Fórum.KdeBývať.sk

Aktuálny čas je Pia 29. Mar 2024 1:26:15


Všetky časy sú v GMT + 1 hodina




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 880 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26 ... 88  Ďalší
Autor Správa
PoslaťNapísal: Pia 28. Máj 2021 8:19:08 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned 09. Júl 2017 20:04:19
Príspevky: 61
Bydlisko: Myjava
Ahojte, chceme si dat spravit montovany dom, drevodom. Vzhladom na to , ze mame dost velky pozemok, chceli by sme ale s rovnou strechou a len prizemny, viem, ze by som mal mat spravenu betonovu platnu, ked chcem taky dom. No ako to je keď chcem najpv projekt domu a podla tej velkosti spravit platnu. alebo naopak najprv platnu a tomu prisposobit velkost domu?


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Pia 28. Máj 2021 9:30:23 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia 23. Feb 2018 12:41:10
Príspevky: 33
Bydlisko: Hlohovec
croccus to je jasné, že nie, ale keď už idem do stavby domu, tak chcem aby bol presne podľa mojich predstáv nie? hádam nepôjdem do nejakého katalógového projektu keď mi proste nevyhovuje, keď by mi to tak nesedelo, to nie je proste dobrá cesta a vezmi si, že väčšinou je dom na celý život, je to vec, ktorú riešiš len raz takže keď už tak nech to stojí za to, nech je to presne jak chceš ;-)


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Pia 28. Máj 2021 10:29:36 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str 27. Sep 2017 8:27:34
Príspevky: 31
Bydlisko: Ivanka pri Dunaji
filipo najskor je dobre aby si mal projekt, aby si vedel co chces aky velky dom a vsetko a potom sa zacne robit. mas nejaku predstavu uz o tom ako by ste to chceli ako rozlozene izby a tak? dobre je si to spisat a s tym potom ich najlepsie za architektom ktory sa ti na to pozrie, my ked sme dom stavali tak sme to vsetko jednym vrzom. jedna firma nam aj stavala a cez nich sme aj projekt riesili. usetrilo mi to vela casu a najma energie.


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Pon 31. Máj 2021 9:56:58 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon 04. Dec 2017 12:07:46
Príspevky: 40
Bydlisko: Senec
Kopo to súhlasím, už pred nejakým časom som tu tiež o tom písal, že je dobré keď firma má nejakých ľudí, čo robia tie projekty, keď majú architektov. Je to oveľa lepšie a pre mňa ako zákazníka, že hneď od začiatku mám s kým veci riešiť a to je základ.
Napríklad Kontrakting, čo sa mne ako firma pozdáva, tak práve oni aj toto riešia, na tomto stavajú, že vlastne ti komplet všetko urobia a to je super, lebo máš bez starostí. Len povieš, čo očakávaš, čo ccheš a vlastne oni ti už aj na stavbu potom dohliadnu.


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Pon 31. Máj 2021 11:24:40 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv 01. Mar 2018 17:01:38
Príspevky: 17
Bydlisko: Bratislava
Marco321 - Koľko to trvá dohodnúť sa a potom samotná stavba domu? Ako to celé prebieha? My musíme byť akože pri všetkom keď sa bude dom robiť alebo ako to funguje celé?


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Str 02. Jún 2021 12:40:13 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia 06. Apr 2018 9:11:46
Príspevky: 12
Bydlisko: Trnava
Matina celé je to proces, ktorý u každého trvá inú dobu. Záleží aj od toho ako ty máš jasno v tom, čo chceš, či máš projekt, či chceš si od viacerých firiem brať ponuku ako to cenovo vyjde a mnoho iného.
Takže o tom dohodnutí to je veľmi individuálne. Čo sa týka toho, že či musíš byť pri všetkom tak to je na tebe, ja by som im tam teda veľa asi nepomohla :mrgreen:


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Str 02. Jún 2021 12:57:17 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned 09. Júl 2017 20:04:19
Príspevky: 61
Bydlisko: Myjava
magic píše:
filipo najskor je dobre aby si mal projekt, aby si vedel co chces aky velky dom a vsetko a potom sa zacne robit. mas nejaku predstavu uz o tom ako by ste to chceli ako rozlozene izby a tak? dobre je si to spisat a s tym potom ich najlepsie za architektom ktory sa ti na to pozrie, my ked sme dom stavali tak sme to vsetko jednym vrzom. jedna firma nam aj stavala a cez nich sme aj projekt riesili. usetrilo mi to vela casu a najma energie.


Velkost domu je jasna, vzhladom na velkost pozemku,ten je sice velky, no bude tam este 1 stavba casom.Preto neviem ci sa da projekt domu prisposobit betonovej platni. Neviem ci by mi vedeli spravit projekt oni alebo nie a este stale rozmyslam ci nezvolit katalogovy dom


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Štv 03. Jún 2021 12:58:12 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str 27. Feb 2019 12:59:46
Príspevky: 18
Bydlisko: Prievidza
ahoj @matina cele je to proste jeden proces ktory nejaky ten cas trva, ale vsetko je to zalezitost par mesiacov, to necakaj, ze to bude trvat roky ako to byva pri murovanych stavbach 8-)
my sme pri vsetkom neboli ani zdaleka, ale ono je to aj o tom doverovat tej firme, ze vedia co robia, my sme zo zaciatku sa na vela veci pytali aby sme vedeli ako sa co robi, nech mame predstavu a ked nam vsetko vysvetlili nemali sme dovod im neverit alebo pochybovat o ich odbornosti alebo nieco, praveze vsetko bolo super :)


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Pon 07. Jún 2021 14:36:03 
diskutér

Registrovaný: Uto 29. Nov 2016 11:03:57
Príspevky: 145
filipo píše:
magic píše:
filipo najskor je dobre aby si mal projekt, aby si vedel co chces aky velky dom a vsetko a potom sa zacne robit. mas nejaku predstavu uz o tom ako by ste to chceli ako rozlozene izby a tak? dobre je si to spisat a s tym potom ich najlepsie za architektom ktory sa ti na to pozrie, my ked sme dom stavali tak sme to vsetko jednym vrzom. jedna firma nam aj stavala a cez nich sme aj projekt riesili. usetrilo mi to vela casu a najma energie.


Velkost domu je jasna, vzhladom na velkost pozemku,ten je sice velky, no bude tam este 1 stavba casom.Preto neviem ci sa da projekt domu prisposobit betonovej platni. Neviem ci by mi vedeli spravit projekt oni alebo nie a este stale rozmyslam ci nezvolit katalogovy dom


No pokial chces katalogovy dom, tak tam nie je co riesit s platnou. Ale myslim, ze ked si das spravit najprv projekt a potom platnu nebude to dlho trvat, platna netrva dlho a ide leto a teplo, bude to rychla robota


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Uto 08. Jún 2021 7:55:22 
občasný diskutér

Registrovaný: Pon 20. Feb 2017 13:01:31
Príspevky: 78
cocka a ako je to napriklad s nejakym hmyzom a takymito vecami v drevodome? ako je mozne, ze v niektorych sa to objavi a niekde vobec?


Hore
Offline Profil
 
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 880 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26 ... 88  Ďalší

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina


Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 15 hostia


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  
cron

Nájdete nás aj na Facebooku

Beží na phpBB | Partnerské odkazy | Kontakt