Fórum.KdeBývať.sk

Aktuálny čas je Pia 29. Mar 2024 13:02:02


Všetky časy sú v GMT + 1 hodina




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 359 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23 ... 36  Ďalší
Autor Správa
PoslaťNapísal: Štv 16. Sep 2021 9:56:25 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia 26. Jan 2018 11:58:50
Príspevky: 36
...tiez si myslim, ze toto je uplne iny level alebo akoby som to povedal...presne tak, ked ma niekto problem zohnat firmu, ktora by mu zateplila dom alebo teda aspon material na zateplenie, v tomto pripade netreba nic riesit, lebo tu je to take 2v1...a jasne, oni ponukaju aj kalkulaciu aj poradenstvo zadarmo, co je super, lebo ak by si si nebol pri niecom 100% istý, tak ti aspon budu vediet poradit, ako si spravne vybrat...


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Pia 17. Sep 2021 6:51:02 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str 22. Aug 2018 9:04:12
Príspevky: 31
tak ono je dobre, ked si das spravit predbeznu kalkulaciu aby si mal aspon ako taky prehlad, ze co by ta to stalo, no a potom si uz len staci vybrat so sirokej ponuky. akoze je pravda, ze pri tych tehlach plnenych mineralnou vlnou by si pravdepodobne usetril na zateplovani, ale to je na kazdom ako sa rozhodne :) ale teda myslim si, ze je plus vyuzit tu kalkulaciu a potom s tym "operovat" a riesit co a ako :)


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Pon 20. Sep 2021 7:27:26 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia 26. Jan 2018 11:58:50
Príspevky: 36
...ale tak ja si myslim, ze pokial ide o taketo veci, tak si ludia davaju robit tak nejak automaticky cenovu ponuku, ved hadam by do niecoho niesli len tak, ze ved uvidime na konci co nas to bude stat no nie?...mne sa napriklad aj viac paci, ked firma ponuka vizualizaciu, ze to nie je vsetko len vycislene na papieri, ale je tam ta moznost to aj pred tym vidiet :)...


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Str 22. Sep 2021 9:36:12 
občasný diskutér

Registrovaný: Štv 25. Okt 2018 9:44:39
Príspevky: 56
Ono je fajn si na zaciatku zistit nejake tie vyhody stavebnych materialov, je jasne ze kazdemu by sadlo a vyhovovalo nieco ine, preto je dobre si vypocut aj nazory inych ale riadit sa hlavne vlastnym rozumom. Mna tak chceli presvedcit ze jednoznacne treba dom zateplit a ze budem lutovat ak to nespravim. Ani som nakoniec nespravil, lebo som isiel cez firmu, ktora ponuka take moznosti, ze zateplovat vobec nie je nutne, ako si to niektori myslia.


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Štv 23. Sep 2021 7:38:38 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv 08. Aug 2019 11:32:17
Príspevky: 47
Bydlisko: Malacky
@zenor tak staci si hlavne ujasnit, z akeho materialu chces stavat a potom sa ti bude asi aj lahsie oslovovat firmy ohladom nejakych navrhov a kalkulacii. my sme napriklad boli od zaciatku rozhodnuti, ze chceme tehlu a potom sme uz len hladali firmy a zistovali si od akej by bolo najlepsie ju zobrat :)


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Uto 28. Sep 2021 7:39:52 
občasný diskutér

Registrovaný: Sob 02. Sep 2017 9:28:10
Príspevky: 87
Bydlisko: Žilina
Veď to už som si stihol všimnúť fanúšikov tehly :) Takže tam by som bol asi prehlasovaný, keby vymýšľam alebo keby len zvažujem niečo iné, ako jasné, že je to na mne ale tak tiež nie som nejaký zaťatý a tvrdohlavý, keď vidím, že mi viacerí opisujú kvalitu tohto materiálu a silou mocou aby som si vybral niečo iné :) No a čo sa týka firiem, koľko ste ich oslovili s nejakou kalkuláciou?


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Str 29. Sep 2021 10:49:31 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str 13. Sep 2017 10:20:28
Príspevky: 55
Bydlisko: Nové Zámky
zenor takze uz si rozhodnuty pre nu hej?
vies, my ked sme pristavovali tak sme rozhodovali tusim len medzi dvomi, viac ich nebolo.
ale zase nepozerali sme az tak na tu financnu stranku ako na kvalitu a vlastnosti.
niekedy je fajn, ked mas taky uzsi vyber, lebo zbytocne vela firiem by ti spravilo chaos vo vybere a mozno by si sa aj rozhodol inak, ako keby ich bolo len par.


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Pia 01. Okt 2021 10:29:03 
občasný diskutér

Registrovaný: Sob 02. Sep 2017 9:28:10
Príspevky: 87
Bydlisko: Žilina
No zatiaľ to vyzerá tak, že ako materiál by som si ju zvolil len ešte treba poriešiť aj konkrétny typ, to už bude asi tvrdší oriešok si myslím, veď tie sa tiež rozlišujú podľa nejakej hrúbky, či tam sa rovnako odlišujú vlastnosti? To hádam nie.
Tak vy ste to tiež mali fajn, menej firiem, užší výber, rýchlejšie rozhodovanie. A hneď ste vedeli aký typ použiť keď ste dostavovali? Lebo asi aby to nevyzeralo komicky, že pôvodná stavba je taká, a prístavba zas iná :)


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Pon 04. Okt 2021 9:04:40 
občasný diskutér

Registrovaný: Štv 25. Okt 2018 9:44:39
Príspevky: 56
Jasne, rozlisuje sa podla hrubky, podla toho ci ide napriklad o nosne steny, deliace alebo nejake obvodove steny :) To je inak parada vyberat :) Mal by si sa ale rozhodnut na zaciatku, ci chces aj zateplovat alebo nie :) Podla toho si tiez vies vybrat typ tehly. Co sa tyka odlisnych vlastnosti ako pises, nie to sa nelisi, kazda je rovnako kvalitna s rovnakymi vlastnostami.


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Uto 05. Okt 2021 9:00:58 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv 21. Jún 2018 7:42:41
Príspevky: 62
Semario, nie kazdy si ten vyber uziva :) To je taka velka zodpovednost ze az, ked sa zle rozhodnes, celkom pruser :) Esteze su teraz na trhu take aj firmy aj tehly, ze sa uz asi netreba obavat nejakych nekvalitnych verzii alebo tak :) A zase pokial si necha poradit, aku by bolo vhodne zvolit.


Hore
Offline Profil
 
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 359 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23 ... 36  Ďalší

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina


Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 24 hostia


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  
cron

Nájdete nás aj na Facebooku

Beží na phpBB | Partnerské odkazy | Kontakt