Fórum.KdeBývať.sk

Aktuálny čas je Pia 29. Mar 2024 14:53:04


Všetky časy sú v GMT + 1 hodina




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 1539 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 116, 117, 118, 119, 120, 121, 122 ... 154  Ďalší
Autor Správa
PoslaťNapísal: Pon 15. Aug 2022 7:30:46 
občasný diskutér

Registrovaný: Pon 13. Mar 2017 13:53:55
Príspevky: 72
okrem toho sme tu aj my ostatni, ktori uz mozeme mat podobne skusenosti. treba sa len pytat, tak si clovek dost pomoze, vsak to robi pre seba, no nie? neviem preco, ale napadlo mi, ze aj rozne dotacie sa daju vyuzit pri obstarani kotla. ze vlastne sa ti nejake naklady vedia vratit. a da sa ten prispevok vyuzit nie len akoze na cenu kotla ale aj na tie ostatne veci, co su potrebne a odporucaju sa pre spravne fungovanie kotla, alebo napriklad aj na servisne prace sa da vyuzit.


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Pon 15. Aug 2022 10:20:48 
občasný diskutér

Registrovaný: Str 12. Okt 2016 8:40:00
Príspevky: 56
Emano ale tak ono vseobecne taky kotol nevyzaduje nejak vela miesta. To nie su neviem ake velke dela tieto moderne kotle. Aj s tou akumulacnou nadrzou ti staci mala technicka miestnost. Neviem ci sa hovori nejak dva krat dva metre alebo dva a pol, aby teda tam bol priestor aj na tu manipulaciu so vsetkym.


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Uto 16. Aug 2022 6:51:24 
diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str 07. Mar 2018 15:53:33
Príspevky: 101
Bydlisko: Trenčín
losadamos ja mam take svoje trojkombo, ktore zakazdym spominam, ked je rec o kotloch, ze sa to oplati a niektore z toho je podla mna vyslovene nutnost, aby to ten kotol mal. a to je teda laddomat, zasobnik na pelety a davkovac na pelety. toto je teraz trochu mimo sice, tie dve posledne, ale laddomat je rovnako sucastou aj pri splynovacich ako aj pri peletovych kotloch.


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Str 17. Aug 2022 10:56:49 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv 20. Júl 2017 8:45:25
Príspevky: 42
Bydlisko: Bratislava
mejuro presne tak, najlepšie kombinácia drevo a pelety, boli kedysi aj iné kombinácie, ale neviem, či sa niečo teraz používa ešte, keďže sa vo všetkom prechádza na eko záležitosti a nie všetky tie palivá spĺňajú toto kritérium. nemyslím, že je ten kotol nejak výrazne väčší, ono tie komory sú umiestnené nad sebou, takže do šírky to miesta nejak navyše neuberá. ale nezabudni, že aj iné k tomu treba.


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Pia 19. Aug 2022 11:03:59 
občasný diskutér

Registrovaný: Str 02. Nov 2016 13:53:11
Príspevky: 77
pokial viem, tak uz nejak nie, aspon ked som pozeral, tak boli stiahnute z ponuky. niekde mozno este zozenies, ale tak ked aj bane zatvaraju, tak pochybujem, ze ti niekto preda kotol, kde by si tym uhlim mal kurit. toto su take najbeznejsie sposoby, ten peletovy a splynovaci. aj dotacie vies na ne dostat, vyhrevnost to ma dobru a tvori to aj podstatne menej odpadu ako ine kotle. nemyslim teraz len ten odpad, ktory vznika pri spalovani ale aj ten, co ide do ovzdusia.


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Pon 22. Aug 2022 8:06:53 
diskutér

Registrovaný: Štv 04. Máj 2017 12:11:54
Príspevky: 102
domusko nebál by som sa absolútne ísť do toho splyňovacieho, však to je ako klasický kotol na drevo, len s menšími vylepšeniami, vďaka ktorým dostaneš z toho viacej. ako sa u nás zvykne hovoriť, za menej peňazí viacej muziky. lebo tam máš lepšiu spotrebu, výhrevnosť, životnosť...


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Uto 23. Aug 2022 8:27:40 
občasný diskutér

Registrovaný: Pon 18. Sep 2017 7:59:07
Príspevky: 79
To je podľa mňa najlepšia voľba, keď kupuješ kotol. Proste na drevo a teraz tieto splyňovacie sú ozaj lepšie. Fungujú na princípe generátorového splyňovania a používajú sa odťahové ventilátory, ktoré odsávajú spaliny z kotla. Alebo sa môže použiť aj tlačný ventilátor, ktorý vháňa spaľovací vzduch do kotla. Tak trochu odbornejšie som to poňal, ale myslím, že dosť zrozumiteľne.


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Str 24. Aug 2022 9:47:33 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon 12. Mar 2018 10:11:59
Príspevky: 89
Cyclon ano, je to zrozumitelne, ale toto je samotny kotol ako funguje. Len by som este dodal, ze aby sa vytazilo z toho kotla maximum, tak sa odporuca zapajat ho aj s akumulacnymi nadrzami aj s laddomatom, lebo obe tieto veci maju vyznam, pre nieco su v tom zapojeni. Ze to neni len tak.


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Str 24. Aug 2022 11:12:09 
občasný diskutér

Registrovaný: Uto 19. Jún 2018 7:57:46
Príspevky: 77
... to si moc ani neviem predstavit, ze by niekto kupil kotol a tieto ostatne veci by k tomu nezapojil... vsak potom sa ten kotol nevyuzije predsa, tak ako by sa mal... straca sa vyznam takehoto kotla, to potom by sa mohlo aj v piecke kurit... treba si pozriet, na co sluzi akumulacka, na co je dobry laddomat, ako to treba zapojit, ako to ma za sebou nasledovat a tak dalej a tak dalej....


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Štv 25. Aug 2022 10:01:31 
občasný diskutér

Registrovaný: Str 23. Nov 2016 11:51:13
Príspevky: 69
Ak je kotol zapojeny spravne a ak je zapojeny s akumulacnymi nadrzami, resp. jednou nadrzou, tak je to lepsie z takeho celkoveho hladiska. Aj zapojenie aj nadrz ma vplyv na samotnu spotrebu a tiez aj na komfort kurenia. Navody a schemy na zapojenie sa daju najst aj online kadekde, aj Atmos ma na stranke k svojim kotlom navody na zapojenie. Ale uplne chapem, ak sa niekto rozhodne vyuzit radsej sluzby technika a nechat si to vsetko spojazdnit niekomu inemu. U nich to funguje tak, ze ked si ich kotol das zapojit ich technikom, tak ti predlzia zaruku o rok.


Hore
Offline Profil
 
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 1539 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 116, 117, 118, 119, 120, 121, 122 ... 154  Ďalší

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina


Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 21 hostia


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  
cron

Nájdete nás aj na Facebooku

Beží na phpBB | Partnerské odkazy | Kontakt