Fórum.KdeBývať.sk

Aktuálny čas je Pia 29. Mar 2024 0:57:44


Všetky časy sú v GMT + 1 hodina




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 1521 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 108, 109, 110, 111, 112, 113, 114 ... 153  Ďalší
Autor Správa
 Predmet príspevku: Re: Krb - výhody, nevýhody?
PoslaťNapísal: Uto 03. Aug 2021 10:13:10 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str 30. Nov 2016 8:43:14
Príspevky: 87
toto sa inak kludne moze stat to sice pri inych veciach mam skusenost, ale robia to tak. Preto je to lepsie takto priamo a ked este ti firma vie poskytnut aj servis, ze vlastne proste sa o vsetko ohladne krbu postaraju tak dozaista je to najschodnejsia cesta.
A teda hlavne najbezpecnejsia ;)


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Krb - výhody, nevýhody?
PoslaťNapísal: Štv 05. Aug 2021 11:59:45 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto 27. Mar 2018 10:57:05
Príspevky: 60
Bydlisko: Ilava
no mal by to byt zaklad pri takychto veciach by to malo byt bezne, ze poskytne ti ten krbar aj potom do buducna nejaky ten servis, alebo teda pomoc keby nahodou nieco, ale moj nazor je taky, ze netreba na krbe setrit, lebo by to malo byt riesenie na desiatky rokov a teda riesenie bez akychkolvek starosti, malo by to dobre sluzit bez problemov, ked teda clovek bude vediet spravne rozkurovat ;)


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Krb - výhody, nevýhody?
PoslaťNapísal: Štv 05. Aug 2021 12:45:30 
občasný diskutér

Registrovaný: Pon 11. Dec 2017 15:13:38
Príspevky: 27
Bydlisko: Martin
Eduard je to lepšie, lebo keď je dom menší, že má malú rozlohu a že proste nemá veľké tepelné straty, tak tebe je zbytočné aby sálal aj hodiny, to je dobré pri veľkých domoch aké sa stavali kedysi. Alebo proste pri domoch, ktoré sú zrekonštruované, tak tam áno tam sa to oplatí, ale pri nových tam je lepšie, keď je výkon nižší, preto je vhodné najskôr absolvovať ohľadne toho nejaké to stretnutie, kde krbára oboznámiš aj s tým čo chceš, ale aj s domom.


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Krb - výhody, nevýhody?
PoslaťNapísal: Pon 09. Aug 2021 8:34:13 
občasný diskutér

Registrovaný: Pon 20. Feb 2017 13:01:31
Príspevky: 78
maroki ale je zbytocne aby sa clovek trapil sam nad tym, ze do coho ist, po com siahnut, predsa len od toho su tu odbornici, majstri, ktori s tymto robia a vedia aj aky druh krbu, aky vykon vlozky a vsetko okolo toho, keby som sa ja mal este aj nad tymto trapit a zistovat si podrobnosti tak by som sa asi zblaznil, ved je uz vela toho, aj znaciek, aj roznych systemov, vykonov, ucinnost, cize je velmi fajn ked ti niekto vie v tomto smere poradit a nemusis tapat lebo teda ja som z tych co v odbornych veciach dost tapa :D :D


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Krb - výhody, nevýhody?
PoslaťNapísal: Pon 09. Aug 2021 12:08:44 
občasný diskutér

Registrovaný: Štv 11. Máj 2017 8:18:28
Príspevky: 18
..najlepšie je keď vieš len že chceš krb a chceš si v zime užívať to teplo z neho a atmosféru..asi toľko som ja o tom vedela, keď sme sa rozhodovali čo a jak.. :lol:


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Krb - výhody, nevýhody?
PoslaťNapísal: Uto 10. Aug 2021 8:32:30 
občasný diskutér

Registrovaný: Sob 08. Jún 2019 9:58:15
Príspevky: 73
Bydlisko: Bratislava
toto co si napisala je vlastne zaklad pre to, ze vies, ze to chces a uz zbytok je zakazdym lepsie nechat na cloveka ktory sa rozumie, aby proste to bolo dobre urobene a aby cely ten krb bol bezpecny, lebo to je zaklad, aspon teda z mojho pohladu proste ;)
lebo to nikdy nevies co sa moze stat a je lepsie nechat to na ludi, co ti potom daju aj zaruku aj servis pripadny ti vedia zabezpecit a nemas tym padom vobec ziadny problem a nemusis mat ani len obavy ;)


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Krb - výhody, nevýhody?
PoslaťNapísal: Uto 10. Aug 2021 11:36:17 
občasný diskutér

Registrovaný: Pia 02. Dec 2016 11:51:08
Príspevky: 47
Len obavy má len človek ktorý vie, čo to obnáša. Mám kamaráta ktorý si vôbec neuvedomoval, čo môže nekvalitne, neprofesionálne urobený krb spôsobiť. Že proste aké problémy môžu nastať a až keď som mu to začal vysvetľovať, tak kukal na mňa, že to ani nevedel, že s takýmto niečím sa zahráva.
Takže ono často je to aj o tej nevedomosti, aj keď to nie je ospravedlnenie.


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Krb - výhody, nevýhody?
PoslaťNapísal: Str 11. Aug 2021 11:14:03 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv 15. Feb 2018 12:25:41
Príspevky: 60
Bydlisko: Senec
@majomak a to je ten kameň úrazu!
Dom môže aj vyhorieť ak nebude všetko ako má byť a potom sa naťahovať s poisťovňou, že či to preplatia, či nie, či všetky papiere ohľadne krbu človek má a veľa iného. Čiže ja by som dnes dozaista nič nenechával len tak na náhodu.


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Krb - výhody, nevýhody?
PoslaťNapísal: Pia 13. Aug 2021 10:31:09 
občasný diskutér

Registrovaný: Pia 07. Okt 2016 9:20:08
Príspevky: 41
Je vela kadejakych pripadov to je fakt, pre mna je preto podstatne mat papierovo vsetko v poriadku a aby mi niekto tu kvalitu garantoval, ze nic sa nejako nestane.
Keby islo ja neviem o nejaku malickost, nieco co stoji par eur dobre budis, ale ked uz chcem krb a zaplatim si zan tak chcem aby to splnalo vsetky bezpecnostne normy, aby som sa nemusel nicoho bat, len potom je podstatne aj to aby pravidelne sa komin cistil.


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Krb - výhody, nevýhody?
PoslaťNapísal: Pon 16. Aug 2021 11:48:06 
občasný diskutér

Registrovaný: Pia 19. Máj 2017 10:25:16
Príspevky: 43
aj si dávate nejako pravidelne kontrolovať krb? nemyslím čistiť komín a tak, ale kontrolovať krbárovi, či je všetko OK alebo tak?


Hore
Offline Profil
 
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 1521 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 108, 109, 110, 111, 112, 113, 114 ... 153  Ďalší

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina


Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 13 hostia


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  
cron

Nájdete nás aj na Facebooku

Beží na phpBB | Partnerské odkazy | Kontakt