Fórum.KdeBývať.sk

Aktuálny čas je Štv 28. Mar 2024 16:03:42


Všetky časy sú v GMT + 1 hodina




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 1539 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 97, 98, 99, 100, 101, 102, 103 ... 154  Ďalší
Autor Správa
PoslaťNapísal: Pon 25. Okt 2021 7:22:43 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon 07. Nov 2016 15:00:42
Príspevky: 57
@vavriro no nevedel, keby hej, tak by som nebol z toho taky prekvapeny. popravde som si myslel, ze tam bude predpisana nejaka hrubka, ktora sa podla predpisov musi dodrzat. ale tak zjavne to pri kotloch takto nefunguje, ked to maju vyrobcovia rozne. ale dobre, ze si nieco taketo spomenul, pretoze ozaj by mi nenapadlo sledovat aj toto.


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Uto 26. Okt 2021 10:17:56 
občasný diskutér

Registrovaný: Štv 02. Aug 2018 8:12:53
Príspevky: 92
Bydlisko: Nitrianske Pravno
Majooliva no za malo, chapem, ze nie kazdemu musi nieco taketo napadnut, ked pozera ponuku. Tiez by som o tom nebol vedel, len jeden chalanisko z prace tiez kupoval davnejsie kotol, tak mi to spominal. Ze tomu sam nechcel verit. Ono hrubka plechov ma vplyv aj na zivotnost kotla, ked si to tak vezmes. Ked to tam vsetko hori a spaluje sa, tak tam vznikaju kadejake plyny a pary a neviem co, ktore mozu kotol poskodit. Takze je dobre aj na toto prihliadat kazdopadne prei rozhodovani.


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Uto 02. Nov 2021 8:03:35 
diskutér

Registrovaný: Uto 30. Máj 2017 13:43:36
Príspevky: 148
Bydlisko: Ružomberok
Doros vidíš to, to mi vôbec nenapadlo si to s týmto spojiť. Tá dotácia znie celkom lákavo, keď si ju už spomenul. Škoda, že nám skôr nenapadlo niečo takéto. Ale tak hlavné je, že kotol už máme. Bol to celkom dlhý a náročný proces s ním niečo kupovať.

_________________
Dom a záhrada sú odrazom majiteľa.


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Str 03. Nov 2021 9:49:29 
diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str 13. Dec 2017 8:52:12
Príspevky: 103
Bydlisko: Zvolen
Duflo ti poviem, že to by som ani neriskoval si volať niekoho, kto sa tomu nerozumie. To by som si to potom mohol už aj sám zapájať. Kedysi to bolo jednoduchšie, tam sa len namontoval kotol a kúrilo sa. Lenže teraz sú tam aj kadejaké iné vymoženosti, čo predtým neboli a treba to nie len namontovať alebo aj nastaviť všetko a teda prijal by som samozrejme aj nejaké odborné vysvetlenie k tomu.


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Pia 05. Nov 2021 12:33:17 
diskutér

Registrovaný: Str 22. Feb 2017 13:34:12
Príspevky: 103
Emano fakt nie? Tak to je ozaj škoda, vám to mohol aspoň predajca spomenúť, že aj takáto možnosť. Ale pre pokoj v duši vy skús pozrieť napríklad na zelenadomacnostiam podmienky, čo je potrebné splniť pre to, aby si ju dostal. Možnože by vám to ani nevyšlo, takže ťa to nemusí zožierať. Ale každopádne, hlavné je, že to už je kúpené, zapojené a slúži. Ste to len tak tak postíhali ešte pred zimou. Čo som pozeral, tak už má pomaly začať aj mrznúť po nociach.


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Pon 08. Nov 2021 9:26:59 
diskutér

Registrovaný: Uto 30. Máj 2017 13:43:36
Príspevky: 148
Bydlisko: Ružomberok
Doros vôbec, keď ti mám povedať, som myslel na toľko iných vecí, že na toto mi už asi neostala kapacita. Ani to asi nebudem pozerať, ale ďakujem za odporúčanie, kde sa to dá nájsť. Teraz mi to už bude zbytočné.

_________________
Dom a záhrada sú odrazom majiteľa.


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Uto 09. Nov 2021 12:37:24 
diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia 20. Apr 2018 9:39:43
Príspevky: 152
Bydlisko: Piešťany
bohro ved prave, sused takto tiez bol hrdina, ze on si dokaze zapojit kotol sam a tolko to trvalo, kym sa podarilo ho nastavit, ze uz polka zimy pomaly presla. stale mu to nechcelo brat pelety, teda bralo, ale s popolom padali do popolnika aj nevyhorene pelety, takze niekde bol problem a nevedel na to prist. to sa vlastne ani necudujem, ked s tym skusenost ziadnu nemal. trochu precenil svoje moznosti a schopnosti by som povedal. nakoniec to dopadlo tak, ze si tiez volal domov takto priamo od firmy cloveka. cize staci to nezanedbat na zaciatku.


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Str 10. Nov 2021 10:29:08 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon 07. Nov 2016 15:00:42
Príspevky: 57
@vavriro dobre ze hovoris, ozaj by mi nebolo napadlo, ze treba pozerat aj na to, z coho sa kotol vyraba. som to bral tak nejak automaticky, ze proste kazdy vyrobca si da zalezat na tom, aby tie jeho produkty boli topka. ale tak zjavne nie. a to si budem vediet asi pri kazdom kotli nejak vediet dohladat, nie? to je taka informacia si myslim, ktora je by sa mala poskytovat zakaznikom.


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Štv 11. Nov 2021 9:28:20 
diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str 13. Dec 2017 8:52:12
Príspevky: 103
Bydlisko: Zvolen
Duflo by som v takto prípade v momente hľadal nejakého odborníka, čo by mi to vedel prísť spojazdniť tak, aby dobre bolo. Neskúšal by som sa v tom vŕtať, aby som náhodou ešte niečo horšie nedorobil. No však to dobre hovoríš, keď to na začiatku spraví montážnik a spraví to dobre, čo si myslím, že títo školení pracovníci to už majú zmáknuté, tak to nie je o čom.


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Štv 11. Nov 2021 13:17:44 
občasný diskutér

Registrovaný: Štv 02. Aug 2018 8:12:53
Príspevky: 92
Bydlisko: Nitrianske Pravno
Majooliva malo by to tak byt, ale nemam zase kazdeho vyrobcu odsledovaneho. Mal som vybraty Atmos a s tym som isiel aj predajcovi. Potreboval som poradit cisto len ohladne konkretneho modelu, ktory by mi najlepsie pasoval domov, lebo zase taketo veci posudit sam neviem, kedze s tym neprichadzam nejak do kontaktu. Tak este aj takto moznost pripada do uvahy, ze by si sa isiel na to priamo popytat ked tak.


Hore
Offline Profil
 
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 1539 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 97, 98, 99, 100, 101, 102, 103 ... 154  Ďalší

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina


Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 11 hostia


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  
cron

Nájdete nás aj na Facebooku

Beží na phpBB | Partnerské odkazy | Kontakt