Fórum.KdeBývať.sk

Aktuálny čas je Ned 28. Apr 2024 6:33:47


Všetky časy sú v GMT + 1 hodina




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 859 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76 ... 86  Ďalší
Autor Správa
 Predmet príspevku: Re: Terasa - aka podlaha?
PoslaťNapísal: Uto 06. Jún 2023 7:52:55 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv 19. Okt 2017 11:45:43
Príspevky: 65
Bydlisko: Bratislava
Rozdiel je potom aj v samotnej montazi.
Vela spravi to, ze ked sa namontuju, aka je medzera medzi doskami.
Ine je ked mas dosky pomaly na doraz, da sa to tak, ze medzera je cca 2 milimetre a este ked vies, ze dosky sa ani nekrutia.


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Terasa - aka podlaha?
PoslaťNapísal: Str 07. Jún 2023 8:40:52 
občasný diskutér

Registrovaný: Str 15. Aug 2018 13:37:47
Príspevky: 35
Bydlisko: Bratislava
no pockaj, ale to mas akoze dane pri kazdym doskach ako sa maju montovat? ako je mi jasne, ze to ma navod, odporucania, atd, ale tak som si myslel, ze proste ked robis podlahu, tak to robis co najtesnejsie, ze ukladas tie dosky. ved naco by mi bola dobra medzera medzi nimi.


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Terasa - aka podlaha?
PoslaťNapísal: Štv 08. Jún 2023 9:16:12 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv 19. Okt 2017 11:45:43
Príspevky: 65
Bydlisko: Bratislava
Tak pri vsetkych to neviem.
Ale asi drevene dosky nebudes montovat tak, aby sa dotykali, kedze to drevo pracuje, potrebujes ty s nim pracovat v priebehu rokov, takze by to bolo asi nie moc prakticke.
Pri WPC je to ine. Lebo sa neroztahuju, nepracuju vplyvom tepla, zimy, dazda, takze inak sa to berie.


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Terasa - aka podlaha?
PoslaťNapísal: Pia 09. Jún 2023 7:33:16 
občasný diskutér

Registrovaný: Str 15. Aug 2018 13:37:47
Príspevky: 35
Bydlisko: Bratislava
jaj akoze z toho pohladu aha aha, tak to potom hej, ale akoze z praktickeho hladiska co sa tyka vyuzivania teda je asi lepsie uprednostnit co najmensie medzery si myslim. vsak uz len to, ze sa po tom bude lepsie chodit a dalsia vec, ako sa poznam, tak tolko veci by som mal napadanych pod tou terasou, ze dovidenia.


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Terasa - aka podlaha?
PoslaťNapísal: Štv 15. Jún 2023 7:30:15 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str 31. Máj 2017 7:26:25
Príspevky: 68
Pri každom type dosiek sa uvádza aj tepelná rozťažnosť, takže aj podľa toho vieš, ako ich treba montovať. Ale tak všeobecne platí, že tie medzery majú len niekoľko milimetrov, že ti ani mince neprepadnú cez to. Takže nemáš potom z terasy pokladničku :D

_________________
moja praca, moje hobby


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Terasa - aka podlaha?
PoslaťNapísal: Pon 19. Jún 2023 10:18:55 
diskutér

Registrovaný: Pia 14. Okt 2016 12:20:17
Príspevky: 109
To asi nechce nikto haha. Alebo si zober, ze robis nejaku grilovacku a kadeco ti dolu popada pod terasu. U nas v poslednej dobe vsade tolko maciek, ze uz vidim, ako by som ich mal vsetky nastahovane doma a zabyvane niekde. S tym suvisi aj to, ze ked nieco mastne padne na tu podlahu, ked uz spominam tu grilovacku, tak neostanu ziadne flaky na tychto doskach. Velka vyhoda oproti zamkovej alebo podobnej dlazbe, kedy je priam zazrak dostat z nej mastne flaky.


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Terasa - aka podlaha?
PoslaťNapísal: Uto 20. Jún 2023 8:13:05 
diskutér

Registrovaný: Sob 06. Máj 2017 12:42:41
Príspevky: 104
To si také príklady teraz uviedol, že na to sa ani nedá nič povedať. Proste také argumenty, že si človek povie, že aha, ozaj je to dobrá vec.

_________________
Domu a záhrade sa treba venovať celý život.


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Terasa - aka podlaha?
PoslaťNapísal: Str 21. Jún 2023 7:50:56 
občasný diskutér

Registrovaný: Pon 13. Mar 2017 13:53:55
Príspevky: 75
no ano, lebo si zober, kolko casu a aj starosti si vies tym usetrit, nemusis riesit nejake cistiace prostriedky, nemusis si planovat brigady kvoli udrzbe, cisteniu. lebo tak kazdy chce, aby to nejak vyzeralo. terasa je asi taka finalna vec, co sa riesi, tak uz nech sa rychlo spravi a je s tym pokoj.


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Terasa - aka podlaha?
PoslaťNapísal: Uto 27. Jún 2023 9:18:29 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon 12. Mar 2018 10:11:59
Príspevky: 89
Len by som dodal, ze taketo vlastnosti nemaju uplne vsetky tie dosky, o ktorych bola rec. Nemyslim samozrejme drevene ale tie drevoplastove. Ked kupis nejake najlacnejsie, tak vlastnostami to ma blizsie pomaly k drevu, nez ku kvalitnym drevoplastovym doskam. Tie su napriklad Timbermax, to uz je kvalita, aj co sa tyka vlastnosti aj vzhladu.


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Terasa - aka podlaha?
PoslaťNapísal: Štv 29. Jún 2023 8:56:00 
občasný diskutér

Registrovaný: Štv 23. Aug 2018 9:12:03
Príspevky: 44
Povedal by som, že už na prvý pohľad sa dá rozpoznať tá kvalita. Na niektorých to vidíš hneď, prípadne sa dajú aj porovnať. Mne sa nepáčia tie s tými drážkami. To je proste také niečo, že už vidím ako je v tom prach, piesok, blato. A neviem, či by sa na tom aj nešmýkalo. No radšej niečo s hladkým povrchom a protišmyková úprava k tomu.


Hore
Offline Profil
 
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 859 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76 ... 86  Ďalší

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina


Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 14 hostia


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  

Nájdete nás aj na Facebooku

Beží na phpBB | Partnerské odkazy | Kontakt