Fórum.KdeBývať.sk

Aktuálny čas je Sob 20. Apr 2024 0:29:40


Všetky časy sú v GMT + 1 hodina




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 1525 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 124, 125, 126, 127, 128, 129, 130 ... 153  Ďalší
Autor Správa
 Predmet príspevku: Re: Krb - výhody, nevýhody?
PoslaťNapísal: Uto 06. Sep 2022 8:00:54 
občasný diskutér

Registrovaný: Sob 05. Nov 2016 7:36:55
Príspevky: 35
Cize nieco take, ze ja si vyberiem krbovu vlozku to nehrozi hej?..Teda nie je to dobry napad, dobre to chapem?..


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Krb - výhody, nevýhody?
PoslaťNapísal: Štv 08. Sep 2022 9:32:54 
diskutér

Registrovaný: Pon 29. Feb 2016 9:37:34
Príspevky: 115
Vybrať si môžeš, ale by som to vyberala pod dohľadom niekoho, kto sa tomu proste rozumie. Kto má skúsenosti s výberom krbových vložiek, kto vie ako fungujú aj všetko, preto je dobré, keď krbára si nájdeš, čo sa venuje stavbám krbu a on ti povie, čo by bolo vhodné, lebo to nie je dobré vyberať podľa vzhľadu ako som si ja na začiatku myslela, že by to mohlo ísť :D


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Krb - výhody, nevýhody?
PoslaťNapísal: Štv 08. Sep 2022 10:52:58 
občasný diskutér

Registrovaný: Str 11. Apr 2018 7:59:51
Príspevky: 43
A ako dlho uz mate krb? Kurite v nom casto?
Ked si vezmem, ze mna kolko ludi odhovaralo od krbu, ze je to nezmysel, ze to kurenie v krbe nevyuzijeme a uplne opak je pravdou, tak je mi ozaj do smiechu.


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Krb - výhody, nevýhody?
PoslaťNapísal: Pia 09. Sep 2022 7:45:09 
občasný diskutér

Registrovaný: Štv 24. Nov 2016 14:14:12
Príspevky: 55
Toto podla mna robia ludia, ktori nemaju skusenost casto, aspon moja skusenost je taka, ze najviac do toho hovoria ludia, co absolutne netusia o com to je.
Ja ked som aj pocul, ze budem mat vlastne v obyvacke bordel, ze furt nejaku spinu z krbu, tak nechapem, lebo vobec to tak u nas nie je a to kurime v krbe skoro celu zimu, vlastne furt ked sme doma. Preto viem, ze to casto hovoria ti co nemaju ani len predstavu.


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Krb - výhody, nevýhody?
PoslaťNapísal: Pia 09. Sep 2022 11:13:42 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str 30. Nov 2016 8:43:14
Príspevky: 87
nie je to nic nove, je to normalna, bezna vec, ze najviac k tomu ma co povedat clovek, co o tom nic nevie. Ja osobne by som nemal odvahu radit niekomu do veci, o ktorych nemam ani len paru.
Na niektore veci si davam pozor aby som nedaval nevyziadane rady.
Ked mas drevo nachystane, mas na to nejaky kos tak ozaj nema byt z coho nejaky neporiadok.


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Krb - výhody, nevýhody?
PoslaťNapísal: Pon 12. Sep 2022 12:33:39 
občasný diskutér

Registrovaný: Uto 03. Júl 2018 8:02:13
Príspevky: 59
toto ti dam za pravdu, mam podobny nazor a tiez aj nejaky dym, to mi svagor dlho vypraval, ze budeme mat obyvacku vyudenu a bude dym citit a neviem co, on mozno ma taku skusenost, to mu neberiem, ale vela je to o tom ako clovek kuri, od toho sa velmi vela odvija!


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Krb - výhody, nevýhody?
PoslaťNapísal: Pon 12. Sep 2022 13:20:42 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv 07. Dec 2017 9:05:34
Príspevky: 32
Bydlisko: Partizánske
To su same nezmysly, to vobec nie je pravda, ked je krb dobre urobeny, ma dobry tah a kuris drevom ktore je presusene, ze nie je mokre, tak nie je problem ziadny.
Viem o tom svoje, tiez taketo kadeco som pocuval a vobec sa mi to nepotvrdilo.
Mame krb uz nejaky cas, niekolko rokov a nemenil by som.


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Krb - výhody, nevýhody?
PoslaťNapísal: Uto 13. Sep 2022 9:50:02 
občasný diskutér

Registrovaný: Pia 05. Máj 2017 8:17:08
Príspevky: 29
Hobbo aky krb si daval a mas to ako primarne kurenie?
Lebo nazory na to, co je v dnesnej dobe dobre su rozne a vidim ako velky problem tie ceny plynu a elektriny, takze akoze vizia krbu mna zaujala viacej ako kedysi.
Preto by som bol rad keby si mi popisal ako to je u vas v zime. Ako casto kuris v krbe, ci to stoji ozaj za to do toho ist.


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Krb - výhody, nevýhody?
PoslaťNapísal: Uto 13. Sep 2022 12:16:10 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str 20. Dec 2017 9:53:27
Príspevky: 38
Bydlisko: Poprad
Danik! My tiez mame krb, ale nie ako primarne kurenie. Mame to ako kurenie ku kureniu plynom, ale teda v zime vacsinu casu kurime krbom. Plynom len ked niekam ideme, ze nie sme doma, ale inak len krb. Je to aj prijemnejsie teplo a hlavne v dnesnej dobe je to aj o nieco lacnejsie.
Je sice fakt, ze vsetko ide hore, ale ked ma clovek krb kvalitny, ze to spalovanie efektivne tak tolko dreva neminie.


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Krb - výhody, nevýhody?
PoslaťNapísal: Uto 13. Sep 2022 13:26:26 
občasný diskutér

Registrovaný: Štv 07. Sep 2017 14:41:20
Príspevky: 55
Bydlisko: Gabčíkovo
sakko to je fakt a ešte keď aj obostavba je taká, že dokáže sálať hodiny aj po dohorení teplo, tak to je úplná parádička...
dnes nemáme moc na výber a treba aj nad takýmito alternatívnymi riešeniami kúrenia proste uvažovať...


Hore
Offline Profil
 
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 1525 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 124, 125, 126, 127, 128, 129, 130 ... 153  Ďalší

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina


Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 15 hostia


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  

Nájdete nás aj na Facebooku

Beží na phpBB | Partnerské odkazy | Kontakt