Fórum.KdeBývať.sk

Aktuálny čas je Štv 25. Apr 2024 10:29:07


Všetky časy sú v GMT + 1 hodina




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 859 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74 ... 86  Ďalší
Autor Správa
 Predmet príspevku: Re: Terasa - aka podlaha?
PoslaťNapísal: Štv 13. Apr 2023 10:28:19 
občasný diskutér

Registrovaný: Pon 23. Jan 2017 13:37:53
Príspevky: 72
Myslím, že dosť bolo úvah, stačí zobrať do ruky telefón, zavolať firme a zistiť, ako treba ďalej postupovať ;) Prípadne pozrieť, či firma nemá aj na nete uvedené, čo ako treba.


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Terasa - aka podlaha?
PoslaťNapísal: Pia 14. Apr 2023 6:52:23 
občasný diskutér

Registrovaný: Uto 15. Nov 2016 10:50:19
Príspevky: 66
Tam, kde je pôvodný rastlý terén, kde nehrozí jeho pohyb a podobne, tam sa môže pokladať kľudne aj na štrk, ale na ten hranatý. Musí sa ale vykopať cca 30cm zeminy, štrkové lôžko minimálne 20cm a podkonštrukcia v takomto prípade je dvojitá (samonosná), keďže sa nedá skrutkami ukotviť do štrku, tak ako do betónu. Pri tom betónovom podlaží je montáž rozhodne jednoduchšia, betón sa nepohne ani po čase, takže ti zabezpečí aj väčšiu stabilitu aj z dlhodobého pohľadu.


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Terasa - aka podlaha?
PoslaťNapísal: Pon 17. Apr 2023 14:13:42 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv 15. Jún 2017 11:38:06
Príspevky: 81
Bydlisko: Bratislava
Jak je to dalej pri tom betone teda? Je mi jasne, ze sa tam asi dava teda nejaka konstrukcia a na nu sa montuju potom dosky, ci nebodaj priamo na beton? Tomu sa mi nechce nejak verit.


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Terasa - aka podlaha?
PoslaťNapísal: Uto 18. Apr 2023 6:58:12 
diskutér

Registrovaný: Uto 20. Feb 2018 8:34:35
Príspevky: 110
To si moc neviem ani predstaviť, ako by sa to reálne robilo, keby si to mal nejak lepiť alebo vŕtať do toho betónu. Však aj dosky by ti to mohlo poškodiť. Dáva sa tam samozrejme ešte niečo, nejde to priamo na betón. Ale tiež je možností viacej, ako to vyriešiť. Dôležité je mať to hlavne pripravené, vyspádované, keď sú tam nejaké rozdiely, to sa dá dorovnať podložkami alebo hliníkovými profilmi. Zakaždým sa nájde riešenie.


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Terasa - aka podlaha?
PoslaťNapísal: Uto 18. Apr 2023 8:49:58 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv 04. Jan 2018 18:58:12
Príspevky: 20
- musim vam povedat, ze to vas obdivujem, ze viete taketo veci a davate to tu z hlavy proste. ja som kedysi ani netusila, co to vlastne je za dosky a ze take vobec existuju :D


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Terasa - aka podlaha?
PoslaťNapísal: Štv 20. Apr 2023 7:59:08 
občasný diskutér

Registrovaný: Uto 03. Apr 2018 7:50:03
Príspevky: 38
ale dozvedela si sa a vies, ze je to lepsie ako drevene dosky, to je to hlavne, nie? haha. akoze su aj ine moznosti, co dat na terasu, vsak to dobre vieme. ale tak ked to mam zoradit, tak nejak, ako mi je to sympaticke a co sa mi pozdava, tak vedu drevoplastove, potom by som bol ochotny akceptovat dlazbu nejaku, aj ked s tazkym srdcom a na konci by boli drevene dosky.


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Terasa - aka podlaha?
PoslaťNapísal: Pia 21. Apr 2023 7:13:48 
občasný diskutér

Registrovaný: Uto 28. Feb 2017 12:18:10
Príspevky: 80
Hlavne pri dlazbe sa neda spolahnut na to, ked uvadzaju, ze je protismykova. Bracho byva v bytovke a robili im fasadu, schodisko obkladali a taketo zalezitosti okolo. To je nejak styri pat rokov dozadu. Na schody isla akoze samozrejme protismykova, lebo tak nechces sa tam zabit hlavne v zime. Len to je taka bieda, ze tam sa smyka aj ked prsi a nie este v zime. Takze toto mna utvrdilo v tom, ze dlazba proste nie.


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Terasa - aka podlaha?
PoslaťNapísal: Pon 24. Apr 2023 9:03:48 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str 30. Nov 2016 8:43:14
Príspevky: 87
no a este na schodoch, to dakujem pekne.
pri tomto sa ale asi velmi neda vyberat, ze aka sa tam da podlaha, ked sa to robi pre celu bytovku.
to sa vyberie nieco, co nestoji vela, aby to aspon nejak vyzeralo a na tie dalsie skutocnosti uz asi nikto nehladi.
preto pokial sa da, ze si mozes vybrat, ked to robis sam pre seba, tak to treba vyuzit.


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Terasa - aka podlaha?
PoslaťNapísal: Uto 25. Apr 2023 7:36:16 
občasný diskutér

Registrovaný: Uto 21. Mar 2017 12:47:06
Príspevky: 87
Ked sa tu spominali tie drevoplastove dosky a teraz ty pises o schodoch, tak mi napada, ze ci tiez aj tymi doskami sa daju vlastne nejak schody oblozit alebo sa davaju vylucne na podlahu.


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Terasa - aka podlaha?
PoslaťNapísal: Štv 27. Apr 2023 7:46:17 
občasný diskutér

Registrovaný: Sob 25. Mar 2017 10:25:22
Príspevky: 97
uplne bez problemov, zase ale nejdem tvrdit, ze sa to da s kazdymi doskami, predsa len schody su take, no vsak vieme. ale takto ma na fb timbermax ukazku svojej roboty. schody, este aj obluk je tam, aj svetla su tam zabudovane. takze da sa kadejako spravit. akurat by som to nechal cele potom na firmu a asi by som sa nepokusal do toho sam nejak montovat.
Obrázok


Hore
Offline Profil
 
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 859 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74 ... 86  Ďalší

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina


Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 15 hostia


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  
cron

Nájdete nás aj na Facebooku

Beží na phpBB | Partnerské odkazy | Kontakt