Fórum.KdeBývať.sk

Aktuálny čas je Štv 28. Mar 2024 20:48:09


Všetky časy sú v GMT + 1 hodina




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 1521 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 135, 136, 137, 138, 139, 140, 141 ... 153  Ďalší
Autor Správa
 Predmet príspevku: Re: Krb - výhody, nevýhody?
PoslaťNapísal: Uto 07. Mar 2023 10:03:54 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto 18. Okt 2016 11:21:23
Príspevky: 64
Toto som ani ja nevedel, ze je to dolezite, ze aky to moze mat vplyv na ucinnost krbovej vlozky, ale je ine, ked to cloveku krbar vysvetli, ze ako to funguje, ake to ma vyhody.
Dnes by som to nezanedbal veru, takze aj dobre, ze si mu to vysvetlil.


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Krb - výhody, nevýhody?
PoslaťNapísal: Str 08. Mar 2023 10:22:38 
občasný diskutér

Registrovaný: Pon 11. Dec 2017 15:13:38
Príspevky: 27
Bydlisko: Martin
Tak je potom dobrý ťah komína, je tiež dobré, že neberie sa vzduch z miestnosti, kde krb je a väčšinou je to obývačka, kde potrebuješ aby ten kyslík bol, nie aby ho ešte krb bral, preto je to potrebné, mala by to byť už samozrejmosť ku každému krbu ba až povinnosť, aspoň podľa mňa by to tak bolo dobré.
Mal som obavu, keď sme sa nasťahovali, že ako to bude so ženou a kúrením v krbe, ale rýchlo si na to aj ona zvykla a kúri, rozkuruje bez problémov.


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Krb - výhody, nevýhody?
PoslaťNapísal: Štv 09. Mar 2023 8:59:13 
občasný diskutér

Registrovaný: Sob 05. Nov 2016 7:36:55
Príspevky: 35
Si na to zvykla?..Aj si jej to predtym ukazoval nejako, ze ako treba rozkurovat?..Ako postupovat?..


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Krb - výhody, nevýhody?
PoslaťNapísal: Pon 13. Mar 2023 9:32:30 
občasný diskutér

Registrovaný: Štv 11. Máj 2017 8:18:28
Príspevky: 18
..nie je na tom nič náročné, aspoň podľa mňa nie, my sme s mužom boli spolu krb vyberať, chodili sme okolo toho spolu a na jednej predajni sme boli pozrieť krbové vložky a tam nám ukázali aj otváranie, aj prikladanie, aj ako sa zakladá oheň aj všetko..potom keď to človek už párkrát urobí, tak už sa do toho dostane..lebo tiež som mala obavu z toho, že to bude čmudiť..


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Krb - výhody, nevýhody?
PoslaťNapísal: Uto 14. Mar 2023 9:03:04 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str 26. Apr 2017 12:29:34
Príspevky: 56
väčšinou krby majú problémy s dymením, keď nie je dobrý ťah komína, keď krb dobre netesní, ale keď sa naučíš ako na to a máš dobrý krb, tak vôbec sa takýchto vecí neni treba obávať.
Treba sa naučiť to ako je správne rozkurovanie, či zvrchu alebo zo spodu, lebo veľa ľudí je naučených zle.

_________________
Ak chcete niečo zmeniť, tvorte.


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Krb - výhody, nevýhody?
PoslaťNapísal: Str 15. Mar 2023 9:40:16 
občasný diskutér

Registrovaný: Pon 11. Dec 2017 15:13:38
Príspevky: 27
Bydlisko: Martin
Zvykla veľmi rýchlo, nám krbár ukázal, keď urobili krb a prvýkrát zakúrili, že ako to urobiť, ako rozkúriť aby bolo dobre, aby to nečmudilo a tak. To sa mi pri Deltaku páčilo, že hneď vlastne nás oboznámili s tým ako sa rozkuruje a aj ako čistiť sklo, keď bude zanesené, že vlastne taká tá bežná údržba, starostlivosť. Lebo to nie každý ti povie vysvetlí ako by to bolo dobré.


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Krb - výhody, nevýhody?
PoslaťNapísal: Štv 16. Mar 2023 18:40:52 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto 25. Júl 2017 17:39:46
Príspevky: 60
...zaklad je ale aj pouzivat suche drevo, nedavat nejake mokre, lebo to tiez dokaze narobit galibu, ze potom to nehori dobre...kamarat ten mal liatinovu krbovu vlozku a mal problem dokonca s tym, ze dal vlhke drevo do rozpaleneho krbu a vlozka mu praskla...tak nadaval na to, ale tak toto su veci, ktore si treba vopred zistit, ze ako je to s materialom, aky je najlepsi...


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Krb - výhody, nevýhody?
PoslaťNapísal: Str 29. Mar 2023 9:19:29 
občasný diskutér

Registrovaný: Pia 19. Máj 2017 10:25:16
Príspevky: 43
to je liatina, tá je náchylná na vlhkosť, keď je rozhorúčená, tak s tým je potrebné rátať a prispôsobiť k tomu aj to prikladanie, ale pri oceľovej krbovej vložke sa takéhoto niečoho nemusíš absolútne báť, pretože tá nie je taká citlivá, náchylná :)


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Krb - výhody, nevýhody?
PoslaťNapísal: Štv 06. Apr 2023 7:55:56 
občasný diskutér

Registrovaný: Pia 02. Dec 2016 11:51:08
Príspevky: 47
Má aj dlhšiu životnosť. Toto sú veci o ktorých som na začiatku nemal ani páru, ale teda dnes viem, že materiál je veľmi podstatná vec, že od toho sa odvíja aj životnosť, aj kvalita, aj celkovo používanie.
Ale teda potom pre mňa bola zásadná vec, aj aby krb mal externý prívod vzduchu, aby nebral vzduch z miestnosti, z obývačky, ale zvonku.


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Krb - výhody, nevýhody?
PoslaťNapísal: Uto 11. Apr 2023 9:42:43 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str 20. Dec 2017 9:53:27
Príspevky: 38
Bydlisko: Poprad
Majomak! Ano lebo je to citelne na tom vzduchu, keby bral z miestnosti, z obyvacky napriklad a nie je to prijemne. A zase vetrat ked kuris, to proste by malo aku logiku :)


Hore
Offline Profil
 
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 1521 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 135, 136, 137, 138, 139, 140, 141 ... 153  Ďalší

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina


Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 22 hostia


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  
cron

Nájdete nás aj na Facebooku

Beží na phpBB | Partnerské odkazy | Kontakt