Fórum.KdeBývať.sk

Aktuálny čas je Pia 19. Apr 2024 2:17:24


Všetky časy sú v GMT + 1 hodina




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 1551 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 115, 116, 117, 118, 119, 120, 121 ... 156  Ďalší
Autor Správa
PoslaťNapísal: Uto 02. Aug 2022 12:02:14 
občasný diskutér

Registrovaný: Str 28. Feb 2018 8:35:49
Príspevky: 71
... myslím, že toto je taký dobrý aspekt, ktorý sa oplatí sledovať pri výbere kotla. neviem, že sú nejak v nich ďalšie rozdiely. možno ešte hrúbka toho plechu a materiálov, z ktorých je kotol. to sa tiež môže líšiť v závislosti od výrobcu.


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Uto 02. Aug 2022 13:20:56 
občasný diskutér

Registrovaný: Pon 18. Sep 2017 7:59:07
Príspevky: 79
Romanb to by si bol prekvapený, že aké rozdiely v tomto vedia byť. Ono v takomto prípade sa ten rozdiel síce pohybuje v milimetroch, ale je to dosť, lebo tak tie plechy zase nie sú nejaké hrubé, že to má neviem koľko centimetrov. Záleží aký sa použije materiál, aká sa zvolí hrúbka. Od toho sa odvíja aj to potom, ako dlho dokáže kotol udržať teplo, tým pádom to má súvis aj s tým, ako často musíš prikladať a teda koľko paliva spotrebuješ. Všetko na niečo nadväzuje.


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Str 03. Aug 2022 7:50:39 
diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str 07. Mar 2018 15:53:33
Príspevky: 101
Bydlisko: Trenčín
ak sa bude zdar narocne v tom zorientovat nejak, ze by sa zdalo, ze je toho vela, co akoze priznavam, ze v podstate je, ak si to chce niekto vsetko odsledovat, tie porovnavacky a podobne, tak potom by som poradil navstivit nejakeho predajcu, aby pomohol zorientovat sa v tom vsetkom.


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Str 03. Aug 2022 12:09:33 
občasný diskutér

Registrovaný: Štv 28. Mar 2019 11:40:59
Príspevky: 43
Bydlisko: Bratislava
Vojtobart ved prave, lebo som aj niekde zapocula, ze aj drevo ma ist hore. Neviem, ci to v spravach hovorili vecer alebo kde. Ale tak to zase nejak neprezivam, lebo jednak hore ide vsetko a v druhom rade som aj pisala, ze k drevu sa vieme dobre dostat. Tie pelety su potom v nasom pripade skor aka taka zaloha, keby sa neviem co udialo. Podla mna su fajn tie kombinovane kotle.


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Pon 08. Aug 2022 9:16:49 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon 12. Mar 2018 10:11:59
Príspevky: 89
Aj keby ano, neviem, co je na tom pravdy, alebo ci sa to zdrazovanie aj bude konat, tak stale sa to vyplati si myslim. Lebo tak zdrazuje sa vsetko, ci uz toto drevo alebo aj pelety by isli tym padom hore. Predsalen kurenie drevom same o sebe je cenovo dostupne riesenie. Oproti inym variantam, takze este viacej setrit a napriklad brat vlhke drevo podla mna teda velky zmysel nema. Tam su aj odporucania, ze ake drevo ano, ake nie a preco atd.


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Pon 08. Aug 2022 12:33:08 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto 02. Máj 2017 12:44:20
Príspevky: 87
noooo to ano, to je pravda, vsak ono ked sa tie pelety robia z dreva, tak automaticky aj tam by to potom islo hore. ale tak niet sa coho bat. zase nie je z coho vyberat tak, aby pri nejakom zdroji, pri nejakom palive isla cena vyslovene dole. ked zdrazie jedno, tak automaticky aj druhe. takze toto by som nejak neprezival.

_________________
Dom a záhrada je robota na celý život.


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Str 10. Aug 2022 9:33:27 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv 20. Júl 2017 8:45:25
Príspevky: 42
Bydlisko: Bratislava
tak potom keď sa dá, tak treba vyberať podľa iných vecí, nie podľa toho, čím sa bude vykurovať. či pelety alebo drevo alebo nejaká kombinácia, všetko má svoje výhody. takže záleží aj od toho, komu bude čo lepšie. pri dreve stačí v podstate raz dvakrát za deň naložiť, pri peletách sa dá dať zase zásobník a dopravník na pelety. jasné, že je toho viacej, podľa čoho vyberať.


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Str 10. Aug 2022 12:28:43 
diskutér

Registrovaný: Sob 06. Máj 2017 12:42:41
Príspevky: 104
Tou kombináciou máš na mysli akože kombinovaný kotol? Že na dva rôzne spôsoby paliva? To nie je zlý nápad. Len mi napadlo hneď, že tým pádom, keď je to kombinovaný kotol, že aké je to veľké. Či tam ostáva zachované to, že môžeš také veľké kusy dreva nakladať. Ako je to potom s čistením, či je jeden priestor na odpad.

_________________
Domu a záhrade sa treba venovať celý život.


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Štv 11. Aug 2022 7:47:48 
diskutér

Registrovaný: Uto 30. Máj 2017 13:43:36
Príspevky: 148
Bydlisko: Ružomberok
Aj z tých kombinovaných kotlov mávajú výrobcovia toho viacej v ponuke, že nie len jeden model, takže vieš vybrať aj podľa toho, aký by ti pasoval, čo sa týka tých rozmerov. Ak si obmedzený priestorom, tak potom sú aj také tie kompaktné kotle. Je toho fakt dosť, čo sa dá zohnať. Mne tak dosť otvorilo oči v tomto smere, keď som pozeral web Atmosu, to je asi jeden z takých tých najprehľadnejších, že sa tam ľahko zorientuješ, ľahko sa preklikáš na to, čo potrebuješ vedieť a dočítaš sa tam kadečo.

_________________
Dom a záhrada sú odrazom majiteľa.


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Pia 12. Aug 2022 7:18:56 
diskutér

Registrovaný: Pon 09. Jan 2017 20:46:22
Príspevky: 116
nie len web vie byt napomocny ale vela vie spravit aj navsteva predajne, debatka s predajcom, kde on aj ma niektore tie kotle, ze moze aj pouzakovat, co ako funguje, kde sa co zapina, ovlada, nastavuje. akoze kupovat len tak od brucha, to isto nie. ved ani auto nekupis len podla toho, ako sa ti pozdava na prvy pohlad.


Hore
Offline Profil
 
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 1551 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 115, 116, 117, 118, 119, 120, 121 ... 156  Ďalší

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina


Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 11 hostia


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  

Nájdete nás aj na Facebooku

Beží na phpBB | Partnerské odkazy | Kontakt