Fórum.KdeBývať.sk

Aktuálny čas je Štv 28. Mar 2024 18:41:04


Všetky časy sú v GMT + 1 hodina




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 207 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 21  Ďalší
Autor Správa
 Predmet príspevku: Re: aky kotol
PoslaťNapísal: Štv 13. Apr 2023 10:26:52 
občasný diskutér

Registrovaný: Pon 23. Jan 2017 13:37:53
Príspevky: 72
Tak ideálne je začať podľa starého kotla, od toho sa dá v pohode odpichnúť. Samozrejme treba brať do úvahy aj to, či sa dom napríklad zateplil, či sa vymenili okná, napríklad aj vonkajšie tienenie, ak by sa dávalo na okná, tak to spraví svoje. Ide o to, že aký výkon požadovať od toho kotla a toto všetko na to môže mať vplyv.


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: aky kotol
PoslaťNapísal: Pia 14. Apr 2023 8:30:32 
občasný diskutér

Registrovaný: Str 11. Jan 2017 16:04:08
Príspevky: 80
Pravdu mas a ja by som dodal, ze ak chces taky vykonnejsi kotol, s tym ide ruka v ruke efektivita toho vykurovania by som povedal. A v tom pripade sa rozhodne oplati investicia do noveho moderneho kotla, ktore toto ako keby uz automaticky ti zarucuju. Co sa tyka ucinnosti, tak to je jeden z parametrov, ktory byva normalne uvedene medzi ostatnymi. Najlepsie, ak najdes nieco, co sa pohybuje okolo 90%.


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: aky kotol
PoslaťNapísal: Uto 18. Apr 2023 7:46:32 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str 23. Aug 2017 8:15:15
Príspevky: 48
Bydlisko: Trnava
Mossi: toto som si vsimla, ze sa uvadza, ale som nevedela, ze na co to vlastne ma akoze vplyv... ale tak dobre, budem pozerat s co najvyssou touto hodnotou... je este nieco take dalsie, co si viem aj sama odsledovat, ked sa do toho akoze moc nerozumiem?... viem, ze by mi predajca poradil, ale rada by som najskor sama skusila nieco najst...


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: aky kotol
PoslaťNapísal: Str 19. Apr 2023 11:00:44 
občasný diskutér

Registrovaný: Str 19. Okt 2016 11:55:33
Príspevky: 52
Toto číslo ti hovorí, koľko z toho paliva sa premení na teplo, ktoré využiješ. Zvyšné percentá sú vlastne ako keby úniky, keď to mám tak zjednodušene povedať. Všetky hodnoty si vieš sama odsledovať. Ale opýtam sa takú vec, že či to chceš kotol na drevo, najlepšie splyňovací, peletový, kombinovaný alebo niečo úplne iné?


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: aky kotol
PoslaťNapísal: Štv 20. Apr 2023 10:20:55 
občasný diskutér

Registrovaný: Pon 28. Nov 2016 9:49:09
Príspevky: 63
Každý má niečo do seba. Predpokladám, že predtým sa kúrilo drevom. Lebo tak kedysi nebolo zase toľko možností, väčšinou mali ľudia kotle na drevo, k tomu sa dalo najjednoduchšie a najlacnejšie dostať. Keby ste sa rozhodli tiež pre takýto kotol aj teraz, tak výhoda je napríklad aj v tom, že do týchto nových kotlov sa vmestia väčšie kusy dreva, netreba to rúbať na špalíky. Niektoré tie nakladanie komory sú také, že tam dáš aj metrovicu na polovicu.


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: aky kotol
PoslaťNapísal: Pia 21. Apr 2023 8:16:03 
občasný diskutér

Registrovaný: Str 11. Jan 2017 16:04:08
Príspevky: 80
Carol ak to este nejdete riesit nejak oficialne, tak kludne napis a nieco skusim poradit, pripadne niekto dalsi. Vsak vidis sama, ze ludia maju skusenosti, uz vedia v tom trosku chodit ti, co tiez riesili vyber a kupu kotla ;)


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: aky kotol
PoslaťNapísal: Pia 21. Apr 2023 9:26:58 
občasný diskutér

Registrovaný: Pon 17. Apr 2023 11:18:24
Príspevky: 14
Bydlisko: Senec
taká otázka priatelia, akú máte spotrebu peliet za zimu? chcel by som si to nejak prerátať, aby som vedel, že koľko vychádzajú aj takéto veci ďalšie. cenu samotného kotla si pozrieť viem, ale tak takéto údaje už sa u výrobcov nedočítam.


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: aky kotol
PoslaťNapísal: Pon 24. Apr 2023 10:27:48 
občasný diskutér

Registrovaný: Štv 16. Mar 2017 20:06:07
Príspevky: 46
Neviem ci sa to da nejak jednoznacne povedat, ze dostanes nejaky udaj, ktoreho sa mozes akoze uplne drzat. Ono pocitaj cca tonu na mesiac, tak by sa to dalo asi nejak vseobecne vyjadrit. Ale ako hovorim, do uvahy pripada toho viacej, co ma na to vplyv.


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: aky kotol
PoslaťNapísal: Uto 25. Apr 2023 12:29:57 
občasný diskutér

Registrovaný: Uto 06. Feb 2018 8:06:33
Príspevky: 32
Cez Atmos sa vies prekliknut na nejaku stranku ohladne peliet. Kde su rozne informacie o nich a aj info, kde sa daju v CZ a SK zakupit. Takze skus tam pozriet, ja som to nestudoval nejak cele, nepotrebujem to teraz nejak, ale ak ta zaujima viacej, tak si myslim ze tam by si mohol najst odpovede.


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: aky kotol
PoslaťNapísal: Uto 25. Apr 2023 12:58:52 
občasný diskutér

Registrovaný: Štv 02. Feb 2017 16:42:36
Príspevky: 61
Doba info si myslim, lebo tak kto zvazuje peletovy kotol a hlada k tomu nejake informacie, tak sa zidu aj taketo by som povedal. Najst si dodavatela hned na zaciatku moze byt len vyhoda. Teda aj podla toho, ze pre ake pelety sa rozhodnes.


Hore
Offline Profil
 
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 207 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 21  Ďalší

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina


Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 13 hostia


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  
cron

Nájdete nás aj na Facebooku

Beží na phpBB | Partnerské odkazy | Kontakt