Fórum.KdeBývať.sk

Aktuálny čas je Sob 20. Apr 2024 2:08:08


Všetky časy sú v GMT + 1 hodina




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 1525 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 136, 137, 138, 139, 140, 141, 142 ... 153  Ďalší
Autor Správa
 Predmet príspevku: Re: Krb - výhody, nevýhody?
PoslaťNapísal: Str 12. Apr 2023 9:14:50 
občasný diskutér

Registrovaný: Štv 07. Sep 2017 14:41:20
Príspevky: 55
Bydlisko: Gabčíkovo
no to jasné, to nie je dobrý nápad proste, akože ideál je na externý prívod vzduchu myslieť už pri stavbe domu, ale keď sa na to pozabudne, tak sa to dá napríklad z povaly urobiť ešte, akože nie je to ideál, ale funguje to ako má a hlavne je to dobré, že to neberie z miestnosti vzduch, že neuberá ti to kyslík z obývačky a tak... ;)
ale nám hneď krbár povedal, že najlepšie je dať si to už pri stavbe urobiť a potom aj krbovú vložku s takýmto prívodom vybrať...


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Krb - výhody, nevýhody?
PoslaťNapísal: Štv 13. Apr 2023 10:40:01 
občasný diskutér

Registrovaný: Str 11. Apr 2018 7:59:51
Príspevky: 43
Ano, tak robi sa ten privod podlahou, priamo zvonku, tak jasne, ze pocas stavby je to take najpraktickejsie.
V tejto dobe, jak vsetko islo hore, tak podla mna kurenie krbom je to najschodnejsie riesenie.


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Krb - výhody, nevýhody?
PoslaťNapísal: Pon 17. Apr 2023 12:22:53 
diskutér

Registrovaný: Pon 29. Feb 2016 9:37:34
Príspevky: 115
Áno, len mnohí bohužiaľ šetria na začiatku na zadovážení si krbu a potom sa čudujú, keď majú nejaké problémy, podľa mňa treba rátať na začiatku s nejakou investíciou, je to normálne a prirodzené.
My proste sme sa na to pozerali tak, že robíme to raz a na roky, tak nech je to všetko urobené dobre a hlavne nech je to kúrenie bezpečné!


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Krb - výhody, nevýhody?
PoslaťNapísal: Str 26. Apr 2023 9:51:45 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv 20. Apr 2017 8:59:53
Príspevky: 69
Toto je fakt, hlavne keby sa nieco stane tak je dobre aby aj zaruka bola aj vsetko. Nam krb robila firma Deltako, viacere firmy som porovnaval, viacerym som si daval aj robit cenove ponuky, ale teda zaujalo ma to, ze nam dali 5 rokov zaruku na krb.
Lebo to ti v dnesnej dobe neda len tak hocikto, to proste nehrozi. A tiez aj s ponukou neotalali, nemusel som na nu dlho cakat, co bolo tiez velmi fajn.

_________________
Keď si sám naštiepeš drevo, zahreješ sa dvakrát.


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Krb - výhody, nevýhody?
PoslaťNapísal: Str 03. Máj 2023 8:44:36 
občasný diskutér

Registrovaný: Uto 01. Mar 2016 10:08:53
Príspevky: 69
STAVBARANDY

taka zaruka v dnesnej dobe je skor rarita ako samozrejmost, takze to ani sa necudujem, ze ta to potesilo, malokto ti da teraz viac ako dva roky, aj to niektori maju problem, je jedno stastie, ze je to zakonom dane.


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Krb - výhody, nevýhody?
PoslaťNapísal: Štv 04. Máj 2023 9:38:52 
občasný diskutér

Registrovaný: Štv 24. Nov 2016 14:14:12
Príspevky: 55
No toto je fakt, ale je to take na zaplakanie by som povedal.
Krb potrebujes aby ti sluzil dobre a dlho a zaruka je pre mna osobne dost zasadna vec. Ale mne napriklad sa nepaci jak aj moj svagor, ze proste si povie, ze ved objedna cez internet, ze ho to najlacnejsie vyjde, ze usetri. Pritom podla mna to je akurat tak cesta do pekla. Lebo nemas predstavu, co ti pride, ci to bude dobre. No nemal by som na take cosi odvahu.


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Krb - výhody, nevýhody?
PoslaťNapísal: Pia 05. Máj 2023 12:51:39 
občasný diskutér

Registrovaný: Uto 11. Okt 2016 8:29:55
Príspevky: 46
Lacnejšie to možno vyjde, ale čo si to bude sám robiť?? Či kto mu ten krb obostavia? Toto sú otázky ktoré si treba zodpovedať :)


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Krb - výhody, nevýhody?
PoslaťNapísal: Uto 09. Máj 2023 12:58:18 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia 21. Okt 2016 11:09:17
Príspevky: 70
No taketo veci si sam robit je podla mojho nazoru dost risk, pretoze ide o cely dom, si vezmi, ze ked nebudes mat dobre urobeny krb a nedajboze sa ti tam nieco chyti, ze mozes prist o cely dom, to nie je vobec sranda a to potom uz bude stat ine peniaze proste treba tomu venovat pozornost a dat to urobit poriadne, nech je to bezpecne!


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Krb - výhody, nevýhody?
PoslaťNapísal: Štv 11. Máj 2023 10:40:31 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str 25. Okt 2017 13:34:20
Príspevky: 59
Bydlisko: Čierny Balog
bezpecnost by mala byt na prvom mieste za kazdych okolnosti, ja co som bol rad, ked mi krbar robil krb, ze proste aj reviziu komina mi urobili, ze som nemusel hladat niekoho dalsieho na tieto veci, ale proste vsetko mi urobila jedna firma a mal som to bez akychkolvek starosti 8-)


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Krb - výhody, nevýhody?
PoslaťNapísal: Pon 15. Máj 2023 20:16:58 
občasný diskutér

Registrovaný: Štv 07. Sep 2017 14:41:20
Príspevky: 55
Bydlisko: Gabčíkovo
áno, je to tak lepšie, to súhlasím, len stále je kopu ľudí, čo si chcú robiť krb sami a pritom sa vôbec do toho nerozumejú :?


Hore
Offline Profil
 
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 1525 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 136, 137, 138, 139, 140, 141, 142 ... 153  Ďalší

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina


Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 12 hostia


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  
cron

Nájdete nás aj na Facebooku

Beží na phpBB | Partnerské odkazy | Kontakt