Fórum.KdeBývať.sk

Aktuálny čas je Štv 28. Mar 2024 21:00:26


Všetky časy sú v GMT + 1 hodina




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 1539 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 121, 122, 123, 124, 125, 126, 127 ... 154  Ďalší
Autor Správa
PoslaťNapísal: Pon 17. Okt 2022 9:43:52 
občasný diskutér

Registrovaný: Štv 07. Mar 2019 14:44:57
Príspevky: 66
Bydlisko: Poprad
gorhio vsak lespsie nez to bolo kedysi, ked si musel behat po meste alebo niekam cestovat, aby si nieco vybavil... takto je to istotne lepsie si myslim... ale tak ono celkovo aj viacej tych predajcov je teraz, nez to bolo kedysi, aj ponuka je vacsia...


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Uto 18. Okt 2022 10:11:31 
občasný diskutér

Registrovaný: Str 08. Nov 2017 15:48:54
Príspevky: 65
tak to akože vôbec, lepšie bolo aspoň pre mňa si pozrieť na nete proste všetko, čo som potreboval vedieť. vedel som cca, že čo mám pozerať, čo je pre mňa dôležité si pozisťovať. aspoň som to nemal nejaké ťažké, keďže pri tom kotly som vychádzal z parametrov toho starého v podstate. iné to je, keď niekto kupuje čisto nový kotol, že predtým nemal žiaden, to je o niečo komplikovanejšie by som povedal. ale akože aj v tomto prípade sa dá poradiť si, či už svojpomocne nejak sa dopátrať k tomu, čo treba alebo to všetko prebrať s predajcom, však tých je dosť.


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Str 19. Okt 2022 8:01:50 
občasný diskutér

Registrovaný: Pon 23. Apr 2018 6:59:05
Príspevky: 49
- dajme tomu, ze nemas predosly kotol, ze nemas s cim porovnavat tie kriteria. tak potom podla coho vybrat ten novy? co je dolezite sledovat?


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Štv 20. Okt 2022 8:35:56 
občasný diskutér

Registrovaný: Uto 14. Aug 2018 9:57:01
Príspevky: 44
Dolezite je podla mna sa v prvom rade rozhodnut, akym palivom chces kurit. Ci chces kotol na pelety, kotol splynovaci, teda na drevo, alebo pripadne nejaky kombinovany. Kupujes napriklad aj podla toho, ze aku plochu nim chces vykurovat. To su take hlavne veci, co sa oplati si sledovat. Je aj vypocit, aby si z vykorovanej plochy vedela zistit, aky vykonny kotol by si potrebovala. Potom samozrejme pozeras ucinnost kotla, material, z ktoreho je kotol vyrobeny, konstrukciu, komfort obsluhy napriklad, to uz potom je asi do istej miery individualne, ze co z tohto a dalsich moznych aspektov je pre koho ako dolezite.


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Pia 21. Okt 2022 8:34:50 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto 02. Máj 2017 12:44:20
Príspevky: 87
tie kombinovane su take sikovne, kedze tam mas istotu tych dvoch paliv. ono aj ked napriklad kuris drevom a ze by vyhorelo, nestihol by si nalozit alebo hocico, tak sa to to samo automaticky prepne a zacne kurit peletami. ze je tam taka istota, ze ten kotol nevyhasne.

_________________
Dom a záhrada je robota na celý život.


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Pia 21. Okt 2022 9:49:32 
občasný diskutér

Registrovaný: Štv 03. Nov 2016 12:26:55
Príspevky: 79
keď hovoríš, že šikovné, tak potom mi napadli ešte kompaktné kotle. už podľa názvu sú o niečo menšie, ale za to, efekt vykurovania vieš s nimi dosiahnuť stále dobrý. stále lepšie ako napríklad vykurovať celý dom krbom alebo tak. tam už máš všetko v jednom – kotol, zásobník na pelety, dopravník a horák. no akurát to, že je takýto na pelety a nie na drevo, ale tak zas pelety nie sú zlé, hlavne je to asi praktickejšie.


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Pon 24. Okt 2022 10:07:01 
diskutér

Registrovaný: Uto 31. Jan 2017 11:08:20
Príspevky: 135
Pokial je ale moznost, tak by som riesil skor taky klasicky kotol nez kompaktny. Ono splynovaci kotol na drevo je super napad. Ale ked uz chces taketo kurenie tak so vsetkym, co k tomu patri, aby to bolo dobre spravne, rentabilne. Atmos ma dobre splynovacie kotle, ktore som videl aj nazivo na vystave, neviem ani ci tento rok sa nieco taketo konalo veru. Tam by si sa mohol priamo aj pozhovarat s ludmi od nich, ze co je najvhodnejsie riesenie pre konkretnu situaciu a dom.


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Uto 25. Okt 2022 8:07:28 
občasný diskutér

Registrovaný: Str 12. Okt 2016 8:40:00
Príspevky: 56
Ked tak nad tym rozmyslam, tak veru neviem, ze ci bolo teraz nieco podobne. Viem, ze bola vystava nabytku a este nejaka dalsia akcia teraz nedavno, ale ze by aj taketo veci sa vystavovali, tak to neviem. Ale tak co bolo bolo, hadam na dalsi rok spravia zase nieco. Lebo je to fajn, poznam viacej ludi, co chodi po takychto akciach cerpat inspiraciu a napady.


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Štv 27. Okt 2022 7:33:09 
občasný diskutér

Registrovaný: Str 19. Okt 2016 11:55:33
Príspevky: 52
Denislav tak ono stále sa dá dohodnúť stretnutie s predajcom kotlov a s ním všetko potrebné prebrať. To si myslím, že je dobré riešenie takejto situácie, že aspoň s niekým sa pozhovárať. Však ten predajca musí mať tiež prehľad, keď s tým denno denne pracuje, no nie?


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Str 02. Nov 2022 9:12:49 
občasný diskutér

Registrovaný: Uto 04. Okt 2016 9:02:19
Príspevky: 49
Takto som to aj ja robil, niečo som si dopredu pozrel, pozisťoval, aj tuto som sa nejaké veci popýtal a dozvedel. Takže som nešiel úplne nepripravený k predajcovi. Nehovorím, že je nutné to takto riešiť ako som ja, že som si niečo naštudoval prv, ako som išiel za ním, ale mne to tak bolo lepšie.


Hore
Offline Profil
 
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 1539 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 121, 122, 123, 124, 125, 126, 127 ... 154  Ďalší

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina


Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Bing [Bot] a 12 hostia


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  
cron

Nájdete nás aj na Facebooku

Beží na phpBB | Partnerské odkazy | Kontakt