Fórum.KdeBývať.sk

Aktuálny čas je Sob 27. Apr 2024 23:52:30


Všetky časy sú v GMT + 1 hodina




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 1555 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 114, 115, 116, 117, 118, 119, 120 ... 156  Ďalší
Autor Správa
PoslaťNapísal: Str 13. Júl 2022 10:12:20 
občasný diskutér

Registrovaný: Uto 21. Mar 2017 12:47:06
Príspevky: 87
Ono aj toto sa da osledovat si osve, vsetko byva uvedene aj na nete k tym kotlom. Ale hej, je take sikovnejsie, ked ti to porovna ten predajca. Kedze s tym robi, tak uz ma o tom prehlad. Inak dolezite je potom aj samotne zapojenie a instalacia toho kotla, na to netreba zabudnut ;)


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Štv 14. Júl 2022 8:41:40 
diskutér

Registrovaný: Štv 04. Máj 2017 12:11:54
Príspevky: 105
chalani, jeden kolega mi tvrdil, že sa nejak menili termíny a intervaly v tých pravidelných kontrolách, revíziách. je na tom niečo pravdy?


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Pia 15. Júl 2022 7:15:40 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia 09. Feb 2018 12:50:44
Príspevky: 72
Bydlisko: Topoľčany
Tak to veru nemam pocit, ze by sa nieco prave v tomto menilo. Nevidim ani dovod na to, preco by sa to menilo. Akoze co myslis, ze ich dali castejsie alebo praveze ze predlzili intervaly? Ale normalne pokial viem, tak k ziadnym zmenam nedoslo. Interval každé další kontroly kotle je stanoven od 1. 9. 2018 na 3 roky! Takto som to nasiel, ked som to teraz hladal, takze ziadna panika.


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Pia 15. Júl 2022 8:07:49 
občasný diskutér

Registrovaný: Štv 28. Mar 2019 11:40:59
Príspevky: 44
Bydlisko: Bratislava
Vojtobart v podstate ano, lebo drevo je lacne, aspon my ho mame za dobry peniaz, ale chceli sme aj nejaky iny zdroj vykurovania, tak sme si to takto nakombinovali. Podla mna dobre, lebo nemusime mat tak, ze kotol a nieco dalsie, ako to niektori mavaju, staci nam v technickej jeden kotol a ten fici na drevo aj na pelety, podla potreby a podla situacie.


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Pon 18. Júl 2022 6:48:29 
občasný diskutér

Registrovaný: Uto 14. Feb 2017 12:00:47
Príspevky: 84
podľa mňa dobrý plán, teraz je taká doba, že nevieš, čo môže prísť. niekde som zachytil, ževraj je výpadok nejak s peletami. neviem, čo je na tom pravdy, ale tak teoreticky, keby taká situácia nastala, tak stále sa môžeš spoľahnúť na to drevo. povedzme si, to tak skoro nedojde.


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Pon 18. Júl 2022 9:01:25 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str 31. Máj 2017 7:26:25
Príspevky: 68
Borty ale keď kotol na drevo, tak potom splyňovací. Účinnosť pri splyňovacích kotloch je niekoľkokrát vyššia ako pri klasických. Môžeš kľudne rátať 80 a viac percent pri takýchto kotloch. Aj keď kotol na drevo, ale nie splyňovací, tak ten takúto efektivitu nedosiahne. Už to je proste viacej prepracované, aby z toho dreva sa vyťažilo čo najviac, prosto všetko teplo, ktoré je drevo ako také schopné priniesť.

_________________
moja praca, moje hobby


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Uto 19. Júl 2022 8:45:32 
diskutér

Registrovaný: Sob 06. Máj 2017 12:42:41
Príspevky: 104
Tomomiro o tomto nemám žiadnu vedomosť ani mi to nikto nespomínal. To by isto mali výrobcovia a predajcovia vyvesené na stránkach a boli by o tom aj nejaké články. Bohvie, s čím si to ten tvoj kolega spojil a čo poplietol. Ale žiadne strachy, všetko ostáva tak, ako bolo.

_________________
Domu a záhrade sa treba venovať celý život.


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Štv 21. Júl 2022 10:29:55 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv 15. Jún 2017 11:38:06
Príspevky: 81
Bydlisko: Bratislava
Petrassko cenovo su tam nejake vyrazne rozdiely? Lebo toto mi pride o dost vyhodnejsie vybrat si splynovaci pred obycajnym, ked hovoris, ze az o tolkoto to vie byt ucinnnejsie. A to plati to, ze tam idu take velke kusy toho dreva? Lebo skrz toto ma to hlavne oslovilo.


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Štv 21. Júl 2022 12:43:52 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto 02. Máj 2017 12:44:20
Príspevky: 87
zitiara tak to mate dost vyhodu by som povedal, ked sa viete takto fajn dostat k drevu. lebo mam taky pocit, ze to pojde ochvilu tiez hore, ako aj vsetko ostatne v dnesnej dobe. ale stale mi to pride ako najlepsia volba, pokial ide o vykurovanie tuhym palivom. mate to dobre vymyslene.

_________________
Dom a záhrada je robota na celý život.


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Pon 01. Aug 2022 7:29:46 
občasný diskutér

Registrovaný: Str 02. Nov 2016 13:53:11
Príspevky: 81
vojtobart ved jasne, ono drevo je v tomto asi take najspolahlivejsie by som povedal. tie ostatne druhy paliv, tam je nejaky ten vyrobny proces, vsetko nieco stoji, treba zaplatit materialy a ludi. vsak hej, ako pri vsetkom. len pri dreve toho dost vela z tohto odpada, takze ta cena je tym padom prijatelnejsia ako ine moznosti. a ono tie kotle su aj take v dnesnej dobe, ze tie nakladacie komory su dost velke, takze ani s tym nie je moc roboty. akoze s chystanim dreva, ako kedysi. neviem sice, ze ci vsetky spolocnosti robia takto kotle, ze su usposobene, ale co viem, tak atmos ano. setri to cas aj robotu v konecnom vysledku.


Hore
Offline Profil
 
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 1555 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 114, 115, 116, 117, 118, 119, 120 ... 156  Ďalší

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina


Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 16 hostia


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  

Nájdete nás aj na Facebooku

Beží na phpBB | Partnerské odkazy | Kontakt