Fórum.KdeBývať.sk

Aktuálny čas je Sob 27. Apr 2024 17:42:45


Všetky časy sú v GMT + 1 hodina




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 111 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 12  Ďalší
Autor Správa
 Predmet príspevku: Re: Tepelné čerpadlo
PoslaťNapísal: Uto 06. Jún 2023 9:03:08 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str 05. Apr 2023 11:09:02
Príspevky: 18
Bydlisko: Trnava
Ale veď ty nemáš nejaký projekt alebo čosi od čoho by si sa vedel odraziť, že aký výkon napríklad??


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Tepelné čerpadlo
PoslaťNapísal: Str 07. Jún 2023 9:48:14 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon 20. Nov 2017 12:02:39
Príspevky: 41
Bydlisko: Chorvátsky Grob
"Humini" Áno, veď to treba mať, len napríklad ja osobne som sa v tom nejako nevyznal, nevedel som, čo je podstatné, nemal som predstavu, ktoré parametre sú v tomto smerodajné a hlavne nevedel som, že aký je rozdiel medzi čerpadlami, aké si môžem a nemôžem dať.


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Tepelné čerpadlo
PoslaťNapísal: Uto 13. Jún 2023 9:13:58 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv 08. Nov 2018 11:35:55
Príspevky: 37
Bydlisko: Bratislava
ale to ani my nie na začiatku, museli sme veľa po nete hľadať a zisťovať si aby sme mali nejaký prehľad aby sme vedeli približne čo a ako, akože nebolo to jednoduché, vyžadovalo si to veľa času, ale to proste všetko, čo sa týkalo domu, nič sme nevybrali tak, že na prvú, zakaždým sme si porovnávali, čo by bolo lepšie, praktickejšie, predsa len keď staviaš dom pre seba, tak chceš aby všetko bolo tip top ;)


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Tepelné čerpadlo
PoslaťNapísal: Štv 15. Jún 2023 8:04:57 
občasný diskutér

Registrovaný: Uto 09. Máj 2017 9:48:06
Príspevky: 44
výkon záleží od toho aký máš dom, aké sú jeho tepelné straty, lebo to je to smerodajné, len tak zvolíš výkon aký tvoj dom potrebuje aby v zime bez problémov sa všetko vykúrilo ;)

len treba rátať aj s tým, že niektoré čerpadlá sú monoblok, niektoré nie, že je to rôzne.


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Tepelné čerpadlo
PoslaťNapísal: Pon 19. Jún 2023 8:14:38 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv 20. Apr 2017 8:59:53
Príspevky: 71
My mame monoblok a je to dobra vec, mame jednotku vonku a na paradu, vo vnutri v technickej nic, akurat tiez aj to umiestnenie vonku by malo mat nejake pravidla. Je dobre, ked proste nie je jednotka niekde v blizkosti okien, spalne, detskej izby a tak podobne. Akoze dnes uz nie su nejako hlucne cerpadla, ale aj tak je lepsie sa takymto miestam vyhnut.

_________________
Keď si sám naštiepeš drevo, zahreješ sa dvakrát.


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Tepelné čerpadlo
PoslaťNapísal: Štv 22. Jún 2023 9:52:04 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto 27. Mar 2018 10:57:05
Príspevky: 60
Bydlisko: Ilava
vies co mne akoze dost zalezalo aj na tom, ze ked je monoblok, ze ako to cerpadlo vyzera, aby to nebolo pri dome nejako ako past na oko, aby to cerpadlo nebolo nejake ohavne alebo tak, pre mna aj ten dizajn bol taky podstatny :)


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Tepelné čerpadlo
PoslaťNapísal: Ned 02. Júl 2023 11:23:52 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto 08. Aug 2017 9:30:26
Príspevky: 50
Bydlisko: Turčianske Teplice
To som pozeral, si písal niekde, že máš zn. Fenomis, že?...Kukal som ich web, aké majú tie čerpadlá...Chcel by som ich kontaktovať, lebo by som potreboval info ohľadne toho čo by nám vyhovovalo, čo by nám bolo najlepšie aký typ tepelka...


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Tepelné čerpadlo
PoslaťNapísal: Pon 10. Júl 2023 12:29:06 
občasný diskutér

Registrovaný: Štv 16. Mar 2023 12:24:02
Príspevky: 29
Uz si ich aj kontaktoval? Su velke rozdiely napriklad v chode cerpadla splitu a monobloku??
Podla coho je vhodne si vybrat, ci jedno alebo druhe?


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Tepelné čerpadlo
PoslaťNapísal: Str 12. Júl 2023 10:14:10 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv 02. Nov 2017 14:21:36
Príspevky: 74
Bydlisko: Nové Mesto nad Váhom
V prvom rade ide o to, že to čerpadlo akého je typu a následne aj to vlastne, že či má jednotku aj vo vnútri aj vonku alebo len vonku, tých typov čerpadiel je dnes už proste viacej...
Pre každý dom je ideálne a vhodné niečo iné, ale keď sa nevyznáš, že si na tom ako ja, tak je dobré aby ti niekto poradil, kto proste robí s čerpadlami a vie na čo je dobré sa zamerať...


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Tepelné čerpadlo
PoslaťNapísal: Pia 14. Júl 2023 10:36:59 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str 05. Apr 2023 11:09:02
Príspevky: 18
Bydlisko: Trnava
Pepr a obrátil si sa potom s tou tvojou požiadavkou na nejakú firmu? Povedal si im, že čo a ako? Mňa by zaujímalo, čo všetko vlastne od teba chcú, čo potrebuješ mať, aby ti vedel niekto navrhnúť vhodné vykurovanie, vhodný typ tepelného čerpadla.


Hore
Offline Profil
 
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 111 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 12  Ďalší

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina


Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 14 hostia


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  

Nájdete nás aj na Facebooku

Beží na phpBB | Partnerské odkazy | Kontakt