktuálny čas je Sob 20. Apr 2024 6:58:16


Všetky časy sú v GMT + 1 hodina




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 1552 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 106, 107, 108, 109, 110, 111, 112 ... 156  Ďalší
Autor Správa
PoslaťNapísal: Pon 21. Mar 2022 8:40:31 
diskutér

Registrovaný: Uto 30. Máj 2017 13:43:36
Príspevky: 148
Bydlisko: Ružomberok
Misiaak u ktorého predajcu si bol pozerať? Aj sa ti podarilo niečo vybrať a objednať? Reku keď sme o tom naposledy prehodili slovo, tak si nebol moc ešte rozhodnutý alebo naklonený k nejakému konkrétnemu kotlu ani čo sa týka druhu paliva, tak aký je pokrok by si mohol napísať.

_________________
Dom a záhrada sú odrazom majiteľa.


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Str 23. Mar 2022 10:09:26 
občasný diskutér

Registrovaný: Pon 13. Mar 2017 13:53:55
Príspevky: 75
anezka to si nemyslim, podla mna este omnoho dlhsie potiahne ten kotol. neviem, ci by ti niekto povedal presny cas, kolko by mohol sluzit. zalezi okrem tych technickych parametrov aj od toho, ako sa budes on starat. tym akoze nemyslim utierat z neho prach. ale ze bude pouzivat palivo, ake sa ma, ze zaobstaras aj vsetky potrebne suciastky alebo diely, ktore su potrebne. vela vies ziskat aj akumulacnou nadrzou alebo takym laddomatom.


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Pia 25. Mar 2022 9:49:30 
občasný diskutér

Registrovaný: Štv 20. Okt 2016 12:12:04
Príspevky: 86
emano vies co, bol som tuto kusok od nas u predajcu ale asi sa skor pytas na to, ze co som bol pozerat, ze aky kotol... podla toho, co som si nastudoval a aj podla toho, co mi tu poradili, tak som sa tak nejak zacal orientovat na Atmos... co sa tyka toho paliva, tak drevo... nakoniec mi to po vsetkych uvahach vyslo lepsie... a teda kotol splynovaci logicky...


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Uto 05. Apr 2022 7:18:01 
diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str 07. Mar 2018 15:53:33
Príspevky: 101
Bydlisko: Trenčín
stavbar som rad, ze niekto tu spomina aj taketo technickejsie zalezitosti. lebo ked sa clovek do kotlov nerozumie a to beriem, ze nie kazdy je v tejto teme doma, tak proste nevie, ze co vsetko je fajn zaobstarat pri kupe. ono moze to byt len samotny kotol, to je jasne, ale vdaka takymto dalsim nazvem to doplnkom sa vie zvysit funkcnost a aj zivotnost napriklad ako si spominal.


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Uto 05. Apr 2022 9:35:51 
občasný diskutér

Registrovaný: Štv 17. Jan 2019 9:46:03
Príspevky: 58
ked sa kupoval ku nam kotol, tak sme pozerali aj na to, aby aj nastavenie a ovladanie nebolo nejak komplikovane... ako samozrejme, ze to prve nastavenie a zapojenie sme si dali spravit odbornikom... lebo naco to budeme skusat nastavovat a stokrat menit nastavenia, ked takto moze prist clovek a spravi to tak, ze na prvy raz bude dobre ten kotol... potom nam uz ukazal, ze co kde treba, kde sa co reguluje a podobne...


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Štv 07. Apr 2022 10:40:38 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto 02. Máj 2017 12:44:20
Príspevky: 87
americano presne ako hovoris. ak sa neda dat jedna velka, tak sa da situacia riesit aj tak, ze sa napoja dve mensie, ak to teda priestor dovoluje aspon takto riesit. ale tak tam su samozrejme aj ine zalezitosti este okrem akumulacky, na ktore netreba zabudat. spomenul by som napriklad aj taky termoregulacny ventil resp laddomat.

_________________
Dom a záhrada je robota na celý život.


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Pia 08. Apr 2022 7:46:22 
občasný diskutér

Registrovaný: Uto 14. Feb 2017 12:00:47
Príspevky: 84
vojtobart svätá pravda, koľkokrát si človek neuvedomí, že čo všetko je potrebné a nutné ešte zabezpečiť k tomu kotlu, nech sa z neho dá dostať maximum.


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Pia 08. Apr 2022 9:00:53 
občasný diskutér

Registrovaný: Pia 12. Feb 2016 12:11:51
Príspevky: 73
Stavbar a tak to dobre potom, to je ešte dlhšie potom ako som čakala. Som si všimla, že aj iní tu hovorili o týchto dvoch veciach. Akumulačná asi viem, čo je, ale ten laddomat, tak to akože neviem ani ako vyzerá a ani na čo je to dobré. Pochopila som, že nejak vďaka tomu ten kotol lepšie funguje a asi, že sa efektívnejšie využíva, ale viac neviem.


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Pon 11. Apr 2022 6:40:28 
diskutér

Registrovaný: Pon 09. Jan 2017 20:46:22
Príspevky: 116
anezka akumulacna nadrz zhromazduje vytvorene teplo. to tak v skratke. nie vsetko teplo, co kotol vyprodukuje vies naraz spotrebovat. preto je fajn mat tuto nadrz, kde sa to vlastne uklada, ked to poviem tak lajcky a vies ho potom vyuzit niekedy v blizkej buducnosti. hovorime samozrejme o teplej vode, co sa zhromazduje v akumulacnej nadrzi. vdaka nej mas nizsiu spotrebu paliva, znizia sa ti naklady na ohrev, predlzuje sa ti zivotnost kotla a ma to aj rozne ekologicke aspekty teda. takze akumulacna nadrz ku kotlu rozhodne ano, len teda treba sa spravne rozhodnut pre velkost.


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Str 13. Apr 2022 10:49:25 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia 09. Feb 2018 12:50:44
Príspevky: 72
Bydlisko: Topoľčany
Anezka ten spominany laddomat sa montuje preto, aby sa zabezpecilo spravne fungovanie kotla a predchadza sa tym aj jeho predcasnemu opotrebenie. Laddomat sa vlastne sklada z niekolkych inych suciastok, cize je jednoduchsie namontovat toto ako kazdu suciastku samostatne.


Hore
Offline Profil
 
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 1552 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 106, 107, 108, 109, 110, 111, 112 ... 156  Ďalší

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina


Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 12 hostia


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  

Nájdete nás aj na Facebooku

Beží na phpBB | Partnerské odkazy | Kontakt