Fórum.KdeBývať.sk

Aktuálny čas je Pia 29. Mar 2024 14:25:56


Všetky časy sú v GMT + 1 hodina




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 1521 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 121, 122, 123, 124, 125, 126, 127 ... 153  Ďalší
Autor Správa
 Predmet príspevku: Re: Krb - výhody, nevýhody?
PoslaťNapísal: Štv 14. Júl 2022 7:13:13 
občasný diskutér

Registrovaný: Uto 11. Okt 2016 8:29:55
Príspevky: 46
To sa stať môže, ale nie pri oceľovej, aspoň teda pri takomto materiáli som ešte o tom nepočula, žeby sa niečo také mohlo stať.
Len je fakt, že potom od toho sa aj cena odvíja a to nie každému sa páči, ale môj pohľad je taký, že radšej investujem raz a poriadne ako po pár rokoch proste všetko prerábať a na novo robiť a ďalšie peniaze do toho dávať, to nie je tiež med lízať.


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Krb - výhody, nevýhody?
PoslaťNapísal: Pon 18. Júl 2022 9:03:42 
diskutér

Registrovaný: Str 26. Okt 2016 13:32:25
Príspevky: 108
Danulo ale keď človek chce krb, tak musí s nejakou tou investíciou rátať, treba rátať s tým, že to nebude za pár korún keď to má byť poriadne urobené.
My sme si dávali urobiť viaceré cenové ponuky, keď sme chceli krb a teda líšili sa a keď som to bližšie pozeral, tak rozdiel bol s tom aká bola vložka, s akým spaľovaním, tiež v záruke a celkovo v službách. A to nie sú zanedbateľné veci.


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Krb - výhody, nevýhody?
PoslaťNapísal: Uto 19. Júl 2022 12:31:06 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto 06. Jún 2017 10:55:38
Príspevky: 54
Bydlisko: Ilava
- :) :) - jasné, že nie sú. Od toho sa veľa odvíja. Ale mne veľmi dobre padlo, keď sme vyberali že sme mali možnosť ísť po predajniach sa pozrieť, vidieť krbové vložky, vyskúšať si otváranie, tiež pozrieť možnosti kamenného obkladu a takéto veci, je to úplne iné keď to človek vidí na vlastné oči

_________________
Lepsie zhoriet, nez vyhasnut!


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Krb - výhody, nevýhody?
PoslaťNapísal: Pon 25. Júl 2022 8:37:52 
občasný diskutér

Registrovaný: Str 15. Mar 2017 8:32:39
Príspevky: 38
Mosvlad s akým spaľovaním? Ako toto si myslel? Predsa len veď krby spaľujú rovnako nie? Veď aké môžu byť rozdiely, tomu trošku nerozumiem.


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Krb - výhody, nevýhody?
PoslaťNapísal: Pon 25. Júl 2022 12:13:36 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto 21. Nov 2017 10:44:42
Príspevky: 38
Bydlisko: Brezno
@lodiak22 záleží to spaľovanie je primárne, sekundárne...ako to je...napríklad proste krb čo máme my je tak poriešený, že vlastne nezhorené časti sa vo vrchnej časti krbu ešte raz zapália a tým pádom sa to drevo využije naplno...že vyhorí celé...že sa nestane že ti zostane popol alebo čo len tak...že to nebude efektívne, toto čo máme my je fajn...lebo ty vlastne už nevidíš oheň v krbe...ale teplo stále cítiš...


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Krb - výhody, nevýhody?
PoslaťNapísal: Uto 26. Júl 2022 7:48:05 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto 25. Júl 2017 17:39:46
Príspevky: 60
...lodiak aj v tom je rozdiel ako vlozka spaluje...rozdiely mozu byt aj v tom, ze napriklad ci ma system cisteho skla, lebo to by dnes uz mala byt samozrejmost...tam ide o to ako prudi vo vlozke vzduch aby vlastne sa neusadzali necistoty na tom skle...potom je to aj o tom ako ty rozkurujes...ci pri tom vela krb nedymi...ci mu netrva dlho kym zacne horiet a vela ineho...


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Krb - výhody, nevýhody?
PoslaťNapísal: Sob 30. Júl 2022 15:30:54 
diskutér

Registrovaný: Str 26. Okt 2016 13:32:25
Príspevky: 108
Už tu zaznelo aké sú rozdiely, ide o kvalitu spaľovania, o to ako efektívne krbová vložka využije to drevo, čo do nej naložíš, keď má efektívne spaľovanie, tak aj menej dreva, paliva spotrebuješ takže čoto ušetriš, to je dobrá vec. Preto sa oplatí aj do drahšieho krbu ísť ;)


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Krb - výhody, nevýhody?
PoslaťNapísal: Str 03. Aug 2022 17:03:38 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia 09. Dec 2016 11:07:39
Príspevky: 64
Keď sa v tom nevyznáš, tak je dobré aby si si dohodol stretnutie s krbárom, ktorý tieto veci robí a sa vyzná aby ťa nasmeroval. Lebo je potrebné aj správny typ obostavby zvoliť, na základe toho, čo všetko chceš vykurovať, tiež správny výkon, na základe tepelných strát.
Proste je toho viac než dosť v čom sa treba vedieť orientovať, nie je to len tak.


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Krb - výhody, nevýhody?
PoslaťNapísal: Štv 04. Aug 2022 8:49:45 
občasný diskutér

Registrovaný: Pia 04. Nov 2016 11:55:38
Príspevky: 49
Je to fakt, tiez ked som vyberal krb, tak som si myslel, ze to dva dni a mam vybrate, ved predstavu akoby mal vyzerat cca mame tak proste musi to ist, musim to vybrat rychlo, lenze to, ze sme mali predstavu, ze presklenie z troch stran, tak to je este len zaciatok. To nie je akoze vyriesene a ende.


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Krb - výhody, nevýhody?
PoslaťNapísal: Štv 04. Aug 2022 10:49:36 
občasný diskutér

Registrovaný: Str 29. Mar 2017 9:06:23
Príspevky: 69
mosvlad každý to má inak, je fakt, že aj každý máme iné možnosti, ale keď som si proste vzal do úvahy to, že keď si dám urobiť krbárovi komplet krb, tak budem to mať aj so zárukou, aj s revíziou komína, že budem mať všetko tak ako proste chcem. A aby to bolo dobre aj po bezpečnostnej stránke, tak som si povedal, že radšej si priplatím a budem pokojne spávať.


Hore
Offline Profil
 
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 1521 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 121, 122, 123, 124, 125, 126, 127 ... 153  Ďalší

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina


Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 36 hostia


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  
cron

Nájdete nás aj na Facebooku

Beží na phpBB | Partnerské odkazy | Kontakt