Fórum.KdeBývať.sk

Aktuálny čas je Str 24. Apr 2024 13:10:18


Všetky časy sú v GMT + 1 hodina




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 1555 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 156  Ďalší
Autor Správa
PoslaťNapísal: Uto 28. Feb 2017 14:27:59 
diskutér

Registrovaný: Str 22. Feb 2017 13:34:12
Príspevky: 106
Mossi Atmos ak som to správne pochopil to je výrobca kotlov áno? Vieš mi o tom výrobcovi dať nejaké info? Neriešil som doposiaľ kotol a teraz na to prišiel čas a niektorých výrobcov vôbec nepoznám, tak neviem na koho sa obrátiť a vlastne ako to je keď výrobca je zahraničný a nie slovenský? Ako sa nákup kotla potom rieši?


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Str 01. Mar 2017 8:23:26 
občasný diskutér

Registrovaný: Str 11. Jan 2017 16:04:08
Príspevky: 82
Ano - to je vyrobca kotlov. Info? Tak co viem, tak su na trhu uz velmi dlho, co si myslim, ze o niecom hovori. Taktiez je to ceska rodinna firma :) takze z mojho uhla pohladu radsej budem sa venovat vyrobcovi ktory je bud nas alebo teda cesky a budem riesit ake maju oni kotle akoby som mal kupovat nejaky kotol od vyrobcu tozvie z akej zeme a neviem o nom ani nic, chapes? Na Slovensku sa to potom riesi priamo cez partnerov vyrobcu


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Str 03. Máj 2017 11:45:16 
diskutér

Registrovaný: Uto 25. Apr 2017 12:27:23
Príspevky: 126
Zacal som premyslat nad sposobom vykurovania teda skor nad efektivitou vykurovania. A neviem sa nejako pohnut z miesta. Neviem kde je problem. Sposobov vykurovania je niekolko avsak zatial ma najviac zaujali splynovanie kotle kedze mam moznost mat drevo za pomerne dobru cenu len neviem ako je to co sa tyka tej efektivity ci dokaze taky kotol vykurit cely dom alebo ako to vlastne je?


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Str 03. Máj 2017 13:26:40 
občasný diskutér

Registrovaný: Štv 03. Nov 2016 12:26:55
Príspevky: 79
JurajG píše:
Zacal som premyslat nad sposobom vykurovania teda skor nad efektivitou vykurovania. A neviem sa nejako pohnut z miesta. Neviem kde je problem. Sposobov vykurovania je niekolko avsak zatial ma najviac zaujali splynovanie kotle kedze mam moznost mat drevo za pomerne dobru cenu len neviem ako je to co sa tyka tej efektivity ci dokaze taky kotol vykurit cely dom alebo ako to vlastne je?


po pravde neviem akým iným spôsobom by si chcel efektívnejšie vykúriť celý dom, keď nie takýmto kotlom.napríklad takým krbom by si nedosiahol to, že by si mohol vykúriť celý dom a za pomerne prijateľné náklady.napríklad na porovnanie, keď si vezmeš taký krb, tak musíš neustále prikladať v nejakom čase, že nemôžeš dajme tomu ani na dve hodiny si niekam odbehnúť lebo ti pomaly vyhasne :evil2:


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Štv 04. Máj 2017 9:16:31 
diskutér

Registrovaný: Uto 25. Apr 2017 12:27:23
Príspevky: 126
Preto som aj zacal spekulovat nad niecim inym ale furt som z toho trosku na nervy lebo neviem ako si ujasnit vsetky tie veci. Ze preco do toho ist. Ake to ma vyhody. Ako je to po financnej stranke taktiez napriklad po stranke co sa tyka zivotnosti som z toho uz celkom akoze mimo. Nemyslel som si ze prave kurenie mi narobi tolko sedivych vlasov na hlave :roll:


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Pon 08. Máj 2017 15:30:18 
občasný diskutér

Registrovaný: Štv 03. Nov 2016 12:26:55
Príspevky: 79
aké to ma výhody? Povedal by som, že je to efektívny spôsob vykurovania a za prijateľnú cenu. Ak je možnosť zohnať si drevo, tak by som asi nad iným ani nepremýšľal. Aj keď samozrejme, že pri tomto kúrení je najmä podstatné si vybrať správny splyňovací kotol. Napísal som, že správny, pretože nestačí povedať, že dobrý. Musí byť správny presne pre tvoj prípad, rozumieme si, či nie?


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Štv 11. Máj 2017 11:15:31 
občasný diskutér

Registrovaný: Str 12. Okt 2016 8:40:00
Príspevky: 57
Bigbrother aby som to dal trosku na pravu mieru aby v tom nemal nejaky chaos alebo nieco, tak ak sa nemylim mas na mysli aby vykon a ucinnost bola vhodna pre tvoj dom.
Aby bol kotol schopny vykurit cely dom, ale zase aby nevytvaral az prilis tepla, ktore nie je v moci domu ho nejako absorbovat alebo ako by som to povedal. Ide o to aby tepelne straty boli spravne urcene a podla toho vybraty kotol ;)


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Pon 15. Máj 2017 9:06:08 
diskutér

Registrovaný: Uto 25. Apr 2017 12:27:23
Príspevky: 126
Bigbrother ty by si mozno na tym nepremyslal, ale ja potrebujem mat istotu, ze sa rozhodnem spravne. Nemam vobec chut riesit tento problem o rok opat. Ked uz raz tak poriadne. Chcel by som si zvazit vsetky pre a proti a dost by ma zaujimali nejake osobne skusenosti, postrehy. Co je dolezite riesit. Dokonca napriklad vec, ktoru neviem, ze ci moze ist akekolvek drevo do takychto kotlov. Toto je vec, ktora mi uplne unikla. Takze mam si v podstate dat dokopy tepelne straty a podla toho vyberat kotol podla vykonu? Dobre to chapem?


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Uto 16. Máj 2017 6:06:01 
občasný diskutér

Registrovaný: Štv 03. Nov 2016 12:26:55
Príspevky: 79
losadamos jasné jasné, vďaka za doplnenie.
JurajG nemyslel som to akože nejako v zlom alebo niečo také. Skôr som to myslel ako radu, nechcel som aby si to takto vzal. Mne je jasné, že potrebuješ byť presvedčený, že robíš správne rozhodnutie, pri výbere spôsobu kúrenie potrebujeme všetci si byť istí, že je to dobré riešenie. Avšak z môjho pohľadu toto je. Neviem ako to myslíš, že akékoľvek či máš na mysli druh dreva alebo čo. Podstatné je aby drevo bolo suché ;)


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Str 17. Máj 2017 11:49:04 
diskutér

Registrovaný: Str 22. Feb 2017 13:34:12
Príspevky: 106
Myslím, že Juraj to nakoniec aj pochopil. Ono je dobré si vypočuť viacero názorov, viacero skúseností a potom sa rozhodnúť. Videl som to vo februári na sebe, že je rozdiel, keď sa chcem hrabať do toho sám a nič o tom neviem ako keď mi poradí niekto, kto niečo podobné už niekedy riešil.


Hore
Offline Profil
 
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 1555 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 156  Ďalší

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina


Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Majestic-12 [Bot] a 10 hostia


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  

Nájdete nás aj na Facebooku

Beží na phpBB | Partnerské odkazy | Kontakt