Fórum.KdeBývať.sk

Aktuálny čas je Štv 02. Máj 2024 1:53:50


Všetky časy sú v GMT + 1 hodina




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 111 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12  Ďalší
Autor Správa
 Predmet príspevku: Re: Tepelné čerpadlo
PoslaťNapísal: Štv 22. Feb 2024 11:46:06 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv 02. Nov 2017 14:21:36
Príspevky: 74
Bydlisko: Nové Mesto nad Váhom
Skôr by som povedal, že mali by vedieť... Len realita môže byť častokrát iná, čiže je potrebné proste sa informovať, pýtať a už to budeš vidieť podľa reakcií aj všetkého, že čo a ako... Či sa vyznajú, či poradia alebo len tápajú... Ideál je keď výrobca robí všetko, keď aj montuje čerpadlá, aj servisuje, že všetko si sám...


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Tepelné čerpadlo
PoslaťNapísal: Štv 22. Feb 2024 12:10:40 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str 05. Apr 2023 11:09:02
Príspevky: 18
Bydlisko: Trnava
Len takých firiem asi nie je veľa, ktoré to všetko robia nie?
Väčšina aspoň čo som pozeral výrobcov sú zahraniční a tú majú len nejakých tých montážnikov alebo firmy s ktorými spolupracujú.


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Tepelné čerpadlo
PoslaťNapísal: Ned 25. Feb 2024 15:15:58 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv 08. Nov 2018 11:35:55
Príspevky: 37
Bydlisko: Bratislava
nie je ich veľa, ale teda povedala by som, že o to lepšie, aspoň sa ti bude lepšie rozhodovať, aspoň ti rozhodovanie nevezme pol života, lebo to sa potom rýchlo vykryštalizuje.
Aspoň teda u nás to tak bolo, firma Fenomis napríklad tí si takto robia všetko samy a je to super, vieš sa na nich spoľahnúť a hlavne ešte aj mne ako žene proste vysvetlili veci tak aby som im rozumela.


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Tepelné čerpadlo
PoslaťNapísal: Str 28. Feb 2024 11:46:30 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str 05. Apr 2023 11:09:02
Príspevky: 18
Bydlisko: Trnava
Áno my máme od nich tiež robené tepelko ako monoblok, konkrétne to vzduch-voda a oplatilo sa. Tak ženy sa do toho rozumejú možno o niečo menej, hlavne ak s tým nikto vo vašom okolí neprichádza moc do kontaktu. Je lepšie obrátiť sa na odborníkov.


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Tepelné čerpadlo
PoslaťNapísal: Pia 01. Mar 2024 14:37:33 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv 02. Nov 2017 14:21:36
Príspevky: 74
Bydlisko: Nové Mesto nad Váhom
Za mňa je tepelko dobrá voľba na vykurovanie. Záleží aj od toho aký druh si človek vyberie, no hlavne aj firmu , ktorá mu bude vedieť poradiť so všetkým a ktorá sa zaujíma aj o stav pozemku prípadne RD.


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Tepelné čerpadlo
PoslaťNapísal: Pon 04. Mar 2024 8:38:10 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv 08. Nov 2018 11:35:55
Príspevky: 37
Bydlisko: Bratislava
no veď teraz sa cítim múdra aj v takýchto chlapských veciach :D a dosť mi to pomohlo, lebo pán manžel chodí pracovať do zahraničia čiže som v podstate na dom a veci okolo neho viac-menej sama a keď náhodou treba niečo riešiť tak nech aspoň nejakú predstavu mám že o čo ide :D tu je však výhoda toho vzdialeného monitoringu, takže chválabohu som zatiaľ ani len nepostrehla že by sa niečo udialo


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Tepelné čerpadlo
PoslaťNapísal: Uto 05. Mar 2024 9:27:03 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon 20. Nov 2017 12:02:39
Príspevky: 41
Bydlisko: Chorvátsky Grob
Ale veď od toho presne majú byť tie spoločnosti predsa a nie len namontovať, nechať si zaplatiť a odísť a potom človeče staraj sa. Ja viem čo si kolega dával robiť tak potom bol na vetvy keď sa mu niečo pokazilo a bolo to dosť často, preto celé tepelko "vyhodil" a dával robiť na novo. U nás viem že takýto problém nehrozí. Ja akože nie som až taký laik, no tieto moderné vecičky sú predsa len o niečom inom.


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Tepelné čerpadlo
PoslaťNapísal: Uto 05. Mar 2024 11:05:15 
občasný diskutér

Registrovaný: Uto 09. Máj 2017 9:48:06
Príspevky: 44
No veď a toto je aj ten rozdiel v tom či si dávaš robiť TČ od nejakého lokálneho výrobcu kde za jedno nemusíš čakať na náhradné diely a za druhé si ten výrobca ten svoj výrobok pozná keby sa čosi stalo. Ale tak dobrý výrobca sa má vopred oboznámiť aj s tvojou situáciou vykurovacieho systému, bez toho to prosto nejde.


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Tepelné čerpadlo
PoslaťNapísal: Str 06. Mar 2024 10:00:15 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv 20. Apr 2017 8:59:53
Príspevky: 71
Malokto ti to vsak zadarmo spravi, tak isto ako aj revizne kontroly a prehliadky. Nastastie my s tym nasim tepelkom nemame taketo problemy, nemusia chodit ani casto kedze je tiez monitorovane na dialku a oni si to takto pekne odkontroluju. A za dalsie mam istotku ze su zo Slovenska.

_________________
Keď si sám naštiepeš drevo, zahreješ sa dvakrát.


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Tepelné čerpadlo
PoslaťNapísal: Str 06. Mar 2024 11:32:13 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto 27. Mar 2018 10:57:05
Príspevky: 60
Bydlisko: Ilava
Dost tam zavazi vsak aj to ze ti otvorene povedia aj vyhody aj nevyhody tvojho navrhu a nebudu ti nukat nieco len za cenu zisku a na cenovej ponuke vidis ze je konecna a ziadne skryte prekvapenia.


Hore
Offline Profil
 
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 111 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12  Ďalší

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina


Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 7 hostia


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  
cron

Nájdete nás aj na Facebooku

Beží na phpBB | Partnerské odkazy | Kontakt