Fórum.KdeBývať.sk

Aktuálny čas je Štv 28. Mar 2024 14:12:59


Všetky časy sú v GMT + 1 hodina




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 260 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23 ... 26  Ďalší
Autor Správa
 Predmet príspevku: Re: Akú strechu?
PoslaťNapísal: Pia 03. Jún 2022 6:03:20 
diskutér

Registrovaný: Pia 30. Sep 2016 13:47:35
Príspevky: 114
Lucko89 no jasne ale tak ono je dobre dopredu napriklad poznat aj predbenu cenu za vsetko vies. Ze teda aku bude mat rozlohu ta strecha, kolko sa na nu spotrebuje krytiny, kolko teda toho spominaneho doplnkoveho prislusenstva, to nie je len tak, ze idem si do obchodu vybrat strechu a hotovo.


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Akú strechu?
PoslaťNapísal: Štv 09. Jún 2022 7:01:50 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv 10. Nov 2016 9:03:46
Príspevky: 57
Tak na zaciatku je hlavne a potrebne vediet rozlohu alebo velkost strechy alebo ako by som to nazval. No a ked tak dat vyratat kalkulaciu spotreby materialu, to si myslim ze je pre prehlad lepsie, ze sa vie clovek aj zariadit a tym padom sa v ramci tej kalkulacie zarata aj prislusenstvo ci uz podla vyberu keramicke, nekeramicke a podobne.


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Akú strechu?
PoslaťNapísal: Štv 16. Jún 2022 6:49:17 
občasný diskutér

Registrovaný: Pia 05. Máj 2017 8:17:08
Príspevky: 29
Stupjakrado a ked si pisal, ze je lepsie poznat predbeznu cenu za vsetko, to znamena ze je bezne si davat robi aj kalkulaciu? Predsa len je to asi skor tak, ze teda mas na to vyhradeny nejaky rozpocet ci?


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Akú strechu?
PoslaťNapísal: Pia 24. Jún 2022 6:43:14 
občasný diskutér

Registrovaný: Štv 26. Júl 2018 13:07:40
Príspevky: 40
Bydlisko: Handlová
danik áno je to také, že aby si mal lepší aj prehľad koľko ta to cca vyjde plus teda tam máš rovno aj zahrnuté ostatné príslušenstvo k tomu. ako ja si myslím, že to si dávajú robiť ľudia tak všeobecne dopredu netreba mať hneď vyhradený rozpočet. skôr potom podľa toho si ho vieš stanoviť.


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Akú strechu?
PoslaťNapísal: Štv 30. Jún 2022 6:31:21 
diskutér

Registrovaný: Pia 30. Sep 2016 13:47:35
Príspevky: 114
Danik ano aj kalkulaciu som daval robit, aby som vedel kolko si vyhradit co sa strechy tyka a potom som aj vizualizaciu dal spravit. Pokial je taka moznost som za, aby sa vyuzila predsa len potom sa netreba dopatravat a zistovat ci by sa napriklad farba strechy hodila k oknam, k dveram alebo aj celkovo k farbe fasady.


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Akú strechu?
PoslaťNapísal: Str 17. Aug 2022 14:46:02 
občasný diskutér

Registrovaný: Štv 13. Apr 2017 11:28:18
Príspevky: 68
Zdravim, potreboval by som radu. Kedze staviame dom, idealne by bolo, keby mal aj nejaku tu strechu :-) akosi sa vsak nevieme rozhodnut pre material. chceli by sme nieco moderne, funkcne a kvalitne. viete poradit, ci je lepsie zvolit plech, keramiku alebo skridlu?poculi sme rozne nazory, ktore sa lisia a stale sa akosi nevieme rozhodnut.


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Akú strechu?
PoslaťNapísal: Štv 18. Aug 2022 9:10:22 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str 04. Júl 2018 12:15:55
Príspevky: 23
Bydlisko: Trenčín
...tak domček bez strechy by asi nebola najšťastnejšia voľba :-D...keďže aj my staviame, riešili sme rovnaký problém, rozhodovali sme sa, akú strechu vybrať, aby sme neskôr nebanovali a neriešili po krátkej dobe hneď rekonštrukciu...manžel sa pravdaže rozumie viac, tak som teda výber nechala naňho...on mi od začiatku tvrdil, že nič lepšie ako pálená škridľa nie je, nakoľko má dlhú životnosť aj záruku, zachováva si trvácnosť farby, atď...tak bolo rozhodnuté, ja už som k tomu nemala viac čo povedať :-D...


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Akú strechu?
PoslaťNapísal: Pia 19. Aug 2022 12:06:24 
občasný diskutér

Registrovaný: Štv 13. Apr 2017 11:28:18
Príspevky: 68
Tak ja som tiez uvazoval nad tou skridlou, nakolko s tym plechom to nebude asi najlepsia volba vzhladom na jeho odolnost. A teda pocul som aj taky nazor, ze o par rokov by som mohol strechu menit zas, a to sa mi teda vobec nepaci, chceme totiz nieco, co vydrzi a nebude potrebovat po par dazdoch novu rekonstrukciu :-)


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Akú strechu?
PoslaťNapísal: Uto 23. Aug 2022 12:28:08 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str 10. Júl 2019 13:58:27
Príspevky: 34
Bydlisko: Bratislava
my sme neuvažovali ani na sekundu, zvolili sme pálenú škridľu, tú nám totiž odporučil aj sused. keďže rekonštruoval strechu, bola som zvedavá, aký materiál použil, napohľad sa mi jeho strecha páčila, tak sme ju použili tiež a spravili sme dobre. či už z hľadiska funkčnosti, lebo je odolná, ale samozrejme aj po estetickej stránke, pretože vyzerá dobre, moderne :-)


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Akú strechu?
PoslaťNapísal: Str 24. Aug 2022 10:00:20 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str 04. Júl 2018 12:15:55
Príspevky: 23
Bydlisko: Trenčín
... ono je super, že máš možnosť takto vidieť naživo a rozhodnúť sa sama, čo zvoliť...my sme to naživo nemali možnosť vidieť, ale vypálilo to dobre, všetci pochválili, čo som vybrala :D...našťastie aspoň v tomto mi dal manžel voľnú ruku, farbu nechal na mňa :D... no a som si istá, že by vám sused neporadil zle, ak máte teda dobré vzťahy :D...


Hore
Offline Profil
 
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 260 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23 ... 26  Ďalší

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina


Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 15 hostia


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  
cron

Nájdete nás aj na Facebooku

Beží na phpBB | Partnerské odkazy | Kontakt