Fórum.KdeBývať.sk

Aktuálny čas je Sob 20. Apr 2024 14:33:28


Všetky časy sú v GMT + 1 hodina




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 1552 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 123, 124, 125, 126, 127, 128, 129 ... 156  Ďalší
Autor Správa
PoslaťNapísal: Pia 11. Nov 2022 9:28:27 
občasný diskutér

Registrovaný: Str 17. Máj 2017 9:16:36
Príspevky: 71
ono sa moze stat, ze by bol takyto kotol aj o malinko drahsi mozno, ale treba si to premietnut z takeho toho dlhodobejsieho hladiska, ze potom ti vlastne naklady na kurenie vdaka tomuto vedia klesnut o nieco... takze sa to v podstate vyrovna a po rokoch mozno aj viacej vyplati... dufam, ze som to napisal zrozumitelne heh...


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Pia 11. Nov 2022 10:47:39 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia 20. Júl 2018 12:53:22
Príspevky: 36
Bydlisko: Poprad
vies co, my sme tych kotlov pozerali viacej a od roznych predajcov a vyrobcov a nepovedala by som, ze tam boli vyrazne cenove rozdiely. to skor si treba ozaj dobre pozriet tie parametre, lebo to je to rozhodujuce.


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Pon 14. Nov 2022 11:08:26 
diskutér

Registrovaný: Pia 18. Nov 2016 15:54:24
Príspevky: 106
Podla mna je lepsie si toho pozriet viacej, aspon si taky lepsi prehlad spravis. Vsak ani o tych cenach kadejakych by ste sa inak asi nedozvedeli. Ale tak ja napriklad pri vsetkom hovorim, ze nie len cena je to dolezite i ked teraz je taka doba, ze proste sa vo velkej miere hlavne na toto pozera, ze kolko bude musiet clovek zaplatit. Len potom zase to treba brat ako taku investiciu aj do buducna, myslim, ze pri tom kotle sa to moze takto oznacovat.


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Uto 15. Nov 2022 8:14:16 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str 13. Sep 2017 10:20:28
Príspevky: 55
Bydlisko: Nové Zámky
to je velka pravda, ono su aj nizsie naklady na palivo, lebo ked je kotol vykonnejsi alebo skor ucinnejsie, tak vies s rovnakym mnozstvom paliva vykurit viacej alebo kurit dlhsie ako pri nejakom starom kotli. su rozne moznosti kombinacie s inymi typmi vykurovania, ekologicky vykurovanie a tak dalej.


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Str 16. Nov 2022 10:08:01 
občasný diskutér

Registrovaný: Str 13. Feb 2019 13:14:52
Príspevky: 26
Karom tak chcela by som aj dotáciu, tomu sa nebránim haha. Teraz som postrehla, že tak viacero dotácií sa dá čerpať. Neviem, či som to dobre zachytila, ale že aj spätne nejak by sa to malo dať uplatniť? Ale tak to sa ma netýka nejak, takže bližšie som to neštudovala. Ono ten kotol, to k našim by sa kupoval. U nás to máme inak riešené. Len už dlhšie sa otec sťažuje, že kotol by najradšej niekam vyšmaril, tak asi najvyšší čas sa pozerať po nejakom novom.


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Str 16. Nov 2022 11:51:51 
diskutér

Registrovaný: Sob 06. Máj 2017 12:42:41
Príspevky: 104
Však ktože by bol proti, keby mohol pri kúpe ušetriť pár stoviek eur, no nie? Myslím si, že by ste nemali ani problém s tými podmienkami, ktoré sú stanovené pre získanie dotácie.

_________________
Domu a záhrade sa treba venovať celý život.


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Pia 18. Nov 2022 8:34:31 
občasný diskutér

Registrovaný: Uto 14. Feb 2017 12:00:47
Príspevky: 84
a nie len tie podmienky pre získanie, ale aj taký rozpis, že na čo všetko sa dá tá dotácia využiť. lebo to veľa ľudí si myslí, že to sú proste peniaze, ktoré minú na kúpu kotla, ale vzťahuje sa to aj na iné veci a položky súvisiace s týmto.


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Pon 21. Nov 2022 11:51:46 
občasný diskutér

Registrovaný: Pon 23. Jan 2017 13:37:53
Príspevky: 72
Tiež som sa stretol s týmto názorom a tvrdením. Toto by malo byť ono, ak sa nemýlim. Ale treba si to pozrieť bližšie, kto nad tým uvažuje.

Obrázok


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Uto 22. Nov 2022 11:09:19 
občasný diskutér

Registrovaný: Str 11. Jan 2017 16:04:08
Príspevky: 82
Toto ked som pozeral prvy raz, tak som tiez ostal prekvapeny, ze tam patria aj tie montazne prace a skusky a revizie. Fakt som myslel, ze proste dostatnes dotaciu na kotol, tak sa pouzije pri kupe kotla a takych tych ostatnych komponentov, typu horak, nadrz a podobne. Vyplati sa to vybavit, lebo ono hlavne ta prvotna investicia je taka vacsia, potom uz su naklady rovnake a dost mozne, ze aj nizsie ako pri starom kotle, ked to niekto meni, ze novy za stary.


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Str 23. Nov 2022 11:59:42 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon 28. Aug 2017 10:52:14
Príspevky: 50
Bydlisko: Senica
Mossi ale novy kotol sa ti oplati aj bez dotacie. Akoze ano, potesi to, ked sa nejake peniazky vratia alebo co si mal urceny rozpocet na kotol, tak odrazu ti ostane z toho nieco navyse. Ale novy kotol ma sam o sebe vyhody. To som aj casom spozoroval na tom nasom, kupovali sme nejakych sest rokov dozadu od ceskeho vyrobcu Atmos a ked si to tak porovnam este so starym kotlom, ze aj kolkokrat sa muselo nakladat a ako s akym drevom to vedelo vyhriat predtym a teraz, tak to nie je o com


Hore
Offline Profil
 
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 1552 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 123, 124, 125, 126, 127, 128, 129 ... 156  Ďalší

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina


Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 12 hostia


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  
cron

Nájdete nás aj na Facebooku

Beží na phpBB | Partnerské odkazy | Kontakt