Fórum.KdeBývať.sk

Aktuálny čas je Pia 19. Apr 2024 4:34:24


Všetky časy sú v GMT + 1 hodina




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 859 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48 ... 86  Ďalší
Autor Správa
 Predmet príspevku: Re: Terasa - aka podlaha?
PoslaťNapísal: Štv 05. Aug 2021 16:58:58 
občasný diskutér

Registrovaný: Štv 12. Jan 2017 21:24:51
Príspevky: 46
@Norci22: bude, rozhodol som sa tiez pre nu. akurat ja si ju nebudem robit sam, ale necham toto na firmu. nejdem ta od toho odhovarat, ked si ju chces postavit sam, len si poriadne nastuduj nejake navody alebo sa poinformuj. predsa, bude na nej stat cela terasa, na terase nabytok, budu po nej chodit ludia hore dole. aby sa nestalo, ze bude labilna alebo ti povoli nejaky spoj. je to nieco ine ako len tak si majstrovat doma v garazi.


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Terasa - aka podlaha?
PoslaťNapísal: Pia 06. Aug 2021 13:17:00 
diskutér

Registrovaný: Pia 14. Okt 2016 12:20:17
Príspevky: 109
Lambor nemal by som sa do toho sam pustat? Tak si to myslel? Akoze stale by som si to chcel postavit sam, ale zacal som pripustat moznost, ze to necham na firmu, ked tak citam a pocuvam, co na tento moj napad ludia hovoria. Aj to mi napadlo, ze keby som tam nedajboh nieco zle spravil, tak potom sa pchat pod terasu kade tade cez ten maly priestor a hladat, co moze byt asi zle. Mam pocit, ze ostatnem len v tej garazi majstrovat, ako si to povedal.


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Terasa - aka podlaha?
PoslaťNapísal: Uto 10. Aug 2021 7:53:37 
diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str 13. Dec 2017 8:52:12
Príspevky: 103
Bydlisko: Zvolen
emano dobre si si všimol. Robia aj takto komplet roboty na kľúč, spomínal som to aj dávnejšie. Dosť ľudí upredností takúto možnosť, keď sa dá. Bez starostí, bez nejakých behačiek a zháňania. Aj si im už písal? Potom chodia aj na zameranie, keď sa schváli predbežná cenová ponuka. Preto predbežná, lebo ešte sa môže nejak málo zmeniť cena, po tom ako prídu na obhliadku terénu. Môže sa stať, že zabudneš uviesť niečo pri tej predbežnej. Preto je to fajn, že prídu a pomerajú, pozrú, čo potrebujú.


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Terasa - aka podlaha?
PoslaťNapísal: Str 11. Aug 2021 21:08:59 
diskutér

Registrovaný: Uto 30. Máj 2017 13:43:36
Príspevky: 148
Bydlisko: Ružomberok
Duflo to máš pravdu, asi nie každý presne vie povedať tie rozmery na prvý raz. Preto dobré, že hneď chodia aj na obhliadky terénu. Už som aj dohodnutý s nimi na budúci týždeň. Tak potom podám čerstvé správy, ako to dopadlo.
Bohro jasné, už som napísal. Akože trvalo mi to, kým som sa k tomu dokopal, ale mám to už za sebou. Patrím k tým, pre ktorých istotne lepšie, keď je možnosť zhotovenia na kľúč. No ale to sa aj zmení tá cena, ak sa ešte niečo prepisuje, dopisuje. Potom mi teda pošlú ponuku a tú budem opäť schvalovať? Dobre to chápem, áno?

_________________
Dom a záhrada sú odrazom majiteľa.


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Terasa - aka podlaha?
PoslaťNapísal: Pia 13. Aug 2021 8:12:38 
diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia 20. Apr 2018 9:39:43
Príspevky: 152
Bydlisko: Piešťany
emano no ved nie, lebo ty si to mozes pomerat podla seba a myslis, ze je to okej. ale oni ked s tym pracuju a maju skusenosti, tak vedia, ktore miery su pre podstatne. take by tebe mozno ani nepripadalo dolezite merat a uvadzat. jasne, obhliadky su parada, ze maju takto vyriesene. pomerne rychlo po odsuhlaseni ponuky vedia prist k tebe. dobre dobre, kazda skusenost dobra, aj ked takto cez niekoho.


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Terasa - aka podlaha?
PoslaťNapísal: Pon 16. Aug 2021 10:31:11 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia 14. Sep 2018 11:48:36
Príspevky: 35
vedeli by ste mi poskytnúť info, koľko asi vyjde cenovo taká terasa? myslím tým celú tú konštrukciu, ktorá sa robí aj spolu s podlahou. neviem si vôbec predstaviť, ako sa pohybujú ceny za takéto niečo. keby ste mi aspoň orientačne vedeli povedať, aby som sa na to pripravila dopredu.


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Terasa - aka podlaha?
PoslaťNapísal: Pia 20. Aug 2021 10:02:51 
diskutér

Registrovaný: Uto 30. Máj 2017 13:43:36
Príspevky: 148
Bydlisko: Ružomberok
Duflo akože trafil som viac menej tie miery správne. Nemenili tam takmer nič, len sa pýtali, či by som nechcel niečo kúsok inak spraviť ako som to pôvodne plánoval, že by to tak bolo lepšie. Takže ono menšie úpravy sú tam. Dal som si od nich poradiť, predsa sa rozumejú lepšie do toho ako ja. Ale poviem ti, že keby som niekedy opäť dával robiť terasu, tak tiež si vyberiem ich. Doterajší prístup a kominukácia je na úrovni a bolo vidno, že aj chlapi vedia, čo robia.
Janica to sa nedá takto odhadom povedať, koľko vyjde terasa. Záleží od toho, či si dávaš robiť aj podkonštrukciu, na akom podklade bude stáť terasa, ktoré dosky si vyberieš, aká veľká plocha podlahy bude. Je tam veľa aspektov, od ktorých sa cena odvíja. Ja som momentálne vo fáze, kedy mám po rozhodovaní a výbere a čakám na zhotovenie terasy. Vyskúšaj osloviť Timbermax, od nich si dávam robiť aj ja. Keby si sa na nich nakontaktovala, isto ti budú vedieť poradiť lepšie ako tu niekto.

_________________
Dom a záhrada sú odrazom majiteľa.


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Terasa - aka podlaha?
PoslaťNapísal: Pia 27. Aug 2021 10:37:23 
diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia 20. Apr 2018 9:39:43
Príspevky: 152
Bydlisko: Piešťany
emano a co ti tam pomenili? mi tak napadlo, aky podklad mas pod tu terasu, ci to este len ides riesit? alebo ti nejak poradili, co by bolo najvhodnejsie? viem, ze je tam viacej moznosti, ktore pripadaju do uvahy. hlinik je tam tusim a da sa spravit podkonstrukcia aj priamo z tych dosak sa mi zda. mne sa dost pozdravaju celkovo ako firma, tiez by som nevahal v tomto.


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Terasa - aka podlaha?
PoslaťNapísal: Štv 02. Sep 2021 8:54:19 
diskutér

Registrovaný: Uto 30. Máj 2017 13:43:36
Príspevky: 148
Bydlisko: Ružomberok
Duflo ono len také drobnosti ohľadom podkonštrukci. Podľa toho, ako to bude stáť a aký bude podklad. Presne ti to ale neviem povedať. Keď mi to vysvetlovali, tak som vedel, o čo ide, ale že by som ti to mal zopakovať, tak to už nedám. Hlavne, že oni vedia a bude to porobené ako má byť. Hej hej, vraveli mi tie možnosti všetky, čo sú. Ale po debate sme sa zhodli, alebo skôr ja som prikývol na to, že podkonštrukcia bude hliníková. Však to je dobré rozhodnutie, nie? Hliník je kvalitný a trvácny materiál. Tak bude istota, že podkonštrukcia vydrží roky.

_________________
Dom a záhrada sú odrazom majiteľa.


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Terasa - aka podlaha?
PoslaťNapísal: Štv 02. Sep 2021 10:26:30 
diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str 13. Dec 2017 8:52:12
Príspevky: 103
Bydlisko: Zvolen
Emano keď sa dá využiť takáto možnosť, tak načo by si špekuloval, že si dáš spraviť len polovičnú robotu, že buď podkonštrukciu alebo buď podlahu. Keď to ide všetko naraz. Tak zmeniť sa zmení, keď sa budú robiť nejaké úpravy, to je celkom logické. Ale nie sú to také zmeny, že by ťa to zruinovalo. Pár eur to robí rozdiel, to je nič. Jasné, každú jednu ponuku musíš schváliť, aby sa to pohlo ďalej. Však to máš tak pri všetkom. Kým nepodpíšeš, tak to nepustia do výroby.


Hore
Offline Profil
 
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 859 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48 ... 86  Ďalší

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina


Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Majestic-12 [Bot] a 5 hostia


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  
cron

Nájdete nás aj na Facebooku

Beží na phpBB | Partnerské odkazy | Kontakt