Fórum.KdeBývať.sk

Aktuálny čas je Štv 28. Mar 2024 20:34:35


Všetky časy sú v GMT + 1 hodina




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 105 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5 ... 11  Ďalší
Autor Správa
 Predmet príspevku: Re: Tepelné čerpadlo
PoslaťNapísal: Uto 28. Mar 2023 11:44:03 
občasný diskutér

Registrovaný: Uto 09. Máj 2017 9:48:06
Príspevky: 42
ale ako je to s účinnosťou jednotlivých typov čerpadiel? je to cca to isté?

len ako toho niekoho nájdem, kto sa vyzná a poradí mi? keby som mal niekoho v okolí bol by som rád, ale o nikom takom neviem, takže ak by si mal nejaký tip, bol by som fakt rád.


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Tepelné čerpadlo
PoslaťNapísal: Str 29. Mar 2023 17:28:56 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto 27. Mar 2018 10:57:05
Príspevky: 60
Bydlisko: Ilava
tak najlepsiu ucinnost ma podla mna voda-voda, ale vzduch-voda ma tiez vysoku ucinnost a je to efektivne kurenie ;)
skus oslovit pana Fejesa z Fenomisu, je to clovek, ktory sa vyzna, ktory vie, co robi a vie hlavne ako funguju tepelne cerpadla, na co si davat pozor pre aky dom je ake kurenie vhodne a hlavne vie to vysvetlit tak po lopate ako som to ja ako laik potreboval.


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Tepelné čerpadlo
PoslaťNapísal: Štv 06. Apr 2023 10:36:15 
občasný diskutér

Registrovaný: Štv 16. Mar 2023 12:24:02
Príspevky: 29
A ako to je pri vzduch-voda, co sa tyka umiestnenia jednotky? Dava sa dnu, ci von? Lebo teda niekde som cital, ze su aj take, co maju aj vnutornu aj vonkajsiu a som teda trochu zmateny, ze co je lepsie, od coho to zavisi kolko jednotiek ma cerpadlo?


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Tepelné čerpadlo
PoslaťNapísal: Uto 11. Apr 2023 15:48:19 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto 08. Aug 2017 9:30:26
Príspevky: 50
Bydlisko: Turčianske Teplice
Bondro len čo k tomu treba aby mi takto niekto vedel povedať, že čo by bolo vhodné?...
Že koľko kW?...Z čoho sa to dá vyčítať, že vlastne aby som vedel, čo pozerať?...Aký výkon čerpadla?...
A vlastne ono je nejako potrebné si prepočítať návratnosť?...Brali ste takéto veci do úvahy?...


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Tepelné čerpadlo
PoslaťNapísal: Str 12. Apr 2023 10:59:55 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv 02. Nov 2017 14:21:36
Príspevky: 68
Bydlisko: Nové Mesto nad Váhom
Bondro a ten pán, čo si písal on má skúsenosti s viacerými značkami čerpadiel?...
Alebo na základe čoho mi bude vedieť vysvetliť a poradiť?...


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Tepelné čerpadlo
PoslaťNapísal: Štv 13. Apr 2023 13:34:08 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon 20. Nov 2017 12:02:39
Príspevky: 41
Bydlisko: Chorvátsky Grob
"Suplik" Osobne som ho oslovil a ono je to tak, že oni majú vlastnú značku tepelných čerpadiel. Že sú výrobca. Takže vedia o tých svojich všetko, ako čo funguje a vedia ťa s tým oboznámiť, aby si mal jasnú predstavu, čo a ako.
Poradí ti s výberom na základe toho, čo tvoj dom potrebuje, aby teda sa pokryli tepelné straty a aby si sa dostal do A0, lebo bez toho sa nepohneš dnes.


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Tepelné čerpadlo
PoslaťNapísal: Uto 18. Apr 2023 10:20:45 
občasný diskutér

Registrovaný: Uto 09. Máj 2017 9:48:06
Príspevky: 42
ďakujem za tip, skúsim si teda pozrieť tú firmu a kontakt nájsť, nebol problém s komunikáciou? stretol si sa s ním osobne, či ako ste komunikovali?

aby som mal cca predstavu, že čo a ako :)


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Tepelné čerpadlo
PoslaťNapísal: Štv 20. Apr 2023 12:20:49 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto 27. Mar 2018 10:57:05
Príspevky: 60
Bydlisko: Ilava
mam skusenost s tym panom aj ja a poviem ti, ze nie je problem ani telefonicky, ani osobne, ked som nieco potreboval, ze som mu volal, tak ma zdvihol, ked nahodou nie, tak mi volal spat a vysvetlil mi, co som chcel vediet a to su take podstatne veci, ked potrebujes vyriesit otazku kurenia a to co najskor, aspon proste ja si tak myslim.


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Tepelné čerpadlo
PoslaťNapísal: Pia 21. Apr 2023 11:29:41 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto 27. Mar 2018 10:57:05
Príspevky: 60
Bydlisko: Ilava
dobre si myslis, tak kazdy sme iny, kazdemu nam zalezi na inom, je to normalna vec, je to o prioritach, o tom, co kto preferuje, pre mna ale ked ide o dom, tak kvalita a komunikacia aby som mal vsetko vyriesene dobre a bez problemov, tak mne na tom zalezi, ja na tom staviam. a rad si dam aj poradit, napriklad od svokra, ale zase s mierou, konecne rozhodnutie je aj tak na mna a hlavne do domu isli moje a zenine peniaze nie jeho :)


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Tepelné čerpadlo
PoslaťNapísal: Uto 25. Apr 2023 11:12:47 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv 08. Nov 2018 11:35:55
Príspevky: 36
Bydlisko: Bratislava
to je ale normálne, tiež sa takto aj my pozeráme, nás mnohí od tepelného čerpadla odhovárali kvôli tomu, že na začiatku treba investovať, ale sme si zvážili či nám to stojí za to a teda stálo 8-)
veľa cenových ponúk sme si dali robiť, rôzne značky, ale slovenský výrobca Fenomis to nás tak najviac oslovilo, predsa len je to akoby naše, slovenské a to už teda je o niečom inom 8-)


Hore
Offline Profil
 
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 105 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5 ... 11  Ďalší

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina


Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 22 hostia


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  
cron

Nájdete nás aj na Facebooku

Beží na phpBB | Partnerské odkazy | Kontakt