Fórum.KdeBývať.sk

Aktuálny čas je Štv 28. Mar 2024 18:16:56


Všetky časy sú v GMT + 1 hodina




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 1521 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 110, 111, 112, 113, 114, 115, 116 ... 153  Ďalší
Autor Správa
 Predmet príspevku: Re: Krb - výhody, nevýhody?
PoslaťNapísal: Uto 07. Sep 2021 8:22:41 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv 07. Dec 2017 9:05:34
Príspevky: 32
Bydlisko: Partizánske
Najma ono dost urobi aj material z ktoreho je krbova vlozka, pri ocelovych je ta ucinnost ovela lepsia, je to efektivnejsie ako pri liatinovych, ale teda liatinove su lacnejsie.
Pri tych liatinovych sa neda nejako zlepsit ten proces spalovania alebo akoby som to nazval a tym padom to nie je take dobre. Ale tak kazdy ma nejaku predstavu do akej sumy cca chce ist a to je casto matuce.


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Krb - výhody, nevýhody?
PoslaťNapísal: Uto 07. Sep 2021 10:13:16 
občasný diskutér

Registrovaný: Uto 11. Okt 2016 8:29:55
Príspevky: 46
Toto je fakt, napríklad, čo mám ja skúsenosť s vložkou tak tá má už aj Smart Smoke System, čo teda nemá akákoľvek vložka, tak to už o niečom hovorí. Hlavne myslím, že nám každému ide o to aby nejako do priestoru pri prikladaní neunikal dym lebo to dokáže byť fest nepríjemné. To sa prejaví aj na problémoch s dýchaním potom, aj so začmudenými stenami a mnoho iného a kto by chcel tomu čeliť?


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Krb - výhody, nevýhody?
PoslaťNapísal: Str 08. Sep 2021 10:59:14 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str 26. Apr 2017 12:29:34
Príspevky: 56
danulo to áno, práve pre toto si aj mnohí myslia, že je bordel pri kúrení krbom, často je to aj o tej kvalite tej vložky, o tom aby ten ťah komína bol dobrý a veľa iných vecí.
To nie je len o vložke alebo len o ťahu, ale je to všetko jedno s druhým.

_________________
Ak chcete niečo zmeniť, tvorte.


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Krb - výhody, nevýhody?
PoslaťNapísal: Str 08. Sep 2021 15:39:16 
občasný diskutér

Registrovaný: Pia 04. Nov 2016 11:55:38
Príspevky: 49
Hobbo lenze to nie je jedina vec, pri oceli je vyhoda aj to, ze nepraskne len tak, lebo teda uz som videl viacero fotiek po nete, co ludom praskla liatinova krbova vlozka, kebo bud silnejsie drevo hodili alebo bolo vlhke a teda toto kto by chcel riskovat?


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Krb - výhody, nevýhody?
PoslaťNapísal: Štv 09. Sep 2021 7:14:45 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str 20. Dec 2017 9:53:27
Príspevky: 38
Bydlisko: Poprad
Ejopejo! Toto napriklad som vobec nevedel, mna o tom az krbar oboznamil, ked sme si dohodli stretnutie a rozhodli sme sa doma, ze pojdeme skor touto cestou, ze proste nebudeme to silit a vyberat na vlastnu past, pre mna to na pohlad vyzera cca rovnako, nejake zasadne rozdiely som v tom nevidel, ale teda ako citam tuto diskusiu tak to asi vela ludi ma podobne ako ja, ze nejako nemali predstavu. Len ceny potom tak cloveka trochu zmatu a tam precitne ze zrejme je nieco inak :lol:


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Krb - výhody, nevýhody?
PoslaťNapísal: Štv 09. Sep 2021 10:23:50 
občasný diskutér

Registrovaný: Uto 03. Apr 2018 7:50:03
Príspevky: 38
sakko ako si ty vyberal krbara? pozeral som, ze su nejake cechy, z toho si vyberal?


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Krb - výhody, nevýhody?
PoslaťNapísal: Uto 14. Sep 2021 7:35:31 
občasný diskutér

Registrovaný: Pia 25. Nov 2016 9:15:31
Príspevky: 28
To je tiez jedna z moznosti, ale krbarov je fakt dnes uz dost, ale ked si pozries, zeby si chcel niekoho kto je aj vyrobca a aj krbar, tak takych vela nenajdes a vyber sa ti dost zuzi.
Len je to tak podla mna este istejsie.


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Krb - výhody, nevýhody?
PoslaťNapísal: Pon 20. Sep 2021 8:03:48 
občasný diskutér

Registrovaný: Štv 13. Apr 2017 11:28:18
Príspevky: 68
Ale nie je na skodu si pozriet aj tie cechy, lebo to uz o niecom hovori, uz je to o inom aj odbornost a tak podobne.
My sme dlho pozerali co by bolo vhodne, aby proste aj vlozka bola kvalitna, aj obostavba dobre urobena a napokon nam to Deltako robilo, lebo oni maju aj vlozky svoje ako si pisal, ze vlastne si ich vyrabaju a aj obostavaju, takze je to vsetko ich praca a mam istotu, ze to je jak ma byt.


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Krb - výhody, nevýhody?
PoslaťNapísal: Pon 20. Sep 2021 9:46:46 
občasný diskutér

Registrovaný: Str 29. Mar 2017 9:06:23
Príspevky: 69
cajomo poviem ti, že dlho som nemal predstavu, že čo všetko je potrebné, na čo je treba prizerať a veľa iného až kým som to nemusel sám riešiť. Začal som si o tom zisťovať a prišiel som na to, že je ozaj toho kvantum, čo treba vedieť, v čom mať prehľad aby som aj dobre vybral, takže je dobré keď má človek po ruke niekoho kto sa vyzná a vie poradiť.


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Krb - výhody, nevýhody?
PoslaťNapísal: Uto 21. Sep 2021 10:24:06 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str 20. Dec 2017 9:53:27
Príspevky: 38
Bydlisko: Poprad
Miliano! Aj tie som samozrejme pozeral, lebo tak tam mas istotu, ze su to odbornici. Ale teda sa mi vidi, ze uz su dva cechy a je v tom rozdiel. No vyskusaj si pozriet firmu Deltako, pre tych som sa ja rozhodol, mna oslovilo to, ze su vyrobcovia krbovych vloziek a aj cele dielo ti pridu urobit na mieru tak ako potrebujes a ty sa nestaras o nic. Ze neni to tak, ze by si si musel vlozku kupit a potom zhanat niekoho na obostavbu, takto to mas vsetko akoby pod jednou strechou a to je velka pomoc.


Hore
Offline Profil
 
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 1521 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 110, 111, 112, 113, 114, 115, 116 ... 153  Ďalší

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina


Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 18 hostia


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  
cron

Nájdete nás aj na Facebooku

Beží na phpBB | Partnerské odkazy | Kontakt